Rüyada Şehadet Getirmek

Rüyada şehadet getirmek; kalbinde zerre kötülük olmayan, iyi niyetli ve hayırlı bir insanın varlığına işarettir. Kişi kimsenin hakkını yemez, herkese iyilikle yaklaşır, kimseyi küçümsemez. Kalbi ve aklı tamamıyla Allah aşkıyla doludur. Kişi rüyasında şahadet getirerek öldüğünü görürse, Allah’tan ne dileği, arzusu varsa hepsi kabul olur. Zenginliğe, rahata kavuşur ve Allah katında hayırlı kimse olur, yorumu yapılır.

Rüyada Ölürken Şehadet Getirmek

Rüyada ölürken şehadet getirmek, kişinin dünyada işlediği günahlardan pişman olduğuna yorulur. Kendisiyle iç hesaplaşma içerisinde olan kişi, yaptığı öz eleştirilerin yansımalarını rüyalarında görür. Rüyasında ölürken şehadet getiren kişinin yaşadığı pişmanlıkları ve iyi niyetini gösterir. Kişi, eğer bu rüyadan sonra feyz alıp, Allah’a yönelir ve tövbe eder, dininin gereklerini yerine getirirse cennetle müjdelenecektir, denir. Bu kişiye yapılan iyi niyetli bir uyarı olmakla birlikte kişiye ölümün hatırlatılmasıdır. Ayrıca bu rüyayı gören kişinin ölüm korkusu yaşadığına dair de yorumlanır. Kişi, eğer yaşlı biriyse dünyadaki gereklerini yaptığına ve iyiliklerle müjdelendiğine dair hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyada Besmele Çekmek

Rüyada besmele çekmek, kişinin ilmin hayırlısıyla müjdelendiğine dair hayırlı bir işarettir. Kişinin, dinini çok güzel şekilde öğrenip uygulayacağına dair yorumlanır. Ayrıca eğer kişi yeni bir işe atılmayı planlıyorsa onun bu işinde başarıya ulaşacağı şeklinde yorumlar yapılır. Kişi, başladığı işte helal kazanç elde edip büyük bir servet sahibi olacaktır. Ayrıca kişinin hayatındaki mevcut sorunlar azalır. Sıkıntılar varsa en yakın zamanda çözülür. Kişinin hanesine huzur ve huşu girer. Kişinin sahip olduğu ilmi çevresiyle paylaşıp öğretmesi rüyanın hayrını ve bereketini çoğaltacaktır, denir.

Rüyada Salavat Getirmek

Rüyada salavat getirmek, hayırlı evlatlara ve hayırlı bir nesle yorumlanır. Kişi, kurduğu ya da kuracağı hanede büyük bereket, helal kazanç ve huzur sağlayacaktır. Kişinin hem bu dünyada hem de ahirette alacağı sonuçlar çok güzel olacaktır. Rüyasında salavat getiren kişi, Hz. Muhammed (s.a.v)’ın şefaatine nail olacaktır, yorumları da yapılır. Eğer kişi rüyasında başkalarıyla birlikte salavat getiriyorsa, bu çevresinin güzelleşeceğine, dini ortamlara gireceğinin habercisi olarak da yorumlanır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir