Rüyada Yemin Etmek

Rüyada yemin etmek, rüya sahipleri için oldukça hayırlara vesile olacak bir rüyadır; güzel şeylerin, gelişmelerin habercisidir. Rüyada ellerini havaya kaldırarak yemin ettiğini görmek, beklentilerin karşılığını kısa süre içerisinde alınacağına işaret eder. İçinden yemin ettiğini gören kimsenin emek harcadığı şeylerin sonucuna ulaşabileceğine yorumlanır. Yeter ki isteklerinin üzerine gitsin. Ancak çaba göstermediği işlerinde olumsuz sonuçlar alır.

Rüyada Kur’an Üzerine Yemin Etmek

Kur’an’ın dini gücü bulunmaktadır. Rüyada görülmesi de dini ve manevi açıdan değerlendirilir. Allah’a, Peygambere, onların yanındakilere daha yakın olmaya işaret eder. Kur’an üzerine yemin ederken ağladığını görmek, çekilen acının ve cefanın ardından huzura ve mutluluğa kavuşmaya delalet eder. Gözyaşının Kur’an’a düştüğünü gören kimse ise, günah işleyecektir.

Rüyada Yemin Eden Birini Görmek

Yemin eden biri iyi bir insana, güvenilir kişiye delalet eder. Rüya sahibinin daima sırtını dayayabileceği bir dostu olur. O kişiye karşı olan güveni sayesinde de zor bir durumun üstesinden gelir. Kalabalık içerisinde bağırarak yemin eden birini görmek, güvenilmez ve ikiyüzlü bir insana işaret eder. Rüyayı gören kimsenin başına bela olabilecek birilerinin varlığına yorumlanır.

Rüyada Yalan Yere Yemin Etmek

Rüyada olmayan bir şey için yemin ettiğini gören kimsenin haram yoluyla bir menfaat elde edeceğine yorulur. Bu nedenle eğer bir kazanç elde edilmiş ise, bunun pek de hayır getirmeyeceği kabul edilir. Ayrıca birini aldatmaya ve aynı şekilde karşılık bulmaya da yorumlanır.

Rüyada Yemin Etmenin Psikolojik Yorumu

Rüyasında yemin ettiğini görmek, Allah korkusunun somutlaşmış halidir. İnsanların Allah’ın karşısında aciz durumda olduklarının farkında olmaları gerekmektedir. Çünkü yemin, Allah ile insan arasındaki bir ilişkiyi tesis eder. Kişilerin söz verip de sözlerinde durmamaları veya bir karar alıp kararlarının arkalarında durmamaları kendilerine ciddi anlamda zarar verecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir