Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek; yakın bir zamanda mutlu bir yuva kurmaya işarettir. Rüyada görülen gelinlik temiz ise mutlu huzurlu bir evlilik yapacağınıza, pis veya kirli ise olumsuz ve yolunda gitmeyecek olan bir yuva kurulacağına işaret eder. Görülen gelinliğin siyah olması ise, yakın çevrenizde olan insanların onayını almayacağınız bir yuva kurma girişiminiz olacağını gösterir. Gelinlik, kişinin dileklerine, hayallerine, yapmak istediklerine ve gelecekle ilgili beklentilerine yorulur. Gelinliğin gösterişli olması ve herkes tarafından beğenilmesi takdir toplamaya delalettir. Bembeyaz bir gelinlik görmek, saygınlık kazandıracak işler yapmak, başarılı olmak ve yükselmek demektir. Renkli gelinlik görmek, eğlenceye ve keyfe işarettir. Yırtık ya da yamalı gelinlik hayal kırıklığı, üzüntü ve sıkıntıdır. Evli bir kadının rüyasında gelinlik görmesi hayırdır ve bir arzusunun gerçekleşeceğine yorulur. Bekâr kişinin gelinlik görmesi müjdeli olaylar yaşaması demektir.

Rüyada Gelinlik Almak

Kişinin yaşayamadığı ve elde edemediği için içinde ukde kalmış ne varsa hepsine kavuşma ve onları doyasıya yaşama şansına hasıl olmasıdır. Elmas taşlarla bezenmiş bir gelinlik almak, yetenekleri geliştirmek sayesinde kalifiye bir insan olmayı başarmaya, incilerle bezenmiş bir gelinlik almak, fiziksel ve ruhsal anlamda görülebilir değişiklikler yaşama işarettir.

Rüyada Gelinlik Giymek

Tüm kederin, gamın, kötü hislerin, olumsuz ve karamsar düşüncelerin yok olacağına, niyetlerin gerçekleşeceğine, edilen duaların Allah katında kabul olacağına ve işlerin yoluna gireceğine yorulur. Ferahlık çok yakın, sorunlar ve sıkıntılar geride kalacak. Dar ve rahatsız gelinlik giymek borçlanmaya, geçim derdine düşmeye, parıl parıl bir gelinlik giymek kalıcı saadete ve huzura işarettir.

Rüyada Krem Rengi Gelinlik Giydiğini Görmek

Gülmek, neşelenmek ve mutlu olmaktır. Rahatlamaya, parasal sıkıntılardan kurtulmaya, sağlığı geri kazanmaya, fırsat elde etmeye, niyetleri gerçekleştirmeye, güzel ve pozitif duygu ve düşüncelere kavuşmaya alamettir.

Rüyada Ölünün Gelinlik Giydiğini Görmek

Çok güzel ve büyük gelişmeler yaşanacak demektir. Kişinin hanesine ve işine uğur, şans, bolluk ve bereket getirecek olaylar meydana gelecektir. Bu sayede mutsuz ve kötü günler bitecektir. Hayatın iyi yönde ilerleme göstereceğine işarettir. Ölünün gelinliği kendisi giymesi kişisel kazanımların kişinin kendisi tarafından sağlanacağına, ölüye gelinliği başkasının giydirmesi ya da giymesine yardım etmesi zaferin tek başına değil ortaklık sayesinde gerçekleşeceğine işarettir.

Rüyada Birinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Bir kimsenin maddi ve manevi olarak desteğini alarak parasal sıkıntılardan, üzüntülerden, çıkmazlardan kurtulmaya, yaşama karşı olan isteksizliği ve bıkkınlığı yenmeye, aydınlığa ulaşmaya yorulur. Kurtuluşa götürecek bir kişinin varlığıdır. Birinin yeni, ışıltılı ve güzel bir gelinlik giymesi iyi haber, olumlu gelişme ve sürprizdir. Fakat birinin çirkin, eski ya da yıpranmış bir gelinlik giymesi kötü haber, sorun, gözyaşı ve düş kırıklığıdır.

Rüyada Arkadaşının Gelinlik Giydiğini Görmek

Biriyle paylaşılacak sevinçtir. El ele verilip, iş birliği yapılacak biriyle bir kazadan, beladan ya da hastalıktan kurtulmaya, şifa ve huzur bulmaya, onun sayesinde tüm gönül yaralarından, sancılarından ve dertlerden arınmaya delalettir.

Rüyada Siyah Gelinlik Görmek

Hüzün, keder, zorluk ve anlaşmazlık demektir. Özellikle aile içinde eşle yaşanacak münakaşalara, anlaşmazlıklara ve fikir ayrılıklarına yorulur. Kişinin mutlu giden ev yaşantısında ağız tadının kaçacağına, düzeninin ve iyi giden birlikteliğinin bozulacağına işarettir. Siyah gelinlik giymek yanlış kararlar alarak kendini zor durumda bırakmaya, siyah gelinlik almak maddi zarar ve ziyana, siyah gelinlik giyen birini görmek vefasızlık görmeye, terkedilmeye, kötü bir kişi ile yolların kesişmesine alamettir.

Rüyada Bir Erkeğin Gelinlik Giymesi

Yenilik ve gelişimdir. Olayların kişinin lehine olacağına, bu sayede işindeki performansının ve evliyse evlilik hayatındaki, bekârsa da aşk hayatındaki mutluluğunun artacağına alamettir. Kara bulutlar dağılacak ve herşey gönüllerin dilediği gibi olacak demektir.

Rüyada Kısa Gelinlik Görmek

Köklü kararlar almaya, yaşam felsefesini geliştirmeye, bireysel olarak kendini geliştirmek için çalışmaya yorulur. Ufkun genişlemesidir ve değişime açık olmaktır. Daha önce planlanmış ve hep ertelenmiş işleri yapma girişiminde bulunacak cesareti göstermeyi başarmak demektir. Kısa gelinlik giymek, herkesin şaşıracağı ve beğeneceği adımlar atmaya, kısa gelinlik almak, kararlı olmaya, kısa gelinlik giyen birini görmekse inançlardan ve doğrulardan taviz vermemeye işarettir.

Rüyada Başkasının Düğününde Gelinlik Giymek

Kişinin başarılarını, mutluluğunu ve sahip olduğu yaşamı örnek alacak bir kişinin varlığına delalettir. Birinin önderliği ve yol göstericiliği sayesinde koşulların iyileşmesine, rahatın yerine gelmesine, maddi ve manevi zenginliğin artmasına yorulur.

Rüyada Evli Bir Kadının Gelinlik Giymesi

Kişinin gelecekte gerçekleştirmek istediği plan ve projelerdir. Ayrıca geçmişi hatırlatacak hoş bir olayın yaşanacağına işarettir. Evli bir kadının beyaz ve parlak bir gelinlik giymesi, güzel söz, iyi haber ve müjdedir. Evli bir kadının gri ya da siyah gelinlik giymesi sıkıntıdır. Mavi, yeşil ya da pembe gelinlik giymesi hayırlı olayların meydana gelmesi demektir.

Rüyada Gelinlik Denemek

Kararsızlıktan kurtulmaya, özgüvenini toplamaya, amaçlara ulaşmak için büyük ve güzel adımlar atmaya alamettir. Kafaya konulan konular üzerinde zafer elde edilmesi, kazanç sağlanması ve manevi olarak haz duyulmasıdır. Kırmızı gelinlik denemek aşk hayatındaki şansa, sarı gelinlik giymek isteksizliğe, huzursuzluğa, sade ve düz gelinlik denemek alçakgönüllü olmaya, sevilmeye, takdir edilmeye delalettir.

Rüyada Gelinlik Diktirmek

Dileklerin gerçekleşmesi ve niyetlerin yerine getirilmesidir. Fırsat elde etmeye, iş, aile, kazanç ve aş sahibi olmaya, doğru kararlar alarak ilerleme ve gelişme kaydetmeye yorulur. Kabarık ve boncuklu gelinlik diktirmek maddi güç sahibi olmaktır. Elbise modelinde gelinlik diktirmek ağır başlılık kazanmaya, yapılan hatalardan ders almaya, olgunlaşmaya ve hayat deneyimleri edinmeye işarettir.

Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek ve Ağlamak

Sevilen kişilere kavuşmaya, dertten, hastalıktan, zorluktan ve sıkıntıdan kurtulmaya, çok sevinmeye, kalıcı ve gerçek dostluklar edinmeye, aile saadeti yaşamaya, ticarete atılmaya, başarılı olmaya yorulur. Kişinin hayattan umduğu herşeyi bulmaya alamettir.

Rüyada Dul Bir Bayanın Gelinlik Giymesi

Ümitsizlikten kurtulmaya, toparlanmaya, mutlu ve başarılı olmak için gayret etmeye, yaşam sevincini geri kazanmaya, yarınlara olan inancını tazelemeye ve herşeyin daha iyi olması için çaba göstermeye delalettir. Yeni seçimler yapmak ve muradına ermek demektir.

Rüyada Yaşlı Birinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Şen kahkahalar ve sevinç çığlıkları atmaya vesile olacak kadar güzel ve müjdeli haberler almaya, illet hastalıklardan kurtulmaya, çok uzun yıllar yaşamaya, çıkmazları aşmaya ve çareler bulmaya yorulur. Yeni yollar ve yeni başlangıçlardır. Badireler atlatmaya ve bu sayede daha güçlü, inançlı ve umutlu olmaya delalettir.

Rüyada Gelinlik Giyip Evlenmek

İş ve evlilik hayatında verilen emeklerin boşa gitmemesi demektir.  Ayrılıkların ve özlemlerin son bulmasına, endişelerin, kuruntuların ve olumsuz düşüncelerin bitmesine, sorunların üstesinden gelinmesine, dostların çoğalmasına ve aşılmaz engellerin aşılmasına işarettir. Gelinlik giyip evlenmiş bir arkadaşını görmek, kısmetin açılması, şansın da çoğalmasıdır. Gelinlik giyen bir akrabayı görmek aile bireyleri arasındaki bağlılığın, sevginin ve saygının daim olmasıdır.

Rüyada Gelinlik Görüp Giyememek

Düşlerden, isteklerden, hayallerden ve ideallerden vazgeçilmemesi gerektiğine işarettir. Çalışmanın ve inanmanın zafer getirmesidir. Kişinin idealist davrandığı konular üzerinde biraz daha gayret göstermesi gerektiğine alamettir. İsyan etmeden, sabırla yola devam edildiği takdirde herşey yoluna girecektir.

Rüyada Gelinlik Giyip Nikâh Tazelemek

Kaybedilenlerin geri kazanılmasına, eksilenin yerine konulmasına ve maneviyatın güçlenmesine yorulur. Kalabalık bir çevre edinmeye, güvenilen kimselerden fayda ve yardım görmeye işarettir, İsabetli ortaklıklar yapmak bu sayede hem kazanç, hem mevki hem de ün sahibi olmak demektir.

Rüyada Evde Gelinlik Görmek

O ev içinde yaşanacak aile saadetine işarettir. Yeni mallar edinmeye, yeni kimselerle tanışmaya,  kendini iyi hissedecek şeyler yapmaya, rahatlığa ve hafifliğe delalettir. Evde beyaz gelinlik görmek hayırdır, siyah gelinlik görmek şerdir. Yeşil gelinlik görmek de iman gücüne ve ibadete delalettir.

Rüyada İki Tane Gelinlik Görmek

Kişinin yaşadığı kararsızlıktan kurtulup, bir karara varması gerektiğine işarettir. Kafa karışıklığına, duygu ve düşünceler konusunda emin olamamaya yorulurken aynı zamanda nasibin taşması ve olanakların artması demektir.

Rüyada Yakınının Gelinlik Giydiğini Görmek

Beklenen haberin gelmesidir. Uzak kalınan kişileri görme şansına nail olmaya, onlarla bir araya gelmeye, keyifli zamanlar geçirmeye ve sıkı sohbette olmaya yorulur. Sevilen kişilerle bol muhabbet, samimiyet ve yakın ilişkide olmak demektir.

Rüyada Gelinlik Satın Almak

Yaşanan tatsızlıkların, huzursuzlukların, problemlerin ve zorlukların zaman içinde atlatılacağına, eşlerin arasının düzeleceğine, küs arkadaşların ve dostların yeniden bir araya geleceğine, yeni kimselere merhaba denileceğine ve onlarla ahbaplık kurulacağına yorulur. Kullanılmış yani ikinci el gelinlik satın almak beklenenin gerçekleşmemesidir. Kullanılmamış bir gelinlik satın almak değişimin istenilen yönde olacağına işarettir.

Rüyada Kardeşinin Gelinlik Giymesi

Hatır kıymet bilmeye, yapılan iyiliklerin karşılığını vermeye, vefalı olmaya, yardımseverliğe, dayanışmacı ve paylaşımcı bir karaktere sahip olmaya alamettir. Kişinin anlayışlı, bağışlayıcı ve halden anlayan kimse olduğuna yorulur.

Rüyada Gelinlik Ayakkabısı Giymek

Sahip olunan maddi imkânların eksiksiz olacağına, kişinin hayatındaki herşeyin gönlünce yaşanacağına, hiçbir zaman ele güne muhtaç olmadan yaşama şansına sahip olacağına, Allah’a el açıp şükür edecek kadar iyi ve güzel olanaklar içinde bulunacağına işarettir.

Rüyada Gelinlik Yırtılması

Endişe demektir. Olumsuz düşüncelerin kişiyi esir alması nedeniyle huzurunun, mutluluğunun ve rahatının kaçmasına, keyfinin kalmamasına ve yaşama isteğinin kaçmasına yorulur. İyi değildir, zarar görmeye, sağlığını yitirmeye, zahmet çekmeye, zorluk içine girmeye yorulur. Başka birinin gelinliğinin yırtılması iyi halin kalmayacağına, işe yaramayacak yollara başvurulacağına, olmayacak duaya âmin denileceğine ve mümkün olmayacak hayallerin peşinde sürüklenerek çok mutsuz ve üzgün olunacağına alamettir.

Rüyada Hamile Kadının Gelinlik Giymesi

Helal olandan vazgeçmemeye, güvende olmaya, iyilik ve yardım görmeye, uzun yaşamaya, çalışkanlığa, kolay geçime, kesilmeyecek rızık elde etmeye, sevilen kimse olmaya ve kıymet görmeye yorulur.

Rüyada Gelinlik Giymek Düğün Yapmak

Adı bilinen, çevresi geniş, saygı ve sevgi duyulan kimse konumuna gelmeye, gözbebeği olmaya, mesleki şöhreti yakalamaya alamettir. Aynı zaman da keyif verecek hobiler edinmeye, güzel yerler görmeye, yeni ikramların tadına varmaya yorulur.

Rüyada Küçük Çocuğun Gelinlik Giymesi

Adım adım ilerlemeye, güçlenmeye, kudret sahibi olmaya işarettir. Az ve yetersiz sermayeyle iş yapmaya, bu konuda muvaffak olmaya, mal edinmeye, para biriktirmeye, zamanla büyümeye ve ilerlemeye alamettir. Küçük çocuğun kendisinden büyük gelinlik giymesi iyi değildir ve uğursuzluk yaşanacağına işarettir.

Rüyada

Rüyada Gelinlik Giymenin Psikolojik Yorumu

Bilinçaltında kişinin kuracağı mutlu yuvanın hayali yatar. Bayanlar için gerçekten gelinlik giyme hevesini simgelerken erkekler için ön planda olmayı, dikkatleri üzerinde toplamayı, güç sahibi olmayı ifade eder. Daha ziyade anaç kadınların ve aile babası olacak nitelikteki erkeklerin aile kurmak ve çoluk çocuğa kavuşma isteklerinin rüyalarına yansımasıdır ve bu rüya daha çok anne ve baba olma özelliğini karakterinde ve ruhunda barındıran kimselerin sıklıkla gördüğü rüyalar arasındadır. Gelinlik görmek, derin ve içsel duyguların yoğunluğunu ön plana çıkarır. Koruma içgüdüsü güçlü, fedakâr ve cefalı, sorumluluk alabilecek kapasitedeki kimselerin bilinçaltı rüyalarında bu yolla açığa çıkar.

Gerçek ve samimi duyguları, cömertliği, yiğitliği, sahiplenme duygusunu, gücü, denemeyi, cesareti ve kararlılığı ifade eder. Kişideki arzuların ve hayallerin ne denli yoğun olduğu, olayları akışına bırakmak yerine hayatına yön vermek için kararlılıkla çabaladığı, yaşamda belli amaçlara sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Gelinlik rüyaları gören kişiler genelde uyumlu, anlayışlı, naif kimselerdir ve kalabalıklar içinde olmayı tercih ederler. Bu kimseler yalnızlığı, amaçsızlığı ve anı yaşama felsefesini sevmezler ve benimsemezler. Gelinlik rüyaları iyi huylu, başarılı, alçakgönüllü, idare etmeyi bilen ve halden anlayan kimselerin ortak rüyalarındadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir