Rüyada Tabak Görmek

Rüyada tabak görmek; kişinin kendine ve ailesine yetecek kadar rızkının peşinde koştuğu anlamına gelir. Kişi kendi yağında kavrulacak kadar para kazanmaktadır. Fazlasında gözü yoktur, az da olsa helal yollarla kazandığı para onun için yeterlidir. Aynı zamanda kişinin doğru insanlarla karşılaşmasına ve güzel işler başarmasına delalettir. Rüyasında tabak aldığını gören kişinin, hayatı ve meslek hayatı düzene girecek, hayırlı işler yapacaktır.

Rüyada Tabak Yıkamak

Su ile yıkanan her şey güzeldir. Lakin su ile yıkanan tabağı rüyada görmek hepsinden daha da güzeldir. Eğer ki rüyanızda su ile tabak yıkadığınızı görürseniz hayırlı işler yapacağınıza lakin bu hayırlı işleri de başkalarına göstermek için değil de sadece Allah (c.c.)’ın rızasını kazanmak için yapacağınıza işarettir. Çünkü yaptığınız hayrı başkası görmeden hemen ortadan kaldırıp birisinin görmesine engel olmaktasınızdır. Yani bir elin verdiğini diğer ele göstermemektesinizdir.

Rüyada Tabak Kırmak

Rüyada tabak kırmak hayır diye yahut iyilik diye kişinin yapmaya çalıştığı şeyin aslında karşı tarafa istemeden zarar vermesi anlamı taşır. Yani kişi istemeyerek hatta iyilik yapıyorum diyerek bir kişiye rahatsızlık ve sıkıntı verir onu üzer. Bu sebeple birine iyilik yapmaya çalışırken kişi daha da dikkatli olmalıdır. Çünkü kaş yapayım derken göz çıkarmak da vardır.

Rüyada Tabak Almak

Rüyada birinden hiç ummadığın bir anda tabak aldığını görmek, onun sana tabak hediye ettiğini görmek; en zor anında birinin koşup senin imdadına koşmasıdır. Bu koşma sadece reel anlamda değildir. Misal bir hayır duası da yardıma koşma anlamında olabilir. Bazı zamanlar öyle şeylerden kıl payı kurtuluruz ki hangi temiz kalpli insanın hayır duasını aldık da böyle bir şeyden kurtulduk acaba deriz. Tıpkı bu tarz bir durum da olabilir.

Rüyada Tabak Atmak

Rüyada tabak attığını görmek hayırlı bir rüya değildir. Çünkü kişinin sinirli ve öfkeli olması bu sebeple de kimsenin yardımını kabul etmemesi anlamındadır. Rüyasında tabak attığını gören kişi kendisine gelen hayır yahut da iyiliği elinin tersi ile bir köşeye atar. Bu sebeple de kimse ona ne hayır duasında bulunmak ister ne de yardım etmek ister.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.