Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek; yaşamınızda güzel gelişmeler yaşanacağına, sağlık sorunlarından kurtulunacağına, mutlu haberlerin yanaştığına işaret olarak görülür. Rüyada görülen kar, mevsimlere göre farklı yorumlanabilir. Kışta görülürse; sevinçli ve güzel haberler alınacağınız, rakiplerinizi yeneceğiniz şeklinde yorumlanır. Kötü anlamda yorumda ise; sağlık sorunu yaşanabileceği, planlı çalışma ve seyahatlerin erteleneceğine işaret eder. Karın aşırı yağarak yolları kapadığını görmek aksilik yaşamaktır. Karın yaz ortasında yağdığını görmek vakitsiz alınacak haber ya da yaşanacak tatsızlıktır ve iyi değildir. Evin içine kar yağdığını görmek, şifa, kurtuluş, izzet, rahmet olarak yorumlanırken aynı zamanda aile bireyleri arasında çıkacak sorunlar nedeniyle aralarına girecek soğukluğa yorulur. Kar yığını, aşılması çok zor, zahmetli ve kişiyi yıldırma noktasına kadar getirecek çetin sorunlarla mücadele etmek zorunda kalmak demektir. Beyaz renk dışında farklı renkte kar görmek, ya mucizeye tanıklık etmek ya da imkânsızı istemeye ve onun hayali ile yaşamaya alamettir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

İşlerin kolaylaşması, başarıya ve mutluluğa giden yolun aydınlanması, kişiye verilen vaatlerin ve sözlerin yerine getirilmesidir. Kararlılığa işarettir.

Rüyada Kar Üstünde Yürümek

Kişinin kendini sevdikleri ve inandıkları için feda etmesine, cefakâr davranmasına, cesaretine, korkuların üstüne gitmesine ve toplum içinde diğer kimseler için öncü ve idol olacak projeler üretmesine ve onları hayata geçirmesi için harekete geçmesine delalettir. Kişinin yiğit, yürekli ve mert olmasıdır ve yaşantısını da bu doğrultu da yönlendirmesidir.

Rüyada Sulu Kar Görmek

Ekinlerin bolluğuna, bu sayede ucuzluğa, alım gücünün artmasına, ikramın çoğalmasına, hanenin bol rızıkla dolmasına, dertlerin dermanına kavuşmaya, olumlu yönde değişime, galibiyete, yol kat etmeye ve memnuniyet içinde olmaya işarettir. Sulu kar yağdığını görmek, hayatın kişiye karşı cömert olacağına, onu hem çok para, hem sağlık, hem iyi dostlarla hem de huzurla ödüllendireceğine alamettir. Sulu karda yürüdüğünü görmek, afiyette olmaya, keyiflenmeye, rahatlamaya, hoşluk ve esenlik bulmaya yorulur.

Rüyada İlkbaharda Kar Yağdığını Görmek

Artarak çoğalacak problemlere, beklenenin ve istenenin gerçekleşmemesine, can sıkıntısına neden olacak kötü haberler almaya ve musibetli olaylarla karşılaşmaya işarettir. Sevinç ve heyecanla yaşanması umulan günlerin nasip olmamasına, günlerin kararmasına, kaldırılması zor olacak ve incitecek gelişmelerin meydana gelmesine delalettir.

Rüyada Kar ve Güneş Görmek

Uzlaşma ve anlaşma sağlamak demektir. Düşmanların barışmasına, kırgınlıkların bitmesine, olmaz denilenin olmasına ve hayatın hal yoluna girmesine yorulur. Şok edecek ama aynı zamanda mutluluğa ve sevince vesile olacak olaylardır. Karı ve güneşi seyretmek, güzel şeylere şahitlik etmek ya da aracı olmak demektir.

Rüyada Mevsimsiz Yağan Kar Görmek

Ağır borçların altına girmeye, bunaltacak ve isyan ettirecek sıkıntılarla karşılaşmaya, ticarette başarısızlığa, yatırımlarda zarara uğramaya, rahatından olmaya işarettir. Hiç hesapta olmayan ve beklenilmeyen durumlarla karşı karşıya kalınması demektir. Mevsiminde yağan kar ne kadar iyi ve hayırlıysa mevsimi dışında yağan kar bir o kadar uğursuzdur.

Rüyada  Kar Tanesi Görmek

Kusursuzluğu yansıtır ve dolayısıyla kişinin başarısının en üst seviyelere çıkması sayesinde bilirkişiler tarafından takdire layık bulunup ödüllendirilmesine yorulur. Temizlik, pürüzsüzlük, neşe, sıhhat ve sükûnettir. Kar tanesi tutmak, herkeste hayranlık yaratacak kadar güzel ve önemli işler yapmaktır. Kar tanesi yemek, gönül rahatlığına, ferahlamaya, derin bir oh çekmeye, kaygılardan kurtulmaya ve ruhsal olduğu kadar bedenen de iyi hissetmeye ve güzelleşmeye alamettir.

Rüyada Kar Altında Kalmak

Çarelerin tükendiği anları yaşamak demektir. Sorunlarla yüz yüze gelmeye, akla ihtiyaç duymaya, imdat çığlıkları atmaya ve darlık içinde yalnız kalmaya işarettir. Kar altında kalıp sonra kurtulmayı başarmak, iyilik bulmaya, çarelere kavuşmaya ve zamanla tüm zorluklardan kurtulmaya delalettir.

Rüyada Dağ Başında Kar Görmek

Kişinin hayattaki hedefleri, amaçları ve niyetleridir. Zirveye gelmek için çabalamaya, en tepelere çıkma arzusuna, saygı değer kimse olmak için çalışmaya, makam ve mevki sahibi olan kimseler arasında yer alma hayali kurmaya alamettir.

Rüyada Kar Yemek

Rahatlamaya, toparlanmaya, alınganlıklardan kurtulmaya, esnekliğe, hoşgörüye, kutlama yapmaya ve ziyafete yorulur. Sağlık sorunlarını atlatmaya, dinç ve genç olmaya ve çevikliğe yorulur. Ağız tadını yerine getirecek olan güzel ve önemli aşamalardır.

Rüyada Karda Kaymak

Kişinin içinde bulunduğu bir çalışma ya da projenin olumlu ve başarılı şekilde sonuçlanmasına bu sayede keyiflenmesine, neşelenmesine ve huzurunun yerine gelmesine işarettir. Karda kızakla kaymak, meslek hayatında profesyonelleşmeye, karda patenle kaymak, iyi bir vizyon edinmeye yorulur.

Rüyada Kar Ve Fırtına Görmek

Ortaya çıkacak ve kurtulması bir hayli zor olacak sorunlar demektir. Planların sapmasına, işlerin bozulmasına, çalışmaların mahvolmasına, düşmanların ve rakiplerin de öne geçmesine delalettir. Mağlubiyettir ve kişinin gerilemesine, maddi gücünü, motivasyonunu ve moralini kaybetmesine neden olacak sıkıntılardır. Kar ve fırtınada yürümek, mücadeleye, iyileşmek ve toparlanmak için savaşmaya alamettir. Kişisel çabalar demektir.

Rüyada Kar ve Buz Görmek

Aile bireyleri, arkadaşlar, dostlar ve komşularla samimiyetin zarar görmesi, muhabbettin bitmesi ve iyi niyetlerin yok olmasına neden olacak durumlarla karşı karşıya kalmaktır. Kar ve buzda yürümek, tehlikeyle burun buruna kalmak, riskli işlere girmek, kar ve buz yemek aşırıya kaçarak maddi ve manevi dengeyi bozmak demektir.

Rüyada Kirli Kar Görmek

Yanlış kararlar almaya, başarıda düşüş yaşamaya, bozguna uğramaya, mal kaybetmeye, ortaklığın sonlanmasına, hile ve fesatla karşılaşmaya, suçlanmaya yorulur. Kirli kar atmak, iyi olana yönelmeye, isabetli yollara girmeye, doğru hedefler seçmeye ve doğru yolda ilerlemeye, kirli kar yemek, hataya, öfkeye, fevri davranmaya ya da yanlış tespitler yaparak yanılmaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Kar Görmek

Gönülden geçenlerin, hayallerin, isteklerin ve dileklerin gerçekleşmesine, kalıcı saadete, sürprizlerle karşılaşmaya, iyilik ve hayır içinde kalmaya işarettir. Hayatla barışmaya ve olumlu duygular yaşamaya vesile olacak nitelikte haberler almaya ve gelişmeler yaşamaya yorulur. Kırmızı kar toplamak, saplantılı düşüncelerden kurtularak mutlulukla nasiplenmek demektir. Kırmızı kar yemek, romantik teklifler almaya ve aşk hayatında kusursuzluğa alamettir.

Rüyada Suni Kar Görmek

Hayatı daha güzel kılacak, zenginliğe ve huzura götürecek yeni alternatifler üretmeye, çaresizlikleri yenmeye, kötü durumdan kurtulmaya, devrim niteliğinde adımlar atmaya, yeni buluşlar icat etmeye ve dönüm noktası olacak çalışmalar yapmaya yorulur.

Rüyada Kâbe’ye Kar Yağması

Fayda bulmaya, şefaate kavuşmaya, duaların kabulüne, namaza durmaya, gönül rahatlığıyla ibadet etmeye ve ahiret inancının güçlenmesine işarettir. Sakinleşmeye, ruh dinginliği içinde olmaya, dünya işlerinden uzaklaşarak hak yolunda yapılacak yolculuklara ya da işlere yorulur. Kabenin tamamen karla kaplanması bir niyetin gerçekleşmemesi demektir. Kâbe’ye yaz günü kar yağması emeklerin boşa gitmesi, hayallerin yıkılmasıdır. Kâbe’ye kış günü kar yağması da dinde mükemmelleşmeye, olgunlaşmaya ve basiret sahibi olmaya alamettir.

Rüyada Kar Üstünde Yalın Ayak Yürümek

Kendini sevdikleri ve inandıkları için feda etmeye, cefakâr davranmaya, cesarete, korkuların üstüne gitmeye ve toplum içinde diğer kimseler için öncü ve idol olacak projeler üretmeye ve onları hayata geçirmeye delalettir. Kişinin yiğit, yürekli ve mert olmasıdır ve yaşantısını da bu doğrultu da yönlendirmesidir.

Rüyada Kürekle Kar Temizlemek

Ekmeğini hak yolundan giderek kazanmak demektir. Hile hurda olmadan, bilek gücüyle, çalışarak, emeğini ortaya koyarak, doğruluktan sapmadan, kazancına leke sürmeden, başkalarının hakkını çalmadan makbul gelir sağlamaya yorulur. Dine muhalefet etmeden ve insanlığa yakışır şekilde hayatını kazanmak demektir.

Rüyada Kar Küresi Görmek

Keyif verecek yolculuklara çıkmaya, tatil yapmaya, stres atmaya, keyfe olan düşkünlüğe, hediye almaya delalettir. Aynı zamanda hatıraların yâd edilmesine, dostlara karşı vefalı olmaya, aileyle ve arkadaşlarla olan sıkı bağlara ve bol kahkahaya yorulur. Kar küresi hediye almak, sevilen birinin gelmesidir. Kar küresi hediye vermek eş, dost, akraba ziyaret ederek onların gönlünü almaya ve hatırını sormaya alamettir. Kar küresi kırmak, gönül kırmak ve kırk yıllık hatırı silip atacak hal ve hareketlerde bulunmak ya da böyle sözler etmek demektir.

Rüyada Kar Ve Tipi Görmek

Yaşamın düzenli, sağlıklı ve güzel şekilde sürmesi için gerekli olan şartların ve koşulların kısıtlanmasına bu nedenle kişinin yaşayacağı sıkıntılara, dar boğaza girmesine, aşsız ve parasız kalmasına alamettir. Mahrumiyet içinde kalmaya ve yaşamdan kopma noktasına gelmeye yorulur. Kar ve tipide yürümek, ağır şartlar altında çalışmak ve emeğinin karşılığına nail olamamak demektir. Kar ve tipide koşmak, kişinin tüm gücünü ve nefesini sorunlarından kurtulmak için harcamasıdır.

Rüyada Kar Fırtınasına Yakalanmak

Heveslerin bitmesine, umutların tükenmesine, maddi ve manevi kayıpların verilmesine, hayatta kalmak için verilen mücadelenin daha zorlu hale gelmesine alamettir. Sağlığından ve mutluluğundan olmaktır. Yıkıma neden olacak melanetli günlerden geçmek demektir. Kişinin metanetinin, dayanma gücünün, sabrının ve selametinin neredeyse tükenme noktasına gelmesine neden olacak bazı kötü olayların yaşanmasına işarettir. Kar fırtınasına yakalanmaktan kurtulmak ne olursa olsun pes etmemektir.

Rüyada Çatının Üstünde Kar Görmek

Maneviyatın yükselmesine, maddi olanakların da çoğalmasına aracılık eden seçeneklerin artmasına, dirliğe, düzene, dayanışmaya, hayatın olağan şekilde ve kendi yörüngesinde devamına delalettir. Cami çatısında kar görmek, dine, kitaba ve inanca odaklanmaya, okul çatısında kar görmek, ilime olan meraka ve düşkünlüğe, bir evin çatısında kar görmek hane içindeki süren yaşam gailesine yorulur.

Rüyada Kar Suyu İçmek

Yaşamda işe yarayacak deneyimler kazanmaya, mesleki alanda çığır atlamaya ve aşama kaydetmeye, cesaretli olmak sayesinde edinilen kazanımlara, sıra dışı ve dikkat çeken kimse olmaya, önemli görevler üstlenmeye ve eksiksizce yerine getirmeye yorulur. Kişinin kalıplara bağlı olmadan yaşadığı bir hayatı benimsemesine, ön yargılardan uzak durmasına ve peşin hükümler vermek yerine denemeyi tercih etmesine işarettir.

Rüyada Kar Manzarası Görmek

Gelecek planlarının gerçeklemesi demektir. Hayal kurmaya ve onların peşinden koşmaya alamettir. Kar manzarası seyretmek, güzel şeylerden feyz almak ve strateji kurarak amacına ulaşmak için çaba göstermektir.

Rüyada Karanlıkta Kar Yağdığını Görmek

İşlerin kolaylaşması, başarıya ve mutluluğa giden yolun aydınlanması, kişiye verilen vaatlerin ve sözlerin yerine getirilmesidir. Kararlılığa işarettir.

Rüyada Kara Basmak

Daha önce hiç atılmamış adımlar atmaya, yeniliğe ayak uydurmaya, farklı fikirleri denemeye ve yeni projeler üretmeye işarettir. Değişime sıcak bakmaya, farklılık yaratma konusunda cesur olmaya ve gelişime ön ayak olacak durumlara ortak olmaktan kaçınmamaya alamettir. Kara basmak ve düşmek, eksiklerin giderilmesine, hataların düzeltilmesine ve mağlubiyetlerden ders alınması gerektiğine yorulur.

Rüyada Kar İçinde Yüzmek

Kendini olmayacak ve gerçekleşmeyecek düşüncelerin peşinde heba etmeye ve tüketmeye delalettir. Ters mantıkla hareket ederek ve acele karar vererek yanılgılar yaşamaya, üzülmeye, sinirlenmeye ve yıpranmaya işarettir.

Rüyada Kar Görmenin Psikolojik Yorumu

Kar, temizlik ve arınmışlıktır. Esasen kişinin değişim isteğini ve ihtiyacını simgeler. İçinde bulunulan şartların kişi üzerindeki yenilenme ve tazelenme gereksiniminin bir yansımasıdır. Monotonluktan, sıradanlıktan ve aynı şeyleri yapmaktan ve yaşamaktan sıkılan kişiler rüyalarında mevsimsel değişiklikleri simgeleyen nesneleri görebilirler. Her günü tekrar etmenin verdiği bohem duygusu, insanlarda dönemsel değişiklik yaşama isteği uyandırabilir. Bu durum tamamen ruh haliyle ilgilidir.

Kar diğer yandan, insanlarda mükemmeliyeti simgeler. Mesleğinde, özel hayatında ya da sosyal hayatında kusursuz biri olmayı isteme düşüncesini yansıtır. Kişinin hayatını birlikte sürdürdüğü kimselere karşı bunu bir sorumluluk bilmesi ve ancak onlara karşı yeterli ve kusursuz olduğu zaman gerçek mutluluğu yakalayacağını düşünmesi halinde bilinçaltı bu baskıdan önemli derecede etkilenir. İnsandaki madden ve manen olgunlaşma ve tam donanımlı hale gelme arzusu olarak kabul edilir.  Bazen de soğuk, mesafeli, temkinli mizaca dikkat çeker. İnsanlarla yakınlık kurmaktan ve samimi olmaktan özenle kaçınan kişileri ifade eder. Bu kişiler bir kar tanesi gibi özgür ve bağımsız olmak isteyen kişiler olarak tanımlanabilirler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir