Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek

Rüyada kelime-i şehadet getirmek, kişinin aydınlığa kavuşacağına ve sıkıntılarından kurtulacağına, yaşamın her alanında bolluk içinde ve bereket dolu fırsatlar elde edeceğine, her türlü sıkıntıdan, beladan uzak olunacağına ve kişinin korkuları varsa bunların da son bulacağına yorumlanır. Rüyasında kelime-i şehadet getiren kimse, İslami kurallara uygun yaşayan, günahtan ve kul hakkından korkan, Allah korkusu da olan bir kimsedir. İyi bir mümin ve evlat olunduğuna da işaret eden rüya kişinin asla harama el uzatmadığını ve her şekilde yoksulların, düşkünlerin yardımcısı olduğuna da yorumlanır. Hayırlı yorumlara vesile olan rüya, kişilerin dünya hayatları ile ahiret hayatını dengede tutabilecek bir yaşantıya sahip olduklarını da gösterir.

Rüyada Şehadet Getirmek

Kişinin dinen üstüne vazife olan vecibelerini en kısa zamanda yerine getireceğini, Hacca gitmek isteyenlerin gideceğini, günahtan uzak, bolluk ve ferah içinde bir yaşam sürüleceğini ve tüm duaların Allah katında kabul olacağını bildiren güzel bir rüyadır.

Rüyada Ölürken Şehadet Getirmek

Rüya sahibinin vefatı halinde cennete gideceğine yorumlanan rüya, İslami açıdan kişinin Allah’ın sevdiği kulları arasında olduğunu da gösterir. Verilen tüm zekatların kabul olması gibi, el açıp edilen tüm duaların da kabul gördüğü anlamlarına gelir. Bu rüya aynı zamanda çok büyük bir şansın ve fırsatın da habercisidir. Kişinin hayatının olumlu anlamda çok büyük değişikliklere uğrayacağı ve manevi açıdan çok iyi ve huzurlu olacağı bir dönemi de işaret eder. Bazı yorumcular ölürken şehadet getirdiğini gören kimselerin, toplumları veya büyük kitleleri ardından sürükleyecek denli büyük bir kimse olacağını da söylerler.

Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek Psikolojik Yorumu

Dini inançları kuvvetli kimselerin görebileceği rüyalar arasındadır. Ölürken kelime-i şehadet getirememekten korkan kimseler de böyle rüyalar görebilirler. Zaman zaman kendisini yeterince dini bütün bir kişi olarak görmeyenlerin veya dini vecibelerini tam olarak yerine getirmediğini düşünenlerin de bu tip rüyalar görmeleri normal kabul edilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.