Rüyada Saç Kestirmek

Rüyada saç kestirmek; uzun ömre işaret eder. Rüyayı gören erkekse; saçları uzunsa gam ve kedere, kadınsa sağlık ve mutluluğa işaret ettiği yorumlanır. Rüya sahibi kadınsa ve saçlarını kısa kestiriyorsa; eşiyle arasının bozulacağı, sorunlar yaşayacağı anlamına gelir. Rüyada saçların döküldüğünü veya seyrekleştiğini görmek; yakın çevreniz tarafından üzüleceğinizin ve zorlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Rüyada saçı örgülü görmek, gelecek için birikimler yapmanızı işaret eder. Zorla saç kestirmek, maddi açıdan çok sıkıntı yaşanacak bir döneme girileceğine, iş hayatının kötü gideceğine, aile bireylerinin birbirine gireceğine, zor zamanların yaşanacağına, eşlerin çıkan bazı dedikodulardan ötürü ayrılmanın eşiğine geleceğine, büyük bir ihanet görüleceğine, girilen yolda çok sıkıntı çekileceğine ve üzüntü duyulacağına yorulur. Zorla saç kestirip atmak, sorunlu bir kişinin yapacağı kötülük yüzünden büyük bir zarara uğranacağına, bu zararın ardından uzun bir süre insanlarla araya mesafe konulacağına, yeni bir iş konusunda ince elenip sık dokunmasına rağmen parasal olarak çok sorun yaşanacağına ve uykusuz geceler geçirileceğine alamettir.

Rüyada Kısa saç kestirmek

Kişinin, sağlık sorunları ile uzun bir süre uğraşmak zorunda kalacağına, girdiği işlerde epey bir rakiple karşı karşıya kalacağına, aile bireylerinden birinin düştüğü kötü durum yüzünden üzüntü duyulacağına, kısa süre önce yapılan bir hata yüzünden beklenmedik bir durumla karşılaşılacağına ve zahmetli bir işte uzun zaman boyunca sorun yaşanacağına işarettir. Zorla kısa saç kestirmek, çok sevilen ve güven duyulan bir kişi ile ters düşüleceğine, bu yüzden zor zamanlar geçirileceğine, iş dünyasında büyük bir saygınlık kaybı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Hamileyken Saç Kestirmek

Çok sevinçli ve güzel bir haber alındığı bir zamanda büyük bir sorunla ve sıkıntıyla karşı karşıya kalacağına, iş hayatının çok zor olacağına, uzun süreden beri devam eden bir gönül ilişkisinde çok büyük bir yalanla karşılaşılacağına, hayallerin suya düşeceğine, mal ve mülkte zarar edileceğine ve hayırsız bir akrabanın oyununa gelineceğine delalettir. Hamile kadının saç kestirmesi, uzun zamandan beri çok büyük sorunlar yaratan bir işin çok büyük zarara neden olacağına, elde bulunan fırsatların pek kazanç getirmeyeceğine, ruhsal olarak kötü bir duruma geleceğine ve hayalkırıklığı ve kalp kırıklığı yaşanacağına işarettir.

Rüyada Kuaförde Saç Kestirmek

Ortaya konulan bazı çalışmaların kazanacağı başarıların rakipler yüzünden karalanacağına, işyerinde yaşanacak bazı tartışmalar yüzünden iş konusunda sahip olunan hevesin kaçacağına, eş, dost ya da akrabalardan birinin yapacağı bir hata yüzünden kötü kişilerle muhatap olmak zorunda kalınacağına, güzel giden bir birlikteliğin çekemeyen kişilerin yapacağı dedikodular yüzünden ayrılıkla biteceğine yorulur. Kuaförde saç kestirirken ağlamak, çok sorunlu bir işe girileceğine, büyük bir başarısızlığın kıyısından dönüleceğine, sağlık sorunları yüzünden epey bir zaman sıkıntı çekileceğine, ancak daha sonra bu durumların ortadan kalkacağına, kişinin ferahlayacağına ve işlerinin yoluna gireceğine yorumlanır.

Rüyada Kuaföre Gidip Saç Kestirmek

Eşle yaşanan tartışmaların gittikçe artacağına, eğitim hayatı ile ilgili olarak beklenmeyen bir sorunla karşılaşılacağına, korkulan bir durumla ilgili olarak zarar görüleceğine, kişinin düşmanları tarafından oyuna getirileceğine, yeni bir işe girmek için atılan adımın erken olması sebebiyle beklenen kazancın ve sonuçların alınamayacağına alamettir. Saç kestirip satmak, çok başarılı bir şekilde başlayan bir çalışmanın bir anda zarar verici bir hal alacağına, yaşanacak ekonomik kriz yüzünden maddi açıdan çok zor bir duruma düşüleceğine, birçok kişi tarafından kınanacak bir harekete maruz kalınacağına ve üzüntülü bir duruma düşüleceğine delalettir.

Rüyada Berbere Saç Kestirmek

İşler yolunda giderken ve büyük kazanç getirirken uğranacak bir ihanetin ardından sorunlu bir dönemin başlayacağına, gidilen yolda beklenmedik durumlarla karşılaşılacağına, maddi ve manevi olarak zor günler geçirileceğine, büyük zorlukla alınmış olan borçların bir türlü ödenemeyeceğine ve üstüne titrenen bir birlikteliğin biteceğine işarettir. Berbere uzun saç kestirmek, yaşanacak olan sağlık sorunları yüzünden ağrılı ve zor bir dönem geçiren bir akrabanın kendini daha da kötü hissedeceğine, aydınlıkların karanlığa gömüleceğine ve istenmeyen ve sevilmeyen bir işle uğraşmak zorunda kalınacağına yorumlanır.

Rüyada Saç Kestirmek ve Boyatmak

Birbiri ardına birçok sorunun başgöstermesi yüzünden parasal olarak sıkıntılı bir duruma düşüleceğine, elde kalan gayrimenkullerin beklenen miktarda kazanç getirmeyeceğine, sorunlu bir birliktelik yaşanacağına, kısa süre önce yapılan bir hatanın bedelinin ödeneceğine alamettir. Saç kestirip toplamak, gizli bir düşmanlık besleyen bir kişinin hışmına uğramaya, maddi kaynakları kısa süre içinde tüketmeye, büyük sıkıntı çekmeye, yeni bir çevreye girmekten ötürü zorluk çekmeye ve korkulan bir durumla karşı karşıya kalmaya işarettir.

Rüyada İstemeyerek Saç Kestirmek

Yakın bir zaman önce yaşanan bir sorundan ötürü eski bir dostla büyük bir kırgınlık yaşanacağına, kurulan bir bağlantının boşa çıkacağına, kıymeti bilinmeyen bir işin kısa süre içinde iflas edeceğine, sağlık sorunları ile ilgili olarak gerçekleştirilen bir girişimin yarar getiremeyeceğine ve bazı konularda büyük tartışmalar yaşanacağına yorulur. Döverek saç kestirmek, ayağa kadar gelen fırsatı hiç düşünmeden ve mukayese etmeden geri çevirmeye, tartışmalı bir konu ile ilgili olarak fikir beyan eden bir kişi ile ters düşüleceğine, komşulardan birinin gıybet etmesi yüzünden aile bireyleri ile aranın açılacağına ve bir hırsızlık olayıyla uğraşmak zorunda kalınacağına alamettir.

Rüyada Saç Kestirmek İstemek

Kişinin, dengeli beslenmemesi, spor yapmaması ve kendisine dikkat etmemesi yüzünden sağlık sorunları ile uğraşacağı uzunca bir döneme gireceği, kusurlu bir davranışta bulunan bir kişi yüzünden karanlık işlerle uğraşan kişilerle muhatap olmak zorunda kalınacağı ve büyük maddi beklentilerle girilen bir işin yarardan çok zarar getireceği anlamına gelir.

Rüyada Saç Kestirmek ve Ağlamak

İş hayatında yaşanan kötü olayların ve ortaya çıkan maddi açmazın giderek büyümesi yüzünden kişinin günden güne daha fazla sıkıntıya bulanacağına, kendisini çıkmaz bir yolda bulacağına, bazı konularda korku dolu zamanlar geçireceğine ancak daha sonra ortaya koyacağı bir proje sayesinde büyük kazanç elde ederek sorunları bertaraf edeceğine yorulur. Saç kestirirken ağlayan çocuk görmek, kötü alışkanlıkları yüzünden tedavi olması gereken bir kişinin tedavi olmak istemeyeceğine, yakın dostlardan biriyle kırgınlık yaşanacağına, yanlış bir işe kalkışılacağına, birçok insan tarafından kınanacak bir davranışa imza atılacağına ve gereksiz bir sebepten ötürü uzun zamandan beri birlikte olunan bir kişinin canını sıkacak bir olayın yaşanacağına yorulur.

Rüyada Biçimsiz Saç Kestirmek

Büyük bir proje için verilen emeklerin boşa çıkacağına, evlilik yolunda atılan bir adımın başarısızlıkla sonuçlanacağına, kısa zamanda iyi bir noktaya getirilen bir çalışmanın kötü kalpli kişiler yüzünden çok geriye düşürüleceğine, uzak bir şehirdeki bir akrabadan kötü bir haber alınacağına ve gerilimli geçen bir konuşmanın ardından kardeşler arasında zaman zaman tartışmalar yaşanacağına delalettir. Düz saç kestirmek, iş hayatında alınan önemli bir terfinin karşılaşılacak kötü durumlar yüzünden iade edileceğine, sorunlu bir döneme girileceğine, uykusuz geçecek bir döneme girileceğine, hayır getirmeyecek bir işe soyunulacağına ve zarar edileceğine yorumlanır.

Rüyada Kısacık Saç Kestirmek

Yaşanacak bir sağlık sorununun kişiyi günden güne eritip yatağa düşüreceğine, aile bireylerinin ve akrabaların çok üzüleceği bir dönemin yaşanacağına, ancak kişinin dirayetli biri olması, bedenen çok güçlü olması ve kendisin iyi bakması sayesinde bu durumdan pek zarar almadan kurtulacağına ve geçmişte kalmış bir hesabın kapanacağına işarettir. Dalgalı saç kestirmek, kişinin yakın bir arkadaşı ile ortak olarak gireceği bir işte uzun uğraşlar sonucu kurduğu

Rüyada Eski Berberinde Saç Kestirmek

Başa bela açacak bir durumla karşı karşıya gelineceğine, ev halkını üzecek ve kötü zamanlar yaşatacak bazı haberler alınacağına, kazancın günden güne azalacağına, kurulan hayallerin birer birer yıkılacağına, birçok fırsatın kaçacağına can sıkıcı bir duruma hazırlıksız yakalanılacağına ve yakın bir ahbapla kırgınlık yaşanacağına yorulur. Eski berberinde saç kestirip boyatmak, kısa süre önce büyük bir borç alınarak girilen bir işte çok uzun bir süre kazanç elde edileceğine, iş konusunda kafa karıştıracak biri yüzünden yeni bir işe girileceğine, ancak bu işte tecrübesizlik ve bilgisizlik yüzünden zarara uğranacağına alamettir.

Rüyada Küt Saç Kestirmek

Hayat içerisinde yeni bir sayfa açılacağına ve eğitimle ilgili bir adım atılacağına, bu adımın ardından bazı sorunlarla karşılaşılacağına, bu sorunlar yüzünden uzunca bir süre üzüntü yaşanacağına, işlerin kötüleşeceğine, zararlı çıkılacak bir işe girileceğine ve bir ortaklığın beklenmedik bir anda kurulacak bozulacağına yorumlanır.  Kıvırcık saç kestirmek, sorunlu bir durumdan kurtulmak için atılan bir adımın başka bir sorunun kapılarını açacağına, rahatsızlık veren bir olay yaşanacağına, bu yüzden çeşitli sağlık sorunlarının başgöstereceğine, huzursuzluk yaşanacağına ve eldeki gayrimenkullerin satışa çıkarılacağına işarettir.

Rüyada Arkadaşına Saç Kestirmek

Eş, dost ya da akrabalardan birinin yapacağı yardım sayesinde uzun zamandan beri hayali kurulan bir işin hayata geçirileceğine, iş konusunda çok başarılı olacak ve çok iyi bir mevkinin yolunu açacak bir adım atılacağına, hayırlı ve güzel haberlerin alınacağına, karanlıkların aydınlanacağına ve sağlık sorunlarının daha başlamadan bertaraf edileceğine yorulur. Arkadaşına saç kestirip satmak, ev ahalisinin uzun süreden beri çözemediği bir sorunun kardeşlerin elele vermesi ile çözüme kavuşacağına, borçların kısa bir zaman içinde çok büyük bir zahmete girmeden ödeneceğine ve aile bireyleri arasına nifak sokmak isteyen bazı kişilerin uzaklaştırılacağına delalettir.

Rüyada Siyah Saç Kestirmek

Kişinin, yapmak istediği şeylere ve hedeflerine engel olan bir yükten yakın bir zaman içinde kurtulacağı, elindeki fırsatları çok doğru ve dikkatli şekilde değerlendireceği, zorlukların üstesinden geleceği, sıkıntılarından kurtulup aydınlığa çıkacağı, ruhsal olarak çok daha iyi olacağı ve üzerinde çalıştığı projeleri teker teker gerçekleştireceği anlamına gelir. Sarı saç kestirmek, sıkıntıları arttıracak bir durumla karşılaşılacağına, sorunların ardı arkasının kesilmeyeceğine, iş hayatında ve eğitim hayatında geriye düşüleceğin, darlık çekileceğine, destek almak için çaldığı kapıların kişinin yüzüne kapanacağına ve istenmeyen bir kişi olacağına işarettir.

Rüyada Saç Kestirmek İçin Kuaföre Gitmek

Uzun zamandan beri rakip olunan bir kişinin yapacağı bir kötülüğün bertaraf edileceğine, çalışma hayatında daha iyi bir noktaya gelineceğine, işlerin açılacağına, hayırlı bir kısmetle karşılaşılacağına, bu kişi ile evlilik yolunda adım atılacağına, yardıma ihtiyacı olan bir kişiye yardımcı olunacağına ve kaybolmuş olan bir eşyanın bulunacağına yorulur. Saç kestirmek için kuaföre giden birini görmek, maddi konularda yaşanan ferahlığın biteceğine, kişinin darboğaza gireceğine, dostlarından biri ile arasının açılacağına, daha önce yaptığı bir hata yüzünden pişman olacağına, kritik bir konuda karar vermek zorunda kalacağına ve kafasını kurcalayan bir sorunun cevabını bulmak için uzunca bir süre uğraşacağına alamettir.

Rüyada Saç Kestirmenin Psikolojik Yorumu

Karamsar ve karmaşık bir ruh durumunu gösteren saçın rüyada kestirilmesi, yaşanan çok sorunlu bir dönemin ve bu dönem içerisinde karşılaşılan sorunların, sıkıntıların ve kötü kişilerin, bilinçaltında karşılık bulmasıdır diyebiliriz. Yani saç kestirmek, bir nevi karabasan etkisi yaratmakta ve karmaşanın ve olumsuzlukların verdiği huzursuzluğu ve tedirginliği ortaya koymaktadır.

Rüya içerisinde bağdaştırılan objeler de gerçek hayatta saçla ilgisi olan ancak rüya içinde bilinçaltının vermek istediği mesajı en iyi şekilde vermek amacıyla kullanılmış olan öğeler olarak yer bulur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.