Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek hayra yorulmaz ve hastalıklara delalet olarak görülür. Rüyada fare gören kişinin; sağlık bozuklukları ortaya çıkar, para kaybeder, işinde aksilikler ortaya çıkmaya başlar şeklinde yorumlanır. Rüyada fare yakalamak iyi ahlaka sahip olamayan kadına işaret eder. Rüyada evinde farelerin dolaştığını gören kişinin sene boyunca evinde bolluğa ve berekete rastlanacağı söylenmektedir. Çok fazla fare görmek, kişinin çevresindeki dedikoducu ve kötü insanların artacağına delalettir. Fareye basıp ezdiğini görmek, itibarın zedelenmesine neden olacak bir iş yapmak demektir. Fareyi eline almak, korkularından kurtulmaya, daha cesaretli ve kararlı olmaya, fareyi kuyruğundan tutmak da düşmanı ve rakipleri etkisiz hale getirmeye alamettir. Fare olduğunu görmek, başına kaza ya da bir bela geleceği düşüncesine ve hissine kapılmaktır. Bir arkadaşın, dostun ya da aile eşrafından birinin fare olduğunu görmek, o kişiyle araya girecek bir melanete, kavgaya, kine ya da büyük bir anlaşmazlığa yorulur.

Rüyada Fare Beslemek

Sevilen ve güvenilen gelecek bir darbe nedeniyle o kimseyle muhabbeti kesmek demektir. Hiç beklenmedik bir kimseden gelecek zarar ve kötülük demektir.

Rüyada Fare Yakalamak

Bir kişinin özel hayatıyla ilgili bazı meseleleri öğrenmeye alamet eder. Saklı kalanın ve özellikle başkaları tarafından öğrenilmemesi için çaba gösterilen bazı konuların kişi tarafından öğrenilmesine, ortalığa dökülmesine ve ayyuka çıkmasına yorulur.

Rüyada Gebe Fare Görmek

Kişiyi psikolojik olarak kötü yönde etkileyecek bazı tatsız ve olumsuz olayların meydana geleceğine alamettir. Kişinin içini yemesine ve bu nedenle tüm düzenini alt üst etmesine, huzurunun da bozulmasına neden olacak durumlara işarettir. Gebe fare görmek ve onu öldürmek, çözülecek bir sorunun neden olduğu diğer tüm sorunların da giderilmesine vesile olması demektir. Gebe fare yakalamak bir kimsenin sırlarını bulmak, gebe fareye dokunmak da gücünü ve zekâsını ispat etmeyi başarmaktır.

Rüyada Fare Öldürmek

Şanssızlığı yenmeye, basiretsizliğini atlatmaya ve bu sayede yolunun açılarak işlerinin ve hayatının kolaylaşmasına alamettir. Eve giren bir fareyi öldürmek, haneye girecek huzur ve saadet demektir. İş yerine giren bir fareyi öldürmek de kazancın çoğalmasıdır.

Rüyada Fare Tıkırtısı Duymak

Kişiyi şüpheye ve kuruntuya düşürecek bir takım şeylere şahit olmasına yorulur. Duyduklarına ya da gördüklerine bir türlü emin olamamaya işarettir. Fare tıkırtısı duyup kaçmak, kendini güvende hissedip, huzur bulacak yerlere gitmeye, mekân değişikliğine ya da ev taşımaya işarettir.

Rüyada Fare Pisliği Görmek

Başarıda ısrar etmeye böylece amacına ulaşmaya, angarya işlerden kurtulmaya, daha kolay ve rahat şekilde para kazanmaya, malların çoğalmasına, bitmeyecek nimete, sabit gelire ve garanti olacak işe yorulur. Fare pisliği yemek, kırıcı sözler duymaya ve hak edilmeyen davranışa maruz kalmaya delalettir. Fare pisliğine basmak, istenmeyen hallere ve durumlara düşmeye, mahcubiyet hissetmeye ve utanmaya, fare pisliği temizlemek namusuna leke sürmeden ve söz getirmeden yaşamaya, fare pisliği koklamak da bazı gerçeklerle yüzleşmeye yorulur.

Rüyada Fare Isırması

Düşmana galibiyet fırsatı vermeye, ondan gelecek zarara, art niyetli ve garip davranışlı kişilerin içinde kalmaya, arkadaşlara, dostlara ya da akrabalara verilen emeğin karşılığını alamamaya ve güvenilen kişilerin ihanetine uğramaya delalettir. Farenin ısırması ve ısırdığı yeri koparması arkadan bıçaklanmaya, farenin ısırdığı yerin kanaması, görülenin tam aksine hayırla karşılaşmaya, farenin ısırdığı yerin acımasıysa kalp acısına, kötü hissetmeye, üzüntüye ve kedere işarettir.

Rüyada Fare Görmek Öldürmeye Çalışmak

Kişinin verdiği değeri haketmeyen kimseleri hayatından çıkarmasına, kendisi için daha hayırlı ve uğurlu olacak işler yapmasına, iyi şartlarda yaşamak için daha çok gayret göstermesine yorulur. Fareyi öldürmeye çalışırken yere düşmek, yaşamda tökezlemeye, dibe vurmaya ve belirsiz günler geçirmeye işarettir. Fareyi öldürmeye çalışmak fakat başaramamak zor zamanlar geçirmek demektir.

Rüyada Fare Yuvası Görmek

Sıkıntının, mutsuzluğun ve başarısızlığın kaynağını ve nedenlerini bulmaya, kendine karşı eleştiri yapmayı başarmaya ve eksiklerini görmeye alamettir. Kişinin daha iyi analiz etme yeteneği kazanması ve daha dikkatli olması sayesinde hayattan yana kazançlı çıkması demektir. Fare yuvasında farelerin olduğunu görmek, kendilerinden eleştiri gelecek kimselerdir. Fare yuvasının boş olduğunu görmek vesvese demektir.

Rüyada Kedinin Fare Yakalaması

Bir işte ya da olayda sorumlu tutulmaya, günah keçisi ilan edilmeye ve her defasında suçlu görülen kimse olmaya alamettir. Cezalandırılmak ya da suçlanmaktır. Sözlü saldırıların ortasında kalmaya ve bazı kimseler tarafından yargılanmaya yorulur. Aynı zamanda galibiyet elde etmek demektir.

Rüyada Kedinin Ağzında Fare Görmek

Kedinin ağzında ölü fare görmek, menfaat getirmeyecek kararlar almaya ya da böyle kimselerle bir arada olmaya, kedinin ağzında canlı fare görmek, çabanın sayesinde şifaya ve çarelere kavuşulabileceğine, sıkıntıdan kurtulmak için hala yapılacak birşeyler olduğuna alamettir.

Rüyada Pişmiş Fare Görmek

Sinir bozucu haberler almaya, kişiye itici gelecek bazı durumlarla karşılaşmasına, onu rahatsız edecek bir takım olaylar yaşamasına ve alışılmadık şeyler görmesine işarettir. Pişmiş fareyi yemek, hile ve fesadın içine çekilmeye, hatalara düşmeye, kusur işlemeye, pişmiş fareyi eline almak da yanlışlarında ısrarcı olmaya ve kabahatlerinin farkına varmaya alamettir.

Rüyada Fare Eti Yemek

Yalana, dolana, kötü söze, arsıza, uğursuza işarettir. Pişman olmaya neden olacak olaylara karışmaya, yanılgıya düşmeye, kendine zarar verecek girişimlerde bulunmaya yorulur. Fare eti yemek sonra da kusmak iyidir, hatalardan ve zararlardan dönmek, kısa yoldan kendini daha fazlasından kurtarmak demektir. Fare eti yemek ve çevresindekilere de yedirmek yani ikramda bulunmak, kötü niyet taşımadan, iyilik yapmak isterken zarara neden olmaya delalettir.

Rüyada Paçadan Fare Girmesi

Üzüntü verecek ama aynı zamanda kişiyi kendine getirecek, gerçekleri görmesine vesile olacak ve uzun vadede ona fayda sağlayacak bir gelişmedir. Ayrıca kişi hakkında kötü düşünenlerin eline bazı kozların ve fırsatların geçebileceğine bu nedenle dikkatli davranması gerektiğine de yorulur.

Rüyada Ayağını Fare Isırdığını Görmek

Ayağını farenin ısırıp acıtması ya da orayı koparması gidilecek bir yere gidememek demektir. Niyet edilen yolun önüne çıkacak engeldir. Ayağını farenin ısırması ve kanatmasıysa iyidir ve tam tersine yolculuğa, seyahate ya da tatile gitme hevesinin ve planının gerçekleşeceğine delalettir.

Rüyada Fare Kapanı Görmek

Kişinin arkasından dönen bazı dalaverelere, entrikalara ve kötü planlara işarettir. Hiç beklenmedik kimselerin şerriyle karşılaşmaya, düşmanının farkına varmaya, bundan sonrası için kendini sakınmaya yorulur. Fare kapanına sıkışan fare görmek, düşmanların muradına ermesidir. Farenin kapandan kurtulması ders olacak bir beladan kurtulmaya, fare kapanın boş olması da bir gerçeği öğrenmeye alamettir.

Rüyada Fare Saldırısına Uğramak

Kişinin suçu olmamasına rağmen bir olaydan ötürü dışlanmasına, kötü laflara ve haksız muameleye maruz kalmasına ve çevresindeki insanların onun üstüne üstüne gelerek ona bedel ödetmek istemesine yorulur. Fare saldırısına uğrayıp kurtulmayı başarmak zordan çıkmaya, fare saldırısında yaralanmak, hastalanmaya, dertlenmeye ve mutsuz olmaya işarettir.

Rüyada Fare Sürüsü Görmek

Düşündükçe içinden çıkılamayacak ve boşa konulsa dolmayacak, doluya konulsa almayacak nitelikteki olayların arka arkaya gelmesine, kişide birikerek sıkıntı yapmasına, kendisini zavallı biri gibi hissetmesine yorulur. Fare sürüsü aynı zamanda kıskanç kimselerin nazarına gelmek demektir. Fare sürüsünden kaçmak, kafa dağıtma ve kederlerden kurtulma isteğine, fare sürüsünü dağıtmak da zorlu bir süreci aşacak gücü kendine bulmaya alamettir.

Rüyada Fare Kovalamak

Kişideki koruma içgüdüsüdür. Acılara karşı güçlü durmayı başarmaya, zorlukları yenmeye, inandıklarının, yaptıklarının ve söylediklerinin arkasında durmaya yorulur. Fare kovalamak ve onları kaçırmak gururlanmaya vesile olacak işler becermek, fare kovalamak fakat onları uzaklaştıramamak, kurtulmaya çalıştıkça çoğalan sorunlar demektir.

Rüyada Fare Zehri Görmek

Önüne geçilemeyecek ve güç yetmeyecek düşman ya da rakiptir. Kötü kişilerin haksızlık yaparak galip gelmesidir. Fare zehri almak, kötülüğe, belaya ve hileye ortak edilmeye, fare zehri bulmak, kendine yönelecek musibeti engellemeye, fare zehri yemek tatsız deneyimler edinmeye işarettir. Fare zehri ile fare zehirlemek, büyük bir günah işlemek demektir.

Rüyada Fare İsmi Duymak

İşlerin aksi yönde gitmesi, uğursuzluğun, şanssızlığın kol gezmesi, tersliklerin de hep üst üste gelmesidir. Kişinin neşesini kaçıracak ve yan yana olmaktan haz etmediği kimselerle karşılaşmasına ya da bulunmak istemediği ortamlara girmek zorunda kalmasına yorulur. Fare ismi söylemeye, pot kırmaya yani söylenmemesi gerekeni söylemeye sonra da zor durumda kalmaya işarettir.

Rüyada Fare Yakmak

Makbul olmayan şeyler yaparak dinde günahkâr olmaya kendini de toplumda insan içine çıkamayacak durumlara düşürmeye alamettir. Kalp kırmaya, can yakmaya, bazı kişileri üzecek hareketlerde bulunmaya delalettir.

Rüyada Tuvalette Fare Görmek

Yaşanacak bir sağlık sorunu demektir. Rahatın, ağız tadının ve huzurun kaçmasına ve kişinin herşeyi unutup sadece iyileşmek için uğraşmasına yorulur. Tuvalette fare görüp korkmak ya da kaçmak, kişinin yıkılmasına neden olacak bir haber almasına ya da bir gerçeği öğrenmesine, tuvalette gördüğü fareyi öldürmesiyse sıkıntılarını atmasına işarettir.

Rüyada Fare İle Kavga Etmek

Çok çalışmaya, ekmeğini taştan çıkarmaya, yaşam mücadelesine ve kişinin ekmek kavgasına alamettir. Fare ile kavga edip onu mağlup etmek, muradına ermeye, kötü kişileri alt etmeye, fare ile kavga edip ona yenilmek de hayal kırıklığı yaşamaya yorulur. Fare ile kavga eden birini görmek, sevilen bir kimsenin zor bir anına şahit olmak demektir.

Rüyada Sırtına Fare Girdiğini Görmek

Kişinin güvendiği kimselerden kötülük görmesidir. Ortaklığın, arkadaşlığın, dostluğun ve birlikteliğin bitmesine, malın azalmasına, rızkın tükenmesine ve maddi manevi gücün kaybedilmesine delalettir. Başkaları nedeniyle fakirliğe düşmeye, hastalanmaya ve üzülmeye işarettir. Sırtına fare girip ısırdığını görmek ya da sırtını kemirdiğini görmek hem ekmeğini yiyen hem de nankörlük eden kimse demektir.

Rüyada Büyük Fare Görmek

Açgözlü ve ne yapılsa yaranılmayacak kimsedir. İyiliğin ve kendisine yapılan fedakârlığın kıymetini bilmeyecek, bencil ve nankör bir insanın varlığına yorulur. Büyük fare yakalamak, düşmandan kurtulmaktır. Büyük fare öldürmek, mutsuzluğun ve kötü günlerin son bulması demektir. Büyük fareden kaçmayı başarmak, önemli bir kimse olmaya ve şahsiyetini yüceltmeye işarettir.

Rüyada Fare Ölüsü Görmek

Yalancı ve kıskan kişidir. Dedikodu yapan fakat kendisine itibar edilmeyen, sözleri ve yaptıkları ciddiye alınmayan bir kimsenin varlığına yorulur. Fare ölüsünün üzerine bastığını görmek, kişinin kendisi için uygun olmayan alanlara yönelmesine ve başarısız olmasına delalettir. Fare ölüsünden korkmak, boşa endişe etmek demektir.

Rüyada Evini Fare Bastığını Görmek

Evinden hiç misafir eksik olmayacak ve rızkını paylaşacak kadar maddi imkân sahibi olmaya, geçim sıkıntısından kurtulmaya, yeni arabaya ve eve işarettir. Mala mülke ve paraya gelecek artışa, kolaylıkla karın doyurmaya alamettir.

Rüyada Siyah Fare Görmek

Bereketin kaçmasına, huzurun ve mutluluğun bozulmasına, iyi halin kalmamasına, kötü ve zor durumlara düşülmesine, arsız, uğursuz ve hayırsız kişilerin peyda olmasına yorulur.

Rüyada Fare Görmenin Psikolojik Yorumu

Fare, kişinin yaşama dair korkularını yansıtmasının yanı sıra gerçekten de fareye karşı olan fobisini ifade eden bir rüyadır. Çünkü hemen hemen her insan fare gördüğü zaman ya korkuya ve paniğe kapılır ya da sanki ondan mutlaka bir zarar göreceği kaygısı yaşar. Özellikle bayanların neredeyse istisnasız olarak fare gördüğü zaman ödü kopar.

Fare kişinin iç dünyasında ya da bilinçaltında da itici bulduğu, rahatsız olduğu ve hatırlamak istemediği bazı gerçekleri barındırır. Kötü nefsi de simgeler ve çevredeki kötü kimselerin yaydığı negatif elektrik olarak yorumlanır. Toplum içinde rüyada fare görülmesi hep düşman olarak kabul edildiği ve öyle yorumlandığı için insanlar sevmediği ve aralarında düşmanlık olan kimseleri rüyalarında fare olarak görürlerse bu da son derece normal kabul edilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir