Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek kişinin aile bireylerine delalet eder. Dişlerin çürüdüğünü, döküldüğünü, hasar gördüğünü görmek ise iyiye yorumlanmaz. Bu durum hastalıkların ve sıkıntıların habercisi olarak yorumlanır. Ağrıyan bir dişten rüya sırasında düşmesi ve çektirilmesi ile kurtuluyorsanız  gerçek hayattaki belarınızdan da kurtulacaksınız anlamı ortaya çıkmaktadır. Dişlerin aralarının açık olduğunu gören ise gerçek hayatta aile bireyleri arasında anlaşmazlıklar ortaya çıkacağını göstermektedir. Dişlerinin hepsinin dökülmüş olduğunu görmek, güçlüklerle ve zorluklarla karşılaşmak, sağlığını kaybetmek, işinden gücünden geri kalmak ve sefil durumlara düşmektir. Tek dişinin kaldığını görmek, yalnız kalmaya, derdini kimseye açamamaya, sohbet edecek arkadaş ya da dost bulamamaya yorulur. Dişlerin eline döküldüğünü görmek, şaşkınlıkla birlikte yaşanacak hayal kırıklığı demektir. Dişlerin temiz, sağlıklı ve parlak olduğunu görmek, mutluluk, sevinç ve güzel günleri haber verir. Dişlerinin kaplama yapılı olduğunu ve inci gibi sıralı olduğunu görmek, lüks, zenginlik, rahatlık, esenlik, kolaylık iyilik ve hayırdır. Ön dişlerin çürüdüğünü ya da düştüğünü görmek, itibar ve mertebe kaybetmekle birlikte kişiye gösterilen ilginin de azalmasıdır. Dişini iple çekmeye çalıştığını görmek, işlere asılmak, başarıyı hedeflemek ve hırslı olmaktır.

Rüyada Diş Çekmek

Herkes için iyi olacak, fayda sağlayacak, rahatlatacak ve neşelenmeye vesile olacak işler yapmaktır. İltihaplı bir dişi çekmek kişinin başına dert olan bir beladan kurtulmayı başarması demektir. Sağlam ve yeni bir dişi çekmek iyi değildir, sıkıntı getirecek girişimlerde bulunmaktır.

Rüyada Bebeğin Diş Çıkardığını Görmek

Çok iyidir. Şerli olayların ve durumların artık yaşanmayacağına, kişinin bundan sonra hayır ve makbul olanı bulacağına, kendisine şifa, kazanç ve bereket getirecek şeylerle karşılaşacağına, önüne tertemiz, yepyeni ve güzel bir sayfa açılacağına, yaşamının kendisi için keyifli, renkli ve neşeli hale geleceğine alamettir. Bebeğin altın diş çıkardığını görmek, şanssızlıktır. Kişiyi yakından ilgilendiren ve moral bozukluğuna neden olacak haberler duyacağına yorulur.

Rüyada Diş Dolgusunun Düştüğünü Görmek

Yapılan işten memnun olmamaya, ucuz olanıyla yetinmek zorunda kalmaya, aksilik yaşamaya, umudun karşılığını alamamaya, üzülmeye, öfkelenmeye, içine kapanmaya ve pişman olmaya delalettir. Düşen diş dolgusunun eski olması hayırdır. Sıkıntıların ve kederin uçup gitmesi demektir. Fakat kişinin yeni yaptırdığı bir diş dolgusunun düştüğünü görmesi onu içine çekecek bir musibet ya da dertsiz başına alacağı bir derttir.

Rüyada Diş Yaptırmak

Olumlu yönde gelişim ve ilerleme demektir. Yaşamdan alınan zevkin artması, ruhun güzelleşmesi, düşüncelerin gerçekleşmesi, duyguların karşılık bulmasıdır. Büyük nimetlerle nasiplenmeye, verilen sözlerin karşılığını almaya, isteklerini yerine getirmeye, gururlanmaya, özgüven edinmeye işarettir.

Rüyada Diş Çektirmek

Acılarından kurtulmaya, hafiflemeye, korkularını yenmeye, keyiflenmeye, hayatın güzelliklerini keşfetmeye, tazelenmeye, yenilenmeye ve sağlığının yerine gelmesine delalettir. Kişiye zevk veren şeylerin tadına varmasıdır. Dişin diş hekimi tarafından çekilmesi daha hayırlıdır yol, yordam gösterecek meslek edindirecek kimseyle karşılaşmaya, dişin herhangi biri tarafından çekildiğini görmek, iyi kalpli ve iyi niyetli kimselerle karşılaşmaya yorulur.

Rüyada Çürük Diş Görmek

Doktora gitmeyi ve ilaç kullanmayı gerektirecek ama ciddi olmayan bir hastalık demektir. Kişinin bir süreliğine ağız tadını ve rahatını kaçırmaya neden olacak nahoş bir duruma yorulur. Çürük dişi çektiğini görmek, kendi işini kendi görmeye, kurtuluşu kendinde bulmaya, çürük dişi başkasının çektiğini görmek en sıkıntılı anda destek olacak yani imdada yetişecek dostlara işarettir.

Rüyada Diş Eti Şişmesi Görmek

Kişiye yapılacaklar karşısında çok kırılmasına, üzülmesine, gururunun incinmesine yorulur. Kişinin çok güceneceği, yüreğinin yanacağı, gözyaşının akacağı bir durumla hiç haketmediği halde karşılaşması demektir. Fedakârlık yapıp, özveride bulunmaya karşılığında hakaret, beddua işitmeye ve küfür duymaya alamettir.

Rüyada Yamuk Diş Görmek

Düşüncelere daldıracak, çaresiz ve çözümsüz bırakacak çok uğraş gerektirecek zorlu bir işle başetme mecburiyetine işarettir. Yamuk dişi çektirdiğini görmek, eksiklerin ve ihtiyaçların artması, yamuk dişi yaptırdığını görmek, daha rahat yaşam şartlarına kavuşmak demektir.

Rüyada Dişin Kırıldığını Görmek

Kendi dişinin kırıldığını görmek, kendi yaptıklarının bedeli ödemek ve sonuçlarına katlanarak sıkıntısını çekmektir. Başkasının dişinin kırıldığını görmekse bir kimse hakkında kötü haberler almaya, onun için üzülmeye ve hayıflanmaya işarettir.

Rüyada Diş Fırçası ve Diş Macunu Görmek

Çıkış yolunu bulmak demektir. İmkânların yeterliliğine, kendini sevmeye ve kendine özen göstermeye, güzel hal ve hareketlere ve herkesin takdir edeceği alışkanlıklara sahip olmaya işarettir. Diş fırçasıyla dişlerini fırçaladığını görmek, sağlıklı olmaya ve sağlığını kaybetmemek için kendine dikkat etmeye yorulur.

Rüyada Diş Dolgusu Düşürmek

Kişiyi çok zor duruma düşürecek, utandıracak ve kendisini toplum önünde küçük duruma düşmüş gibi hissetmesine neden olacak tatsız bir duruma düşmeye işarettir. Çirkin hallere düşüp mahcubiyet yaşamak demektir.

Rüyada Diş Dökülmesi

Sıkıntıdır. Rahatsızlanmaya, hastaneye düşmeye, işinden olmaya, gücünü ve nefesini kaybetmeye alamettir. Yorgun, keyifsiz ve üzgün olmaya neden olacak olayların ve gelişmelerin yaşanmasıdır. Kişiye iyi gelmeyecek bazı değişikliklerin meydana geleceğine alamettir.

Rüyada Diş Teli Taktığını Görmek

Maddi gücün çoğalması sayesinde herşeyin daha kolay elde edilir olmasına, hiçbir istekten ve gereksinimden yana mahrumiyet yaşamamaya ve ekonomik olarak güçlenmeye yorulur. Hayırlara ve güzelliklere vesile olacak durumların ortaya çıkacağına delalet eder.

Rüyada Diş Dökülmesi ve Yeniden Çıkması

Kişinin başarısız olduğuna ve yenildiğine inandığı bu nedenle artık hayır beklemediği bir işten yana beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşanması demektir. Tam rekabeti ve mücadeleyi kaybettiğini düşünürken güzel olaylarla karşılaşmaya, çok sevinmeye, moral bulmaya, neşelenmeye ve canlanmaya delalettir.

Rüyada Diş Doktoruna Muayene Olmak

Fikir almaya, akıl danışmaya, yol yordam öğrenmeye ve bu sayede başının çaresine bakmayı öğrenmeye işarettir. Kişinin yetersiz olduğunu düşündüğü konular hakkında bilgisini tamamlayacak ve becerilerini geliştirecek bir kimse ile tanışma şansına sahip olması ve ondan çok şey öğrenmesidir. Değerlerin çoğalmasına ve kendindeki yeteneği keşfetmeye vesile olacak bir kimsenin varlığına yorulur.

Rüyada Diş Çektirmek ve Kanaması

İki ayağın bir pabuca dolanmasına neden olacak bir tersliğin yaşanmasıdır. Beklenmedik bir açıkla karşılaşmaya ve onu gidermek için çabalamaya alamettir. Planların düşünüldüğü şekilde gitmeyişi nedeniyle başgösterecek sıkıntı ve sorunlardır.

Rüyada Diş Erimesi

Yaşam mücadelesinin ağırlığına, kişinin çektiği cefaya, yaşamak zorunda olduğu sefalete ve zorluğa delalettir. Gözden yaş gelecek kadar birşeye içerlemek, haksızlığa uğradığını hissettirecek bir olay yaşamak ve psikolojik olarak bu durumu kaldırmak da zorlanmak demektir.

Rüyada Diş Sallanması

Bir işte emin olamamaya, kuşkuya kapılmaya bu nedenle kesin ve rahat adımlar atamamaya alamettir. Kişinin ticaret hayatında yapacağı hamlelere ve özgürce karar alma durumuna kısıtlama gelmesine neden olacak bir gelişmenin olmasıdır. Dişin sallandığı halde bir türlü düşmemesi sürüncemeden kalmaya, dişin sallanıp düşmesi belirsizlikten ve sürüncemeden kurtulmaya delalettir.

Rüyada Başkasının Ağzında Altın Diş Görmek

Hadsiz, patavatsız, cahil kimselerle karşılaşmaya ve bu kimselerle muhatap olmak zorunda kalmaya yorulur. Can sıkıntısına neden olacak bu kimselerden zarar görmeye, ağız münakaşasına girmeye ve dolayısıyla sinir harbi yaşamaya işarettir.

Rüyada Diş Çıkması

Kazanç demektir. Hanedeki ve gelirdeki artıştır. Kişinin iş hayatındaki verimliliğinin artmasına bu sayede dirliğinin sağlanması, izzetin çoğalması ve yaşamında ferahlığın hüküm sürmesidir. Ön dişlerin çıkması, zarif, hoş, güzel ve alımlı olmaktır, yan dişlerinin çıkması, emellerine kavuşmaktır ve arka dişlerinin çıkması da zorlukların bitmesidir.

Rüyada Takma Diş Görmek

Bir kimsenin karşılık beklemeden, büyük fedakarlıklarla ve emeklerle yardımına hasıl olmaya yorulur. Takma diş takmak, Allah tarafından gelecek kolaylığa, takma diş çıkarmak, kendine isabet edecek bir kısmete, iyiliğe ya da hayra karşı koymaktır.

Rüyada Düzgün Diş Görmek

Esenlik bulmaya işarettir. İşlerin düzenli şekilde ilerlemesi, hayatın da yoluna girmesine yorulur. Şansın açılması, hareketli, stresli ve sorun dolu günlerin sona ermesi, hızlı, yorucu, ağır ve üzücü olan yaşam temposunun normale dönmesidir. Düzgün diş yaptırmak, zenginlik, lüks ve konfordur.

Rüyada Diş Kusmak

Kişinin çektiklerini ve içine attıklarını artık taşıyamayacak noktaya gelerek isyan etmesine, haykırmasına, susup söyleyemediklerini dillendirmesine delalettir. Haklılığını ispat etmek için kendini ifade etme biçimidir.

Rüyada Diş İltihabı Görmek

İyi huylarını unutmaya, daha sert mizaçlı olmaya, insanlara karşı fedakâr olmaktan vazgeçmeye ve artık önce kendi ekmeğini, rahatını ve mutluluğunu ön planda tutmaya alamettir. Dişinde iltihap olduğunu görmek, yanlışa düşmektir. Başka birinin dişinin iltihaplandığını görmek, bir kimsenin kazancına leke sürmesine, beddua almasına ve ayıplanmasına alamettir.

Rüyada Diş Ağrısı Çekmek

Bir o kadar huzur bulmak, neşelenmek, kendine gelmek, toparlanmak, keyiflenmek demektir. Kişinin çektiği ve hissettiği oranda ağrı kadar şefaat bulması, iyileşmesi, canlanması, yüzünün gülmesi, manevi duygularının da yükselmesidir. Diş ağrısı çeken birini görmek, bir dostun ya da arkadaşın iyi gününe şahit olmaya ve onun adına sevinmeye işarettir.

Rüyada Dişin Şiştiğini Görmek

Çabaların karşılığını almaya, iyi amelleri yerine getirmeye, nazardan, kazadan, beladan, kötülükten, şerli insanların şerrinden ve bedduadan korunmaya alamettir. Fakat dişin haddinden fazla şişmesi iyi değildir. Heveslerin yarıda kalmasına, dileklerin gerçekleşmemesine ve gönülden geçenlerin yaşanmamasına yorulur.

Rüyada Diş Sararması

İstenmeyenin yaşanmasına, sıkıntıların düğüm haline gelerek daha bir zorlu, çözülmez hale gelerek de sıkıntı vermesine delalettir. Beden ve ruh sağlığının bozulmasına neden olacak olayların yaşanması demektir.

Rüyada Diş Dolgusunun Kırıldığını Görmek

Kötü, kem gözlü, dedikoducu, içten pazarlıklı ve art niyetli kişilerin hedefinde olmaya yorulur. Hakkında kötü söylenmesi nedeniyle kişinin çok öfkelenmesine, dertlenmesine ve hayal kırıklığına uğramasına delalettir.

Rüyada Alt Dişleri Görmek

Kişinin eşi ile olan uyumuna, iyi geçiniyor olmasına, birbirine verdikleri desteğe ve morale alamettir. Alt dişlerin döküldüğünü görmek eşler arasındaki ahengin bozulmasıdır. Alt dişlerini çektirdiğini görmek, yaşanacak mecburi ayrılık demektir.

Rüyada 20lik Diş Görmek

Kişinin omuzlarına ağır yükümlülükler getiren, onu mecburi olarak maddi anlamda zahmete ve sıkıntıya düşüren ve bütün bu gerekçeler nedeniyle mutsuz olmasına neden olan birinden uzaklaşmayı başarmasına yorulur. 20lik dişi çektirdiğini görmek, kişideki yaşama karşı olan isteksizlikten ve keyifsizlikten kurtulması demektir. 20lik dişin ağrıdığını görmek, tatsızlıklar yaşamaya, planların bozulmasına, kafanın karışmasına ve tadın da kalmamasına alamettir.

Rüyada Diş Tellerinin Çıktığını Görmek

Maddi kayıptan çekinerek çok istenildiği halde bir girişimi gerçekleştirmekten geri durmaya yorulur. Risklerden kaçınmaya bu nedenle bir türlü atılım yapamamaya ve kendini daha büyük başarılardan ve zaferlerden mahrum bırakmaya işarettir.

Rüyada Ön Dişin Düştüğünü Görmek

Ön dişin çürümüş olduğu için düştüğünü görmek çok makbuldür. Kişinin şikâyet ettiği ve ne yapsa da bir türlü sonuçlandıramadığı bir konu üzerinde kendisini çok memnun edecek gelişmeler yaşaması demektir. Fakat kişinin sağlam olan ön dişinin düştüğünün görmesi iyi değildir. Hayrın bitmesi, şerli olayların ortaya çıkması, uğursuzlukların başgöstermesi ve bazı maddi, manevi kayıpların yaşanmasına yorulur.

Rüyada Diş Görmenin Psikolojik Yorumu

Diş yaşamın ve varlığın devamını ifade eder. Canlılığı, sağlığı ya da hastalığı simgeler. Bazen doğumu, yeniliği çağrıştırır. Ayrıca kişinin son zamanlarda çektiği bir diş ağrısı varsa bunun da rüyasına yansıması muhtemeldir. Çünkü rüyaların kaynağı bilinçaltında yatan psikolojik nedenler ve etkileşimlerdir. Kişide söz konusu olan bir dişçi fobisi varsa o halde rüyasında sık sık dişçiye gidip dişini çektirdiğini görebilir ki insanların çoğunda bu korku mevcuttur.

Dış görünüşün en önemli parçasıdır. Gerek olumlu gerekse olumsuz. Bilhassa dişlerine aşırı derecede önem veren kişilerin sayısını hiç azımsamamak gerekir. Bu kimselerin rüyalarına diş yaptırdıkları ya da çok düzgün ve parlak dişleri olduğunun girmesi onların estetiğe olan düşkünlükleri ile doğru orantılıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir