Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek genel olarak mutlu bir haber alacağınıza yada sevinç yaşayacağınıza işaret olarak görülmektedir. Kirli giysiler giymiş bir bebek görürseniz size alacaklarınız gelmeye başlayacak ve nakit olarak rahatlayacaksınız anlamına gelir. Annesi babası tarafından terk edilen bir bebek görürseniz bu size bir yerlerden miras kalacak anlamına gelir. Eğer çalışmayan biri, bebeği sallarken görürse yeni bir işe girecek ve mutluluk yaşayacak şeklinde yorumlanır. Sarışın mavi gözlü bebek görmek, ticari girişimleri daha yaygın hale getirerek yabancılarla büyük, kazançlı ve önemli anlaşmalar yaparak istenilen kotayı tutturmaya, yaramaz bebek görmek, hayatı daha fazla neşelendirecek ve renklendirecek bir takım olaylar karşısında yaşanacak tatlı telaşlara yorulur.

Bebeğin araba kullandığını görmek, başarı konusunda gözü kara olmaya ve asla vazgeçmemeye, bebeğin denizde yüzdüğünü görmek, çok büyük değişime vesile olacak gelişmelere, bebeğin bir işte çalıştığını görmek, yeni bir iş sahibi olmaya ya da bunun için fırsat elde etmeye alamettir. Birden fazla bebeği bir arada görmek, arka arkaya alınacak güzel haberler ve müjdeler demektir. Bebeklerin aynı anda hep bir ağızdan ağladığını görmek, herkeste büyük mutluluk yaratacak bir durumun ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada  Bebek Doğurmak

Günahların bağışlanması, ayıpların, eksiklerin ve kusurların kapatılması demektir. Hakkın affına, merhametine, iyiliğine ve lütfuna ermeye yorulur. Kız bebek doğurmak yarınların garanti altında olmasıdır. Erkek bebek doğurmak, kişinin sırtının sağlam olması bu sayede yaşamı boyunca hiç güçsüz kalmamasıdır.

Rüyada Kız Bebek Görmek

Yüzün gülmesidir. Kişinin özellikle maddi anlamda sahip olduklarının çoğalmasına, elinin bollaşmasına, gerek rızkındaki, gerekse kazancındaki artışa alamettir. Giderek çoğalan dünya malının yanı sıra peş peşe mutluluğa vesile olacak olaylar demektir. Kız bebeğin emekleyerek geldiğini görmek, amaçların gerçekleşmesi için bir süre daha sabretmek gerektiğine, kız bebeğin koşarak geldiğini görmek birden olumlu gelişme gösterecek işlere yorulur.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Bilek gücüne, sabra ve metanete sahip olmak demektir. Kişinin koruyup kollayan, ailesini bir arada tutmayı başaran, sağlam karakterli, oturaklı ve olgun olmasıdır. Erkek bebekle konuşmak kendisinden güç alınacak, destek görülecek ve sayesinde moral bulunacak sırtı sağlam bir kimseyle yüz yüze gelmeye, erkek bebeği elinden tutup gezdirmek, yaşama ve yaşamın diğer tüm değerlerine sıkı sıkıya bağlı olmaya işarettir.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

Ferahlamaya, dinlenmeye, sakinleşmeye, iyileşmeye ve sevince işarettir. Kısa süre içinde meydana gelecek hayır ve uğur getirecek olaylara yorulur ve şansın açılması demektir. Kişinin yaşadığı bahtsızlığın, mutsuzluğun ve kadersizliğin noktalanmasına bu sayede herşeyin yoluna girmesine alamettir. İkiz bebeklerin kız olduğunu görmek, vefa, saygı, sevgi ve anlayış görmeye, bebeklerin her ikisinin de erkek olduğunu görmek, iktidara gelmeye, başköşeye oturmaya, makam, şöhret ve otorite sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Hayra ermeye, güzelliklerle ve iyiliklerle bir arada olmaya, eğlenmeye, gülmeye, derdini, kederini ve elemini unutmaya işarettir. Kişiyi isyan ettiren ne kadar sorunu ve içinden çıkamadığı problemi varsa bunları çözmesi ve onlardan arınmasıdır. Ağlayan bebeğin konuşarak içini dökmesi, gereksiz duygu ve düşünceleri kovarak kendini tüy gibi hafif, iyi ve mutlu hissetmesidir. Ağlayan bebeğin sustuğunu görmek, kendini yaşamdan geri çekmeye, suskun ve durgun bir ruh haline bürünmeye delalettir.

Rüyada Bebek Emzirmek

Vicdanlı, imanlı, iyi kalpli kimselerden olmaya, malını mülkünü paylaşmaya, yaşlılara, düşkünlere, aciz ve çaresiz olan insanlara ve hayvanlara yardım etmeye yani ulvi bir insan olmaya yorulur. Ağlayanın gözünün yaşını silmek, düşeni kaldırmak, aç ve fakir olana aşından vermek demektir. Bebek emzirirken canının yandığını hissetmek, bazı kimselerin yapacağı dedikodu ve haksızlık nedeniyle hem öfkelenmeye hem de çok üzülüp yıkılmaya işarettir. Görmeyen bir bebeği emzirmek, sevapların en büyüğünü işlemeye ve gönlünü ve ruhunu ortaya koyarak güzel ve iyi şeyler yapmaya yorulur. Kız bebek emzirmek, ektiklerinin karşılığını iyi şekilde biçmeye, erkek bebek emzirmek kariyer edinmeye alamettir.

Rüyada Bebek Düşürmek

Zararın büyük olması nedeniyle kişinin mal kaybına uğramasının yanı sıra moral ve motivasyonunun düşmesi demektir. İşlerin umulduğu ve hayal edildiği gibi gitmemesi nedeniyle hayatın rayından çıkmasına, kayıpların kontrol altına alınamaz hale gelmesine ve zorlu, çileli günler yaşanmasına yorulur. İkiz bebek düşürmek, maddi olarak iflas, maneviyat olarak çöküştür. Üçüz bebek ya da dördüz bebek düşürmek, ağlamak, yaşam sevincini kaybetmek ve bir süre kendini salmaya neden olacak durumlarla karşılaşmak demektir.

Rüyada Bebek Cenazesi Görmek

Başlamadan bitecek iş ve aşktır. Yaşamın iyi gidişatında meydana gelecek düşüşe dolayısıyla kişinin de içine gireceği mahrumiyet, maddi güçsüzlük ve yetersizlik nedeniyle yaşayacağı ruhsal çöküntüye alamettir. Bebek cenazesinde ağlayan kişiler görmek, kişinin zor günlerini en az hasarla atlatmasına yardımcı olacak dostlarıdır. Gülen ya da fısır fısır konuşan kimseler görmek, kötü nefisli ve iyi duygu ve düşünceler taşımayan kimselerdir. Bebek cenazesi taşımak, hayır bulmak için çalınan kapılardan ve girilen yollardan eli boş dönmek demektir.

Rüyada Bebek Yeleği Görmek

Kişinin yaşamıyla ilgili kendi kararlarını kendi alması, hayatını kendi yönetmesi ve yönlendirmesidir. Kimseye tamah etmeden, taviz vermeden ve kimseleri işine karıştırmadan yaptığı gelecek planlarıdır. Bebek yeleği almak, amacına kesin ve tam istenilen şekilde ulaşmaya, bebek yeleği örmek de kişinin dişi ve tırnağıyla kazıyarak geleceği üst kademelere işarettir. Bebek yeleği giydiğini görmek, sağlıklı ve mantıklı kararlar alama yeteneğini bir süreliğine de olsa kaybetmeye, bebek yeleği giyen birini görmek, acınacak duruma düşecek bir yakına alamettir.

Rüyada Konuşan Bebek Görmek

Kişinin umutlarıyla buluşması, kendisini daha iyi ortaya koyması, yeteneklerini geliştirerek bunlar konusundaki başarısını herkese göstermek suretiyle ispat etmesi sayesinde tüm emellerine kavuşmaya başlaması demektir. Kişiye sağlığı, kazancı ve mutluluğu konusunda isabet edecek iyiliktir. Yükselmek ve yücelmek için kişinin eline bazı önemli kozlar geçecek demektir. Konuşan bebekle oturup sohbet etmek, üslubu düzgün, efendi ve mert kişilerle bir araya gelmeye yorulur.

Rüyada Bebek Dövmek

Hesapların şaşmasına, işlerin bozulmasına, gürültü ve patırtının kopmasına neden olacak olayların meydana gelmesine alamettir. Herkeste büyük etki yaratacak bazı haberlerin gündeme gelmesidir. Bebeği dövmek ve öldürmek hayırların en büyüğünü yapma şansını ve kısmetini elde etmeye, bebeği dövüp yaralamak, ağızdan çıkacak ve geri dönüşü olmayacak ağır ve kötü sözlere, bebeği döverek bayılmasına neden olmak da bir kimseyi en öfkeli halinde telkin etmeye ve sakinleştirmeye yorulur.

Rüyada Kucağında Bebek Görmek

Huzurlu, güvenli ve mutlu bir yuva kurmaya, aile saadeti yaşamaya, eş ile uyum ve iyi geçim halinde olmaya işarettir. Kişinin keyifle yaşamasına vesile olacak tüm donelerin bir araya gelmesi sayesinde hayallerinin gerçekleşmesi ve arzu ettiklerinin kendisine nasip olmasıdır. Kucağında erkek bebek görmek, nüfusun artmasına, ailenin büyümesine, kucağında erkek bebek görmek, vefa beklenenden bağlılık ve sadakat görmeye alamettir. Kucağında dördüz bebek görmek, kişinin nimetten yana yaşayacağı bolluktur.

Rüyada Bebek Boğulması Görmek

Yaşam savaşı vermeye, uğraşmaya, didinmeye ve çalışıp çabalamaya işarettir. Bilhassa kişinin idealleri ve hedefleri konusuna gösterdiği hassasiyet ve duyduğu heves nedeniyle bu konular üzerinde kafa yormasıdır. Bebeğin suda boğulması, aziz, değer gören ve herkes tarafından itibar gören kimse olmaktır. Bebeğin beslenirken boğulması, kolay lokma yiyememeye, geçim derdine, fakirliğe ve ihtiyaç içinde olmaya alamettir. Bebeğin uykuda boğulmasıysa kişinin içinde olduğu sıkıntıya ve ondan kurtulmaya çalışmasına delalettir.

Rüyada Bebek Gülmesi

Kulakların duyacağı, gözlerin de göreceği güzel gelişmelerdir. Besmele çekilerek atılacak adımlarda hiçbir engele takılmadan ilerlemeye ve Allah’ın da yardımıyla yarı yolda kalmamaya ve onun kullarının kendisine gülecek hallere düşmemeye yorulur. Bebeğin güldüğünü duymak, ferahlamaya, gevşemeye ve şifa bulmaya delalettir.

Rüyada Bebek Battaniyesi Görmek

Kişinin aradığı samimiyeti, muhabbeti, dostluğu ve sıcaklığı bulacağı gerçek insanlara ve onlarda bulacağı bağlılığa, dayanışmaya ve harmoniye yorulur. Bebek battaniyesi almak, arkadaş seçerken gösterilen titizlik, üzerine bebek battaniyesi örtmek, katıksız, çıkarsız, iyi kalpli olmak, bebek battaniyesi bulmak, kişinin içini sıcacık edecek ve yüreğini titretecek kadar temiz bir kimsenin varlığı demektir.

Rüyada Bebek Doğurtmak

Kişinin çevresi, ailesi, akrabaları, arkadaşları, dostları ve ahbaplarıyla iyi ilişkiler içinde olması, onlarla her konuda işbirliği yapması, en zor günlerde hep el ele ve sırt sırta olması demektir. Kız bebek doğurtmak, mutluluk getirecek bir iş için hazırlıklar yapmaya, erkek bebek doğurtmak yeni projeler ortaya koymaya, ikiz, üçüz ya da dördüz gibi birden fazla bebek doğurtmak toprak, iş ve kademe sahibi olmaya işarettir.

Rüyada  İkiz Bebek Doğurmak

Kişiyi cezbedecek ve kendisini ondan alı koyamayacağı bazı yeni uğraşlar edinmesidir. Yaşamda yenilik yapmaya, alışkanlıklarını ve hayat felsefesini değiştirmeye, kendini böyle daha mutlu hissetmeye delalettir. Seçimlerden yana daha esnek olmaya, tabuları yıkmaya ve bu sayede dünyadaki yeni duyguların tadına varmaya yorulur.

Rüyada Bebeğin Diş Çıkarması

Uzun yaşamaya, hiçbir ciddi sağlık sorunuyla karşılaşmamaya, hiçbir zaman kötü kaza geçirmemeye ve hiçbir melanete bulaşmamaya işarettir. Bebeğin tek diş çıkarması, büyük sevinç demektir. Bebeğin birçok dişi birden çıkarması, gelen her yeni günün bir öncekinden daha güzel, bereketli ve kısmetli olması demektir. Bebeğin altın ya da gümüş diş çıkardığını görmek, iyi değildir ve kişinin yanlış anlaşılması nedeniyle kötü bilinmesidir.

Rüyada Bebeğin Altını Temizlemek

Kişinin, mutluluğu başkalarına iyilik ve fedakârlık yaparak, onların yüzünün güldüğünü görerek yakalamasıdır. Cefakâr olmaya, kendinden önce başkalarını düşünmeye, varını yoğunu paylaşmaya alamettir. Alınan dualarla mutlu olmakla yetinecek kadar tevazu sahibi olmak demektir.

Rüyada Bebek Kusması

Hastalıkları yenmeye, derdi, gamı ve kasaveti atmaya, yalnızlığından kurtulmaya ve yaralarına merhem bulmaya delalettir. Bebeğin kişinin üstüne kusması, dert dinlemeye, bebeğin kendi üstüne kusması yaşamın normal ve doğal seyrinde, sakin, düzgün ve yolunda ilerlemesine yorulur.

Rüyada Bebek Görmenin Psikolojik Yorumu

Bebek, aile kurmanın ve evlat sahibi olma hevesinin bir göstergesidir ki herhalde dünya üzerinde bunun hayalini kurmayan insan sayısı bir elin parmakları kadardır. Evli ya da bebek bekleyen çiftlerin, hamile bayanların ya da eşleri hamile olan erkeklerin rüyalarına bebek girmesi son derece doğaldır. Bu onlardaki sabırsızlığın ve heyecanlı bekleyişin bilinçaltında yarattığı normal bir dürtüdür. Erkek bebek isteyenler kendilerini bu düşünceye kanalize ettikleri için onların rüyalarına hep erkek bebekler girer. Aynı durum kız bebek sahibi olmak isteyen kimseler için de geçerlidir ve onlar da rüyalarında sürekli kız bebek sahibi olduklarını görürler. Bu da insan psikolojisinin ne denli hassas olduğunun ve rüyalarını nedenli etkilediğinin açık bir göstergesidir

Bu durumdan biraz daha farklı olarak, evlenemediği için çocuk sahibi olamayan ya da evlenmiş olup bir türlü evlat sahibi olamayan kimselerin de rüyalarına gerek olumlu gerekse olumsuz şekilde yansıyabilir. Yani bir nedenden dolayı bebeği olmayan kimseler bazen rüyalarında gerçeğin aksine bebekleri olduğunu da görebildikleri gibi rüyalarında bile uğraştıkları ve çok istedikleri halde yine de bebek sahibi olamadıklarını görebilmektedir. Bu durum tamamen psikolojiktir ve bizi gerek olumlu yönde gerekse olumsuz yönde derinden etkileyen herşey rüyalarımıza konu olabilmektedir.

1 Yorum

  1. cigdem

    Ruyamda bir kadinin hamile ve sakat bir bebegi olacagin ve alinmasi gerekrigini soyleyen bir doktor gordum fakat kadin aldirmak istemedigini soyledi ve kadini daha sonra beninle bir yerde ve kadinin dogum yapmak uzere oldugunu soyledi ve salvar vardi uzerinde bir baktikki bebegin kafasini gordum ve cocugu kafasindan tuttum ve bir ayaginin ve bir kolunun 15 yasindaki bir cocugun kolu ve ayagi gibi fakat cok sis ve vucuduna gore daha koyu oldugunu gorunce cok korktum ve kordon baginin olmadigini gordum korkuyla uyandim

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir