Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek; hayatta siz veya başkası tarafından söylenmiş olan hatalı sözlerden gelecek zararı işaret eder. Para, çevrenizdeki size başka başkalarına başka söyleyen insanları da işaret etmektedir. Rüyada bol paraya kavuştuğunu görmek, yüksek miktarda para sahibi olacağınıza yorumlanır. Rüyanızda sahip olduğunuz paraları saydığınızı gördüyseniz, hayatınız boyunca istediğiniz miktarda para kazanamayacaksınız şeklinde yorumlanır. Para, bir diğer yandan da hayırlara vesile olacak gelişmelerdir. Madeni para hastalık, huzursuzluk, sıkıntı, gözyaşı, dert ve keder demektir. Yabancı para kendi işini kurarak ticarette isim sahibi olmaya, çok çalışarak büyük para ve fazlaca mal edinmeye yorulur. Yırtık para kısmetini eksik olarak almaya, zarar ve ziyana, borçlanmaya, iş kaybına uğramaya işarettir ve uğursuzluktur. Sahte para, anlaşmazlık, kavga, musibet ve bela demektir.

Rüyada Para Dağıtmak

Kişinin sahip olduğu refah düzeyinin yüksekliğine ve halinin vaktinin de yerinde olduğuna işarettir. Sahip oldukları karşısında mütevazı olmayı bilen ve insanlara karşı eli açık davranan bir kimsenin varlığına yorulur.

Rüyada Borç Para İstemek

Cömert, paylaşmayı bilen, iyiliksever ve hayır sahibi kimselerin varlığına delalettir ve bu kişilerden gelecek desteğe alamettir. Tanıdık bir kişiden borç para istemek aile ve akraba içinde değer görmeye, onlarla sıkı sıkıya kenetlenmeye ve zor zamanlarda omuz omuza olmaya yorulur. Tanımadık birinden borç istemek sahip olunacak gerçek bir kötü gün dostuna ya da hayırlı bir komşuya işarettir. Anne babadan borç istemek, onlar için istedikleri gibi bir evlat olmanın hakkını vermektir.

Rüyada Birinden Kâğıt Para Almak

Düzenli gelire, kesilmeyecek rızka, bolluğa, rahatlığa, alın terine, helal olan mala ve ekmeğe alamettir. Kişinin hiç işsiz kalmayacağına, maaşının ailesi ve kendisi için yeterli miktarda olacağına yorulur. Mesleğinde tecrübeli kişi olup rağbet görmek ve çok para kazanmaktır. Kardeşten kâğıt para almak, onun bir sıkıntısını öğrenip, ona ilaç olmak için çabalamaya, arkadaştan kâğıt para almak, onunla iyi geçinmeye, samimiyete, güçlü bir bağ kurmaya ve çok şey paylaşmaya alamettir. Düşmandan kâğıt para almak, husumetin artmasıdır. Dosttan kâğıt para almak, iyilikle karşılaşmak demektir.

Rüyada Kâğıt Para Saymak

Canla başla çalışmaya, kimseye el açmadan yaşamak için mücadele etmeye, anne baba ya da çoluk çocuk için faydalı olmak için çabalamaya, mesleğinde doğru ve emin adımlarla ilerlemeye, gayret göstermeye, başarıya inanmaya ve umudunu hiç kaybetmemeye yorulur. Başka birinin kâğıt para saydığını görmek yeni bir iş teklifi almak ya da iş hayatında yeni bir olanak elde etmek demektir.

Rüyada Kâğıt Para Bulmak

Amacına hâsıl olmaya, rahatlatacak, güldürecek gelişmeler yaşamaya, mal sahibi olmaya ve hayatında yenilikler yaşamaya işarettir. Ticarette önemli atılımlar yapmaya, ülke dışına açılmaya, yeni yerler görmeye ve işinde kendini geliştirip daha bilgili olmaya delalettir. Çok sayıda kâğıt para bulmak ya da tomarla kâğıt para bulmak gereksiz ve fazladan söz işitmeye ve moralinin bozulmasına yorulur.

Rüyada Bozuk Para Toplamak

Kötülüklerle karşılaşmaya, art niyetli kimselerden gelecek baş ağrısına, onlar nedeniyle üzülmeye, çıkmaza düşmeye, sıkıntıya girmeye ve kara kara düşünmeye alamettir. Kurtuluşa ermek için ne yapacağını bilememek, bir çıkış noktası ya da yol bulamamak demektir. Bozuk para toplamak ve saymak hem maddi hem de manevi çöküştür. Bozuk para biriktirmek yanlış arkadaşlıklar, birliktelikler ve ortaklıklar nedeniyle pişmanlık yaşamaya ve başını taşlara vurmaya işarettir.

Rüyada Borç Para Vermek

Arkadaş ya da aile çevresinden bir kimsenin derdine ortak olmaya, ona elinden geldiğince fayda sağlamak için çabalamaya alamettir. Bir kimsenin yüzünün gülmesine vesile olmaya ve ondan hayır duası alarak maneviyatını arttırmaya yorulur. Sevilen bir kişiye borç para vermek, karşılıksız iş yapmaya, teşekkür ve takdir almaya, sevilmeyen ve istenmeyen bir kişiye borç para vermek yapılan haksızlığı hazmedememeye ve sürekli kafaya takmaya işarettir.

Rüyada Demir Para Görmek

Görülen demir para oranında dert edinmek, ağır yükümlülüklerin altına girmek, zorunlu ve öncelikli ihtiyaçlarını giderememek, işsiz ve aşsız kalmaktır. Demir para almak, karşı taraftan ya da düşmandan gelecek bela, demir para toplamak, malından kaybetmek, demir para saymak, şansından ve kısmetinden olmak, demir para biriktirmek de rakiplere yenilmektir.

Rüyada Ölüye Para Vermek

Yatırımların boşa gitmesi, parasal açığın artması, sahip olunan koşulların gerilemesi ve hayatın en kritik zamanlarının yaşanması demektir. Kişi için büyük deneyim ve ders olacak mali kayıpların yaşanmasına ve çileli bir dönemin yaşanmasına işarettir. Ölüye Türk parası vermek küçük çaplı zarar görmek, ölüye yabancı para vermek zararın büyük oranda yaşanmasıdır.

Rüyada Ölüye Demir Para Vermek

Rahatlıktır, hafifliktir, ferahlıktır, esenlik ve güzelliktir. İftiradan aklanmaya, haksızlıktan kurtulmaya, güzel sözler duymaya, beklenen sonuçları almaya, amaçlarına ulaşmaya, güç ve moral edinmeye delalettir. Günlük hayatın düzene girmesi ve kişinin istediği yönde ilerlemeye başlaması demektir.

Rüyada Patrondan Para Almak

İktidar ve zafer elde etmektir. Kişinin çevresinde hizmete hazır kimselerin bulunmasıdır. Söz sahibinin ve karar alma yetkisinin kişinin elinde bulunmasına yorulur. Patrondan kâğıt para almak sorunları çözmek, patrondan bozuk para almak, fırtınalı günler yaşamak ve zor zamanlardan geçmek demektir.

Rüyada Para Aramak

Sanki yapılacak hiç birşey kalmamış, tüm çareler tükenmiş ve hayatın sonu gelmiş gibi hissedecek kadar umutsuz hissetmeye yorulur. Kendine olan inancını yitirmeye, yardımların ve desteklerin kesilmesine, bu nedenle psikolojik olarak yıpranmaya ve duygusal olarak çökmeye işarettir.

Rüyada Para Basmak

Şaibelerden ve şüphelerden uzak dürüst ticaret yapmaya bu sayede piyasanın ve sektörün en güvenilir ve en tercih edilen isimlerinden olmaya, başarı grafiğini yükseltmeye, ödül ve plaket almaya delalettir. Dolar basmak, uluslararası ziyaretler, iş seyahatleri ya da tatiller yapmak, Euro basmak yabancı ülkelerle iş ortaklığında bulunmak ve Türk lirası basmak, ülke çapında zaferler kazanmak demektir.

Rüyada Para Ödemek

İyi sayılmaz, kıt kanaat geçinmek zorunda kalmak, kısıtlı imkânlara sahip olmak ve yetersiz gelir kazanmaktır. Yaşamın idame etmesini sağlayan olanakların ve gereksinimlerin yokluğunu çekmeye, maddi konularda boynu bükük olmaya, bu nedenle hep kenarda köşede kalmaya alamettir. Kişinin borcunun olduğu bir kimseye para ödemesi feraha ve düze çıkmaya yorulur.

Rüyada Para Çalmak

Bir işe niyetlenmek ve bunun için harekete geçmek demektir. Aile eşrafının ve çevrenin karşı çıkmasına neden olacak kadar riskli bir girişimde bulunmaktır. Komşudan ya da arkadaştan para çalmak, onlarla yaşanacak sorunlara, münakaşalara ve kavgalara alamettir. Patrondan para çalmak, onun gözüne girecek bir iş yapmak, anneden para çalmak da ondan bir sır saklamaktır.

Rüyada Para Üstü Almak

Hesaplı yaşamak, kendini sıkıntıya sokacak harcamalar yapmamak, bir adım atmadan önce uzun uzun düşünmek ve ince eleyip sık dokumaktır. Para biriktirmek ve yarınlara birşeyler bırakmak için kısıtlamaya gitmek demektir.

Rüyada Oyundan Para Kazanmak

Saltanat sürecek kadar güzel ve rahat yaşamaya, gelecek kaygısı yaşamamaya, başkalarına faydalı olacak oranda varlık sahibi olmaya yorulur. Ekonomik çıkarların ön planda olduğu alanlarda iş yaparak büyük kazanç elde etmeye işarettir. Kumarhanede oyun oynayarak para kazanmak, rakip edilemeyecek kadar güç sahibi olmak, şans oyunundan para kazanmak tesadüf sonucu dünya malı elde etmektir.

Rüyada Para Kaybetmek ve Bulmak

Kişinin kararsız ve umutsuzluk yaşarken olayların kendi menfaatine yönelik şekilde gelişmesi ile yaşayacağı sevince ve müjdeye alamettir. Ekstra gelir sağlamak, para kazanılacak yeni alanlar keşfetmek ve alternatifleri arttırmaktır. Kişinin bağımsız davranarak sorunlarından kurtulmasıdır.

Rüyada Para Sıkıntısı Çektiğini Görmek

Kişinin içindeki şüpheler ve korkulardır. Yükün artması, imkânların ve fırsatların tükenmesi buna karşın ihtiyaçların çoğalmasıdır. Bu durumun kişi üzerinde yarattığı olumsuz etki ve onu içine düşürdüğü aciz haldir.

Rüyada Camiye Para Yardımı Yapmak

Başkalarına karşı duyulan sorumluluklara, yardım projelerinde yer almaya, insanlara fayda getirecek misyonlar edinmeye işarettir. Kişinin çaresiz kimselere karşı yaptığı iyiliği ve paylaşımı kulluk görevi olarak benimsemesine yorulur. Vicdanlı davranmaya, insaniyetli olmaya, kimseye kötülük etmemeye, karıncayı incitmemeye, ince ruhlu ve gönlü geniş insan olmaya alamettir.

Rüyada Para Saklamak

İçine kapanık olup kendi halinde yaşamaya, sessiz sakin bir kişiliğe, üslupta ölçülü olmaya ve yumuşak mizaca delalettir. Aile geçimini ön planda tutmak ve elindekiyle yetinmeyi bilmektir. Öte yandan sır saklamayı bilecek kadar güvenilir kişilerden olmaya yorulur. Yastık altında para saklamak, paylaşılmamış kişisel konuların varlığına ve bunları kafaya takmaya, bankada para saklamak büyük çapta projeler üretmeye, cüzdan da para saklamak da tutumlu olmaya işarettir.

Rüyada Para Dolu Çanta Görmek

İtibar edinecek görevleri ifşa etmeye, terfi ederek amir olmaya ve toplumda önemli bir statü elde etmeye alamettir. Parasal kaygılar bitecek, kişinin finansal kaynakları büyüyecek, eli bolluğa kavuşacak, yaşamına zenginlik hâkim olacak demektir. Çantanın kâğıt paralarla dolu olması hayırken, bozuk paralarla dolu olması ve ağır olması şerdir.

Rüyada Topraktan Bozuk Para Çıkarmak

Makbul olan işlerle uğraşmaya, helal yollardan gitmeye, temiz kazanç sahibi olmaya yorulur. Doğru işler yapmak, imkânları, bilgi ve beceriyi en iyi şekilde kullanmaya bu sayede kazancın fazla olanını almaya işarettir. Akıllı olup, güzel yaşamak demektir.

Rüyada Para Yardımı Yapmak

Eli açık davranmaya, fakir sevindirmeye, haktan yana davranmaya ve cömert kişi olmaya delalettir. Paylaşıldıkça artan varlığa, merhametli davranmaya, güzel hal ve hareketlere yorulur. Bir yandan da kişinin ihtiyaç sahibi olmaktan kurtulması ve iyi bir konuma gelmesidir.

Rüyada Başbakandan Para Almak

Tüm gayretini kariyer sahibi olmak için sarf etmeye, ticarette büyük düşünmeye, hedefleri ve standartları en üst seviyede tutmaya alamettir. Kişinin işinde özenli olmasına ve yapabileceğinin en iyisini yapmak için çalışmasına delalettir. Sıradan değil, lüks ve zaferlerle dolu bir hayatın hayalini kurmak ve bu doğrultuda hareket etmektir.

Rüyada Para Bozdurmak

Sorunları hafifletmek ya da çözmek için başvurulacak yollardır. Fikir alışverişinde bulunmak koşuluyla ortak bir paydada buluşmak ve sıkıntıları atlatmak için gayret etmeye, uzlaşmacı olup bir noktada anlaşma sağlamaya, çözümün bir parçası olmak için uğraşmaya yorulur. Kişinin para bozdurduğunu gördüğü kişi ile birlikte hareket etmesi sayesinde kafasının rahat etmesine bu sayede moralinin de yerine gelmesine işarettir.

Rüyada Para Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin geçim kaygısını simgelerken aynı zamanda saygınlığı olan bir meslek edinmek ve itibar görerek para kazanmak isteğinin göstergesidir. İdealist davranan ve mesleğinin en tepesinde olmak isteyen hırslı ve çalışkan kişiler bu tarz rüyaları çok sık aralıklarla görebilirler. Bunun yanı sıra çok büyük borçları olan ve ödeme zorluğu çeken kişilerin çektiği sıkıntı nedeniyle bilinçaltında sürekli para olabilir ve psikolojik olarak böyle rüyalar görmeleri doğal kabul edilir. Her insan iyi şartlarda yaşamanın ve daha fazla gelir elde etmenin yollarını arar, en kötü ihtimalle bunun hayalini kurar. Dolayısıyla bu tarz rüyalar da kaçınılmaz olur.

Para gereksinimi içinde olan, para sıkıntısı çeken ya da yakın zamanda bir mal veya mülk edinmek isteyen kimseler de rüyasında para hatta tomarla para görebilir. Özellikle maddi sorumlulukların psikolojik olarak insanlar üzerinde güçlü bir etkisi vardır ve önemli bir baskı unsuru olduğu için kişileri rüyalarında görecek kadar etkiler. Öyle ki parasal sorunları olduğu için ferahlamaya ihtiyaç duyan kimseler, bu konudaki sıkıntıdan kurtulana kadar rüyalarında hep para görebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir