Rüyada Şarap Görmek

Rüyada şarap görmek; yanlış seçimler, yanlış arkadaşlıklar sonucu ortaya çıkan sorunlar olarak yorumlanır. Kişi bu seçimleriyle bambaşka bir insana dönüşecek, türlü türlü saçmalıklar yapacaktır. Ayrıca kişi bir kuruşun bile hesabını yapan pinti birisine dönüşecektir. Kişi rüyasında şarap içtiğini görürse, onu koruyup kollayan, arkasından çok dua eden birisinin olduğu yorumu yapılır. Ayrıca rüyada şarap görmek kişinin boğazından haram lokma geçmesi, haram kazanç manasında yorumlanır.

Rüyada Şarap İçmek

Şarap haramdır ve haram olan bir şeyi içmek de güzel yorumlanmaz. Alimlerden bazıları rüyada şarap içmeyi Allah’a isyanla, saygısızlıkla yorumlamıştır. Bazıları ise dini vecibelerden uzak durmakla, ahireti boşlamakla yorumlamıştır. Eğer kişi şarabı tek başına içiyorsa kendisine, yakında onu çok derinden etkileyecek ve üzecek bir haber gelecektir. Tek başına değil de arkadaşları ile içiyorsa boş ama kendisine göre güzel vakit geçireceğine işarettir. Ayrıca bazı kimseler rüyada şarap içmeyi yeni bir işe girmekle de yorumlamışlardır. Lakin kişi rüyasında ölmüş bir tanıdığının şarap içtiğini görüyorsa o kişi cennet nimetlerinden faydalanıyor olarak yorumlanır ve kabir hayatının huzurlu geçtiğinin habercisidir.

Rüyada Şarap Yapmak

Bir kişi rüyasında şarap yaptığını görüyorsa bu kişi bir çok nimetle karşılaşacak demektir. Eğer işsiz bir kimse bu rüyayı gördüyse bu kişi yakında güzel bir iş bulacaktır. Ufak bir yerde birileri için çalışan bir kişi bu rüyayı görürse ya terfi edecektir ya da iş değiştirip daha fazla para alacaktır. Ayrıca şarap yaptığını görmek kazanç anlamındadır, kişi ya kendisi para kazanıp mal yapacak ya da bir yerlerden ona mal gelecektir.

Rüyada Şarap Satın Almak

Rüyada şarap satın almak parayla ilişkilendirilmiştir. Bir kimse rüyasında tanıdığı birine hediye etmek için şarap satın oluyorsa bu kişiye az miktarda para gelir. Eğer paraya sıkışık olan ya da bir iş yapmak için paraya ihtiyacı olan bir kişi rüyasında şarap aldığını gördüyse bu kişiye bir yerden para gelir ve bu para ile sıkıntısını giderir. Fakat bazı kimseler tam tersi olarak sıkıntıyla yorumlamıştır bu rüyayı. Yani bir kimse rüyasında şarap satın alıyorsa bu elindekinden olacağı parasını durduk yere kaybedeceği anlamına gelir demişlerdir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.