Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek; yaşamda çevrenizde bulunan, senli benli olmaya çalışan ama sizi kandırabilecek veya aldatabilecek bir erkeğe işaret olarak görülür. İkiyüzlü insanlara ve ümitsizliğe delalet olarak görülür. Rüyada kediyi gören kadınsa, hayat arkadaşı tarafı ile ilgili sorunlar yaşayabileceği ve çevresinde dost olamayan kişiler olduğu anlamındadır. Rüyada kedi gören kişi bir anne ise, çocuğuna dayatmalarla bir takım davranışları kazandırmaya çalışıyor anlamında yorumlanmaktadır. Damda kedi görmek, aileyi birleştiren, sorunlar yaşandığı zaman orta yolu bulan, evin hem parasal hem de özel konularıyla alakadar olan birine işarettir. Pencere önünde bekleyen kedi görmek, kişiden beklentiler içerisinde olan ve kendisi tarafından eksiklerinin giderilmesini bekleyen bir yabancıdır.

Kedinin düz duvara tırmandığını görmek, çok kararlı, azimli ve çalışkan bir karakter sahip olmak demektir. Kedilerin çiftleştiğini görmek, hayır, uğur ve saadet getirmesi beklenen bir niyete ve duygu yoğunluğu içinde olmaya delalettir. Kedinin sırtüstü düştüğünün görmek, dosttan gelecek zarara, hileye, haksızlığa, iftiraya ya da onunla ortak alınacak bir karardan yana mutsuzluğa mahkûm edilmeye, kedinin dört ayağı üzerine düşmesi de hayattan yana belinin kolay kolay bükülmeyeceğine, refahının ve kurulu düzeninin de bozulmayacağına işarettir.

Rüyada Kedi Öldürmek

Peygamber Efendimizin sünnetine, Allah’ın da emirlerine karşı gelmeye, dinen kötü hal ve hareketler içerisine girmeye, günaha mail etmeye, doğruluğu unutmaya ve gerçeklerden sapmaya işarettir.

Rüyada Kedi Sevmek

İnsanlara sevimli gelecek, onların hoşuna gidecek ve güzel şekilde konuşmalarına vesile olacak adımlar atmaya, toplum içinde iyi bir yer edinmeye, itibar ve ilgi görmeye yorulur. Herkes için iyi bir şeyler yapma hevesine ve amacına alamettir.

Rüyada Kedi Saldırması

Kişinin olgun karakterine ve taşıdığı ılımlı düşüncelere ve niyetlere karşı anlaşılamamasına bu nedenle yaşayacağı üzüntüye ve ruh çöküntüsüne delalettir. İnsanlardan yana umduğunu bulamamaya ve mutsuz olmaya yorulur.

Rüyada Kedi Tırmalaması

Kişiye çok dokunacak, içerlemesine, alınmasına, belki de hayata küsmesine neden olacak bir muameleye maruz kalması demektir. En çok da aşktan yana kalpsiz kimselere denk gelmesidir.

Rüyada Kedi Isırması

Emeğin boşa gitmesine, çekilen cefanın ve yapılan fedakarlığın da hiç olmasına neden olacak kişiler nedeniyle insanlara karşı iyi niyetlerini öldürmeye ve iyimser olmaktan dolayı pişman olmaya işarettir.

Rüyada Kedi Ölüsü Görmek

Üzülmek, ağlamak, hayıflanmak, içine kapanmak ve günlerce yas tutmaktır. Uğursuzluktur ve alınacak kötü haberler, yaşanılacak tatsız olaylara delalettir.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Eğlenceye, sevilen kişilerle bir araya gelmeye, ağız tadını yerine getirecek ve şen kahkahalar atmaya vesile olacak hayırlı, güzel ve temiz olaylara alamettir. Aynı zamanda içten ve samimi duygularla hareket etmeye candan bir kimse olmaya yorulur.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Ayrıcalık edinmeye, saygınlık kazanmaya, ciddiyete, rütbeye ve güvene alamettir. Takım elbise veya üniforma giyerek mesleğini sürdürmeye, saygı görmeye ve sözlerinin dinlenmesine yorulur. Kara kedi bulmak, kişi sayesinde menfaat ve nasip sahibi olacak bir kimseye, kara kedi öldürmek, kötü, çirkin ve sakınılması gereken davranışlar ve tavırlar içerisinde olmaya, kara kedi tarafından tırmalanmak da kişiyi rahatsız ve huzursuz edecek haberlere, sözlere ya da olaylara işarettir.

Rüyada Kedi Maması Görmek

Yumuşak başlı, anlayışlı, iyi niyetli kimselere delalettir. Duygu ve niyetlerin saflığı ve temizliğidir. Kedi maması yemek, saygılı olmaya, güler yüzlülüğe, huzura ve mutluluğa, kedi maması almak, doğallığa, yaşama karşı esnek olmaya, sosyal karaktere bu sayede çevreyle haşır neşir olmaya yorulur.

Rüyada Kedi Yavrusu Emzirmek

Herkese karşı iyilik yapmaya, cömert olmaya ve yapılacak hayırlara aracı olmaya alamettir. Sadaka vermek, düşene yardım etmek, gönül almak, misafirperver olmak ve dostane ilişkiler kurmak demektir. Eski günlere ve yaşananlara değer veren, vefalı ve kadir şinas bir insan olmaktır.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Arzu edilenlerin gerçekleşmesine, esenliğe ve rahatlığa kavuşmaya, dingin bir ruh haline, herşeyin yolunda gitmesine, işlerin doğru ve düzgün şekilde ilerlemesine yorulur. Beyaz kedi sevmek, insanların mutluluğuna vesile olmaya, küsleri barıştırmaya, ayrılanları bir araya getirmeye işarettir. Beyaz kedi yavrusu görmek, can sıkıntısını atmaya, isteklerine kavuşmaya, neşeye, coşkuya ve sevince delalettir. Beyaz kedi ezmek ya da öldürmek, büyük bir ayıp yapmak, bir kusur ya da günah işlemek demektir.

Rüyada Kedi Yıkamak

Yanılgılardan, hatalardan ve eksiklerden kurtulmaya, aileye, arkadaşlara dostlara ve sevilen kişilere daha fazla yakınlaşmaya, keyif veren işler ve alışkanlıklar edinmeye ve kişinin kendisini ruhsal olarak iyi ve mutlu hissedeceği şeylerle uğraşmasına alamettir. Kediyi duru suyla yıkamak, rahat olmaya, ayrıntılara takılmamaya, kolay ve sorunsuz bir kimse olmaya kediyi şampuan ya da sabunla yıkamak özel bir hayat yaşamaya, lükse ve zenginliğe delalettir.

Rüyada Kedi Taşlamak

Hata işlemeye, kalp kırmaya, arkadaş, dost ya da komşu kaybetmeye, insanların karşı çıkmasına, kızmasına ve itirazlarına rağmen yine de bildiğini okumaya işarettir. Kediyi taşlayarak yaralamak, gözden düşmeye, saygınlığını yitirmeye, insanların nefretini kazanmaya, kedi taşlayarak öldürmek, telafisi ve geri dönüşü olmayan yanlışlara düşmeye yorulur.

Rüyada Kedi İdrarı Görmek

Zenginlik demektir. Gönülden geçen maddi ve manevi herşeyin kişiye nasip edilmesine, çalışmaların başarıya ulaşmasına ve hak ettiği değeri görmesine yorulur. Sevecen olmak, olumlu ve güzel düşünmek demektir. Kedi idrarı içmek iyi değildir. Kendine zarar verecek işlere girmek, kedinin idrar yaptığını görmek, korkulardan, endişelerden ve mutsuzluktan kurtulmak demektir.

Rüyada Kedinin Fare Yakalaması

Düşmanı yenmektir. Art niyetli ve kendilerinden zarar gelecek kişilerden uzaklaşmaya, rekabeti kazanmaya, gücünü, varlığını ve bilgisini herkese göstermeye delalettir. Elde edilecek üstün başarı sayesinde herkes tarafından tanınan ve adından bahsedilecek kadar şöhretli bir kimse olmaktır.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Hane içindeki uyum, sıcaklık ve samimiyettir. İyi kalpli, vicdanlı ve olgun kimselerle bir arada olmaya, sevaba yönelmeye, berekete, şansa ve kısmete işarettir. Yaşamda kolaylık elde etmeye, hayattan yana razı gelmeye, memnun ve mutlu olmaya yorulur. Evde kedi beslediğini görmek de yüce gönüllü olmaya, paylaşıma, vefaya ve merhamete alamettir.

Rüyada Kör Gözlü Kedi Görmek

Kişinin görecekleri, duyacakları ve öğrenecekleri sebebiyle üzülmesine neden olacak bazı olaylar yaşaması ve haberler alması demektir. Duyarlılık gösterilmesi ve el uzatılması gereken bir musibetle karşılaşmaya ve o durumu düzeltmek için elinden geleni yapmaya yorulur. Kör gözlü bir kediyi sahiplenmek, çok dua almaktır. Kör gözlü bir kediye yemek ya da su vermek haktan yana olmaya ve Allah’ın yolundan yürümeye alamettir.

Rüyada Kedi Tarafından Kovalandığını Görmek

Yenilgiye uğramaktan, başarısız olmaktan, maddi gücünü ve sağlığını kaybetmekten korkmak demektir. Ayrıca kendisinden zarar gelmeyecek güçsüz düşmana, haset ve kıskanç komşulara ya da arkadaşlara işarettir.

Rüyada Kedi Miyavlaması Duymak

Hoşluk içinde olmayı sağlayacak güzel sözler işitmek demektir. Eğlence ve coşkuya vesile olacak bir olay yaşamaya, bundan çok keyif duymaya, derdi kederi bir yana bırakmaya ve rahatlamaya delalettir. Kara kedinin miyavladığını duymak, yardım ihtiyacına düşmek, beyaz kedinin miyavladığını görmek, yardıma ihtiyacı olan kişiye yardım etmektir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Yapılan bir işten, söylenen bir sözden ya da alınan bir karardan dolayı arzu edileni elde edememeye, hayal kırıklığı yaşamaya ve amacına nail olamamaya delalettir. İşlerin istendiği gibi gitmemesine, evdeki hesabın çarşıya uymamasına ve böylece zorluğa düşmeye ve zarar etmeye yorulur. Ölü kedinin dirilmesi iyidir. Fayda getirmeyen işlerin düzelmesine ve yüz güldürmesine alamettir.

Rüyada Kedi Tüyü Görmek

Kişinin kafasına takılan bir sorunu çözmek için bir ipucu elde etmesi demektir. Yol gösterecek, kendisini sonuca ulaştıracak bir fikir edinmesine ve bu sayede işinin kolaylaşmasına işarettir. Kedi tüyü yutmak, bir takım belalı ve zor durumlarla mücadele etmek zorunda olmaya, kedi tüyü süpürmekse üzüntülerin gitmesine alamettir.

Rüyada Tüysüz Kedi Görmek

Uyuşmazlık demektir. Doğru bildiğinden vazgeçmemek ve alışkanlıklarını bırakmamak gibi nedenlerle insanlarca yaşanacak tatsızlıklara, görüş ayrılıklarına, gerilime ve uzaklığa yorulur. Tüysüz kedi beslemek, kişisel ruh ve bedensel farklılaşmaya bu sayede hem düşüncelerde hem de yaşam şeklinde yaşanacak değişime işarettir. Tüysüz kediyi sevmek ya da ona dokunmak, halden anlamak, her görüşe ve kültüre saygı duymak, herkesin haline ve durumuna anlayışla yaklaşmak ve doğal karşılamaktır.

Rüyada Kedinin Doğum Yaptığını Görmek

Yüklü miktarda para kazanmaya, bolluğa, berekete, çoğalan kazanca, yaşamın iyi şekilde değişmesine ve ilerlemesine alamettir. Sevince ve mutluluğa vesile olacak çok olumlu, hayırlı ve verimli işler yapmaya yorulur. Bir kazanırken üç kazanmaya başlamaya, nasibin, şansın ve kısmetin de artmasına yorulur.

Rüyada Kedi Kuyruğu Görmek

Aşamalı olarak ilerleyecek ve hedefe ulaştıracak bir iştir. Uğraşın boşa çıkmamasıdır. Eksik bırakılan bir projenin ya da ertelenmiş bir fikrin yeniden açığa çıkması ve bu defa kişinin kararlığı ve ona olan yüksek inancı sayesinde gerçekleştirilmesi demektir. Kopmuş kedi kuyruğu görmek, uğursuzluğa yorulur ve kişiye acı verecek bir haber alması demektir. Kedi kuyruğu koparmak da birisine dil yarası vermek ve onu çok inciterek, kaybetmeye alamettir.

Rüyada Kedi Yavrusu Kurtarmak

Kişiyi insanların gözünde çok yüceltecek ve kendisine hayran ettirecek işlerin içinde olmasına, bu sayede sevilmesine, kendisi hakkında kötü düşünen ve kötü konuşan kişileri yanıltmasına, utandırmasına ve onların takdirini toplamasına işarettir. Bir kimseye ilaç ve şifa olmaya, yardım etmeye, acısını paylaşmaya ve onunla ekmeğini bölüşmeye yorulur.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Anlayışsız ve cahil kimselerle karşılaşmaya, onlara laf anlatmak zorunda kalmaya ve onlar nedeni ile yaşanacak gerginliğe, öfkeye ve huzursuzluğa işarettir. Vaktini sözden anlamayan, kötü niyetli ve kavgacı kimselere ayırmak zorunda kalmaya yorulur. Vahşi kedinin saldırısına uğramak, insanoğlundan gelecek kötülük, ihanet, nankörlük, kalleşlik ve kadirbilmezlik demektir.

Rüyada Kedi Yemek

Hataya düşmeye, kötülük edenlere uymaya, vefasızlık etmeye, insanları kızdıracak ve küstürecek hal ve hareketler içinde olmaya yorulur. Bazen de kişinin yaptığı yanlışın bedelini zorluk ve zahmet çekerek ödemek zorunda kalışına, pişman olmasına neden olacak adımlar atmasına, hem kendisini hem de ailesini mahcup etmesine işarettir.

Rüyada Eve Kedi Girmesi

Haneye girecek dosta, onun sayesinde çoğalacak rızka, alınacak duaya, artacak huzura, neşeye ve sağlığa alamettir. Varlığıyla ve gelişiyle herkesi sevindirecek, heyecanlandıracak, güldürüp keyiflendirecek sürpriz bir misafire, dosta, akrabaya ya da bir ahbaba delalettir. Kedinin eve girip çıkmaması çok çaresiz kalmış biriyle karşılaşmaya, kedinin eve girip yiyecek bir şey çalması kişi üzerinden nasiplenecek ve ona bol dua edecek birine alamettir.

Rüyada Kedi Kesmek

Öfkeyle hareket etmek nedeniyle yanlış işler yapmaya, hem kendine hem de ailesine zarar vermeye yorulur. İnsanları çok sinirlendirmeye neden olacak girişimlerde bulunmak demektir. Kedi kesmek ve etini başkalarına dağıtmak beddua almaktır.

Rüyada Kedi Hediye Edilmesi

İltifat ve teklif almaya, mutluluk verecek güzel haberler duymaya, ferahlığa, gönül hoşluğuna ve dertlere iyi gelecek gelişmelere delalettir. Sağlıklı ve genç kalmaya vesile olacak güzel gelişmeler yaşamaya yorulur. Birine kedi hediye etmek de sevilen bir kimseye müjde vermek ya da sürpriz yapmak demektir.

Rüyada Kuduz Kedi Görmek

Utanmaz, kötü, fesat kimselerle bir araya gelmeye, kuduz kedi saldırısına uğramak şerli ve merhametsiz kimselere bulaşmaya ve onlardan yaka kurtarmak için bir hayli uğraş vermeye, kuduz kediden kurtulmak da rahata kavuşmaya yorulur.

Rüyada Kedi Kovalamak

Kişinin sonradan anlayacağı ve üzülmesine neden olacak bir davranışta bulunması demektir. Mazlumun ahını almaya, kötü bilinmeye, kafayı öne eğdirecek hatalar yapmaya yorulur. Kalplerdeki iyi yerini sarsacak ve kendisinden beklenmeyecek hareketler yaparak herkesi hayal kırıklığına uğratmaya ve üzmeye işarettir.

Rüyada Kedi Görmenin Psikolojik Yorumu

Bazen alakalı bazen de alakasız olarak görülebilecek bir rüyadır. Örneğin; kişi o gün belki de yolda giderken ezdiği ve ölümüne sebep olduğu bir kedi için çok üzülüp, vicdan azabı duyması nedeniyle bu rüyayı görebilir. Ya da hayvanları çok sevmesi ve sürekli onlarla haşır neşir olması nedeniyle de görebilir. Bunlar alakalı nedenlerdendir ve bunu bilinçaltına atmasından dolayı psikolojik olarak etkilenerek bu rüyayı görmesi gayet normaldir. Fakat diğer bir yandan da kişinin hiçbir şekilde hayatında kedi söz konusu değilken de rüyasına kedi girebilir.

Bunun altında yatan psikolojik neden kişideki özgürlük duygusundan, prensiplerine sıkı sıkı bağlı oluşundan ve kendi doğrularıyla yaşamaya olan düşkünlüğünden kaynaklanmaktadır. Tıpkı bir kedi gibi çünkü kediler doğası gereği son derece gururlu ve standartları olan canlılardır. Kediler karakter sahibi olup, burunlarından kıl aldırmayan, başkalarının doğrularını değil sadece kendi doğrularını yaşayan, biraz keyfine düşkün hayvanlardır. Dolayısıyla rüyada görülen kedi aslında kişilik sahibi olmanın ve özgürlüğün temsilcisidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir