Rüyada Zina Görmek

Rüyada görülen zina, iki şekilde yorumlanır. Zina kimi zaman uğursuzluk, kimi zamanda büyük şans olarak nitelendirilir. Rüyada zina görmek; kişinin çalıştığı işte yerini sağlamlaştıracağına, bu sayede büyük paralar kazanacağına işaret eder. Rüyada zina görmek kimi yorumculara göre de bunun tam tersi olarak kişinin hayatında ardı arkası gelmeyecek büyük sorunlar yaşayıp sıkıntı çekeceğine işaret eder.

Rüyada zina yapmak;

Isra Suresi 32. ayette;  ‘Zinaya da yaklaşmayın, çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur.’denir. Zinanın bir kimse için maneviyat bakımından verdiği zararlar barizdir. Kişinin zina etmesi ahirette hoş karşılanmayacak bir durum olacakken ayrıca rüyada zina görmekte çoğu tabirlerde hayırlı olarak yorumlanmaz. Bilakis kötü huylara delalet eder. Bir kimsenin rüyasında zina yaptığını görmesi üç kağıda, hırsızlığa ve hileye işaret eder. Zina yaptığınız kişi bildiğiniz, tanıdığınız bir hayat kadını ise, size gelecek olan rızkın hayırlı olmayacağının, bunu hak etmediğinizin işaretidir. Genç bir hanımla cilveleşmek, iyi vakit geçirmek kişinin maddi zarara uğrayacağına tabir edilmiş olup, rüyada umumhaneye gittiğini görmek halka açık bir tuvalette ihtiyaç giderecek olmaya işaret eder.  Rüyada zina görmek her ne kadar kötü yorumlansa da, rüyada görülen kişi ve nesnelere göre iyi de tabir edilir. Misal kişinin rüyasında hoş, bakımlı, çekici bir bayan ile zina yapması malını muhafaza edeceğine, parasına ve gelirine sahip çıkacağına işarettir. Zina yapmak bazen de umre ziyareti yapılacağına yorumlanır.

Rüyada Uyurken zina yaptığını görmek;

Bu tür rüyalar kişinin sağlık sorunları olduğunu ifade eder. Rüya sahibinin sağlığı ile ilgili problemler yaşayacağını gösterir.

Rüyada zina yapıldığını görmek;

Rüyada zina yapıldığını görmek hayra yorulan rüyalardan değildir. Hainliğe işaret eder.  Rüyada görülen kadın, erkeği baştan çıkarmaya çalışıyorsa bu helal olmayan rızkın kişinin eline geçeceğine delalettir.

Rüyada zina yapmanın psikolojik manası;

Kişinin rüyasında zina ile ilgili durumlar görmesi bunun cinsellik ile bağdaştırılması manasına gelmez. Bu tür rüyalar bastırılmış, söylenmemiş sözlerin kişinin rüyasında ortaya çıkmış halleridir. Bu tür rüyalar gören kişi gerçek hayatta kimseye konuşamayan, sırlarını kimseyle paylaşamayan insanlardır. Hatta etrafındaki herhangi bir insan ile paylaşmayı bırakın, kendilerine bile dile getiremezler. Bu sebeple bilinç altına yerleşmiş olan şeyler, bu tür rüyalar görmelerine sebep olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir