Rüyada Hemşire Görmek

Rüyada hemşire görmek; saf, iyi niyetli, müşfik, herkese yardım elini uzatmaktan kaçınmayan birinin varlığına işarettir. Aslında rüyada hemşire görmek, kişinin yanında onu hep koruyup kollayan, başı sıkışınca hemen yardıma koşan dostu, sırdaşı vardır. Bu kimse kişi ona nasıl davranırsa davransın, ne yaparsa yapsın hep onun yanındadır, hayırlı bir kimse olarak yorumlanır.

Rüyada Hemşire Olmak

Rüyada hemşire olmak, kişinin yakın çevresine büyük yardımlarının dokunacağının işaretidir. Kişi, iyilik ve güzelliğin peşinde koşacak, elinden gelen hiçbir konuda ardına koyamayacaktır. Rüyasında hemşire olan kişinin bir nevi koruyuculuğunu üstleneceği bu kişi bir arkadaşı, dostu olabileceği gibi ailesinden birisi, küçük kardeşi de olabilir. İnsanlar tarafından “koruyup kollayan abi/abla” imajına sahip olacak olan kişi, toplumsal anlamda da saygı görerek itibarlı biri olacaktır. Rüyasında hemşire olan kişi, eğer tıpla ilgili biriyse, alanında iyi yerlere gelerek hastalarına faydalı olacağına işarettir. Bu kişi, yaptığı ulvi görevi layıkıyla yerine getirecek ve insanların dertlerine derman olabilecektir. İnsanların hayır duasını alacak olan kişi, ahirette de bir adım önde olacaktır.

Rüyada Hemşire Kıyafeti Giymek

Rüyada hemşire kıyafeti giydiğini görmek kişinin hedeflerine ulaşacağının işaretidir. İlerlediği alanda muvaffak olacak olan kişi, hayallerinden vazgeçmeden hayallerini gerçeğe dönüştürecektir. Rüyasında hemşire kıyafeti giyen kişinin, gönüllü olarak insanlara yardım edeceği de söylenir. Özellikle muhtaç durumdaki kişilerin yardımına koşacak olan kişi, onlar için bir yardımcı, sağ kol vazifesi görecektir. Eğer rüyasında hemşire kıyafeti giyen kişi bir doktor ise toplum tarafından aykırı olmakla yadırganacağının bir işareti olarak kabul görür.

Rüyada Doktor Görmek

Rüyada doktor görmek, hayırlara işaret değildir. Rüyayı gören kişi ya da çok sevdiği bir yakını yakında sağlık sorunları yaşayacak ve doktor yollarına düşecek demektir. Kişi, dolayısıyla üzüntü yaşayacak ve kederlenecektir. Ancak eğer rüyada doktor olumlu görünüyor, hayıra yorulacak şekilde hareket ediyorsa bu da rahatsızlanacak olan kişinin derdinin dermanının olacağının işaretidir. Böyle bir rüya gören kimsenin duasını eksik etmemesi gerekir. Ayrıca kimi alimler tarafından bu rüya, ilim öğrenmeye ve kültürlenmeye de bir işaret olarak yorumlanmıştır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir