Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek en hayırlı rüyalar arasında görülmektedir. Rüyada balık yeni kısmetler geleceğine delalet etmektedir. Rüyada balık görmek; iş hayatındaki yeni bir yükselmeye, güzel bir kız ile evliliğe, maddi kazançlara işaret olarak yorumlanır. Rüyada balık tuttuğunu gören, ya iş ile kazançlardan yada şans oyunlarından yüklü miktarda bir para alacaktır. Rüyada balık avlamak ise yaşamdaki sıkıntıların habercisidir. Minik balıklar da pek iyiye yorulmaz, kötü baht, alınamayacak kısmet, art niyetlerle karşı karşıya kalmak, hilenin içine düşmek ve çaresizlik içinde kalmak demektir. Balığa dokunmak, kişisel yeteneklerin artmasına, işin, makamın ve kazancın hem kalıcı hem de garanti olmasına, balığı elinden kaçırmak mali konuda zayıflamaya, hacim kaybetmeye ve düşkün duruma gelmeye işarettir. Tatlı su balığı görmek, kolaylıktır ve rahat şekilde hayatını kazanmaya delalettir. Deniz balığı görmek, zenginliğe, renkli okyanus balıkları ya da süs balıkları görmek gönül hoşluğuna, güzel haberlere, sevince ve mutluluğa işarettir.

Rüyada Balık Yemek

Temiz ve hak edilmiş nimeti ağız tadıyla ve gönül rahatlığıyla yemek demektir. Taze balık yemek, ferahlığa kavuşmaya, çarelere erişmeye. bayat balık yemek de tam tersine ağız tadından ve rahatından olmaya yorulur.

Rüyada Balık Tutmak

Dilek tutmak ve ona kavuşmaktır. Büyük balık tutmak, hayallerin en önemlisinin ve gerçekleşmesi en zor gibi görüneninin gerçekleşmesidir. Küçük balık tutmak, daha ayakları yere basan isteklere kavuşmaktır. Yılan balığı tutmak düşmanına inanmak ve güvenmektir.

Rüyada Balık Beslemek

Kendini önemsemeye ve bunun için önceliği kendi yapmak istediklerine tanımaya işarettir. Kişinin ne istediğini iyi bilen kimse olması sayesinde amaçlarına her zaman nail olacağına alamettir.

Rüyada Balık Temizlemek

Gelirini arttırmak ve daha kolay geçinebilmek için yeni uğraşlar edinmeye yorulur. Balığın kılçığını etinden ayırmak suretiyle temizlemek kişinin mesleğine olan saygısına ve gösterdiği özene alamettir.

Rüyada Zehirli Balık Görmek

Tehlikeye düşüp, güvenliğini yitirmeye, işinden kovulmaya, verilen sözleri yerine getirememeye, kişinin kendisine vaat edilenlerin gerçekleşmemesine delalettir. Zehirli balık yemek, hastalıklarla uğraşmaya, şifa aramaya, gençliğini ve dinamikliğini yitirmeye, zehirli balık yiyen birini görmek, acı sözler işitmeye, bu nedenle incinmeye, kırılmaya ve gönül yarası almaya yorulur.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Tepilen fırsatlar demektir. Kişinin yaşamını eğlenceli, keyifli ve ferah hale getirecek tüm dinamikleri yok etmesine ve elinden kaçırmasına neden olacak kararlar almasına ya da davranışlar içerisine girmesine alamettir. Akvaryumda ölü balık görmek, hafif bir maddi zarardır. Ölü balık yakalamak, yanlış yatırım ya da kar getirmeyecek ölü yatırımdır.

Rüyada Uçan Balık Görmek

Çok büyük kazanç sağlayacak bir iş için uçak yolculuğu yapmaktır. Uzaktaki şanstır. İş için seyahate çıkmaya ve büyük zaferlerle, başarılarla, tebriklerle dönmeye delalettir. Uçan balık tutmak, güzel gelişmeler olacağına, ihtiyaçların karşılanacağına, hayati konuların kişinin kazancına sonuçlanacağına yorulur. Uçan balığa bindiğini görmek, hafifliktir. Kişinin boğazına düğümlenmiş ve onu mutsuz eden tatsız hatıraların unutulmasına vesile olacak olumlu olaylar yaşamaktır.

Rüyada Büyük Balık Görmek

İleride edinilecek servete, lükse, çok mala, büyük paraya alamettir. İşlerin büyümesi, birikim çoğalması, eksik kalan duyguların tamamlanması bu sayede kişinin ruhsal olarak iyileşmesi, kendini huzurlu hissetmesidir. Büyük balık almak, hazır olarak sunulacak kaliteli bir hayat, yeni iş seçenekleri ya da çokça ganimet sahibi olmaktır. Büyük balık yemek, tokluğa, elde edilecek nimetin bolluğuna, afiyete, varlıklı yaşamaya ve kazanılanlardan tatmin olup memnuniyet duymaya yorulur.

Rüyada Canlı Balık Görmek

Kıymeti bilinmesi gereken ve kişiye her gün şükrettirecek iş, aş, gelir demektir. Kişinin sabit bir kazancı olacağına, bu sayede geçim derdinin bulunmayacağına, ağız tadına göre bir ömür geçireceğine, uzun yaşayacağına, Allah’ın kendisini hiçbir zaman başkasına el açmak zorunda bırakmayacağına işarettir. Canlı balığın karaya vurduğunu görmek, coşkulanmaya, heyecanlanmaya, esenliğe, sevince yorulur. Canlı balık yemek, yaşama dair olumlu anlamda tecrübeler edinmek ve bu tecrübeler ışığında hareket etmektir. Canlı balığın öldüğünü görmek, amaçlara ulaşmak için gerekli olan imkânları yakalayamamak demektir.

Rüyada Ağzından Balık Çıkması

Kişinin bilgi ve becerileri sayesinde çevresindekilere akıl vermesine, yeni yollar açmasına, onları ekmek ve iş sahibi yapmasına yorulur. Cömert kimse olmaya böylece darda ve zorda olan kimselere insanlık yapmaya, el uzatmaya ve destek olmaya işarettir. Ağızdan balık çıkması ve etrafa saçılması hayır işleri yapmaya, başkasının ağzından balık çıktığını görmek de destek görmeye, kendisine yönelecek iyiliklere, güzelliklere, şifaya ve duaya alamettir. Ağzından ölü balık çıkması gerçekliği ve dayanağı olmayan sözlere ve haberlere, ağzından canlı balık çıkması iyi niyetli olarak ve karşılık beklemeksizin dağıtılacak malla, rızka ya da paraya yorulur.

Rüyada Çiğ Balık Yemek

Kişinin ayakları üzerinde durmayı bilmesi, acılara ve kayıplara karşı metanetli olması, zorluklara karşı koyma kudretine ulaşması, hem bilek hem de beyin gücüne sahip olması demektir. Çiğ balığa dokunmak, plan kurmaya fakat kararsız ve cesaretsiz kalıp onu bir türlü gerçekleştirememeye, çiğ balık almak da tam tersine kararlı olmaya, hayallerinin peşinden koşmaya ve idealist davranmaya yorulur.

Rüyada Elle Balık Tutmak

Elinden her iş gelen, akıllı, kıvrak zekâlı, aklı ticarete yatan kimseye, helal yollardan gitmeye, makbul olan mallara ve zahmette olmaya işarettir. Elle balık tutmak, sonra da geri bırakmak kişiye zevk veren konulara daha fazla eğilme vakti elde etmeye, neşeye ve eğlenceye olan düşkünlüğe delalettir.

Rüyada Küçük Balık Görmek

İyi şeylerin başlangıcı demektir. İşe yarayacak ve kötü kaderi yenecek işler yapmaya, fayda sağlamaya, kendinden ve yaptıklarından emin olmaya, eksiden kurtularak artıya geçmeye alamettir. Küçük balık yakalamak, kişinin vaktini doğru kullanmasına, finans konusunda isabetli yatırımlar yapmasına, daha çok gelir elde etmesine yorulur. Küçük balık yemek, lüzumsuz işlerle uğraşmaya, karşılığında harcanan emeğin hakkını alamamaya delalettir.

Rüyada Bulanık Suda Balık Görmek

Esenliğe kavuşmaya az kaldı demektir. Kişiyi mutsuz eden, düşündüren, üzen, kafasını kurcalayan, uykularından olmasına neden olan tüm sıkıntıların biteceğine, iyi günlerin geleceğine, hayatın düzene gireceğine yorulur. Kişinin sabrı, inancı ve çalışması sayesinde muradının gerçekleşmesidir. Bulanık suda balık avlamak, zorlukların üstesinden gelmeyi başarmak, kolay olmayanı yapmak, insanlara ibret ve örnek olacak bir azim göstermek ve sonunda da gayesine ulaşmaktır.

Rüyada Balık Kılçığı Görmek

İyileşmez denilen hastalıklardan, bitmez sanılan dertlerden, kederlerden, borçlardan, zahmetten kurtulmaya, hayırlı ve uğurlu olacak günler görmeye, dünyanın her güzelliğinden nasiplenmeye yorulur. Bir yandan da bölüşmeyi ve başkalarına da vermeyi bilmek demektir. Balık kılçığı yemek, aksiliklerle baş etmeyi becermeye, rızık bolluğuna, kazançta bereket elde etmeye alamettir. Balık kılçığı ayıklamak, faydalı ve iyi işler yapmaya, amaçların temizliğine ve iyiliğine, sorunların çözme becerisine alamettir. Balık kılçığının boğazına takılması, şanssızlığa, kazaya, zarara, mecburiyetlere ve tehlikelere delalettir.

Rüyada Balık Yumurtası Görmek

Durdukça değerlenen mallara, varlığın çoğalmasına, gelişiyle hoşluk yaratacak kişilere, evlada, iyi gelecek zamana ve bereketli işlere yorulur. Balık yumurtası yemek, fakirlikten zenginliğe, dertten şifaya, mutsuzluktan mutluluğa, acizlikten çarelere kavuşmak demektir. Balık yumurtası almak, kaliteli yaşamaya, istediklerini alma imkânına sahip olmaya, yeni bir ev ve araba almaya, balık yumurtası vermek rekabette zayıf hale gelmeye alamettir.

Rüyada Balık Izgara Yapmak

Bireysel ve ailesel sorunların aşılmasına, kâbus kadar kötü geçen bir dönemin atlatılmasına, üzüntüden solan yüzün gülmeye başlamasına, sevilen kişilerin bir araya gelmesine, hoş muhabbete ve sohbete işarettir. Kara bulutların dağılmasına, düzene kavuşmaya, işleri rayına oturtmaya, hayatın güzel yanıyla karşılaşmaya ve zevk veren etkinliklere daha fazla vakit harcamaya yorulur.

Rüyada Balık Kesmek

Kısmeti eş, dost, arkadaş, akraba ve kardeşlerle bölüşmeye delalettir. Yardımsever olmaya, eli açık davranmaya, zor durumda olan kişilerin çaresizliğine duyarsız kalmamaya yorulurken bir de mesleki yetenekleri geliştirmeye ve o iş üzerinde ehliyet sahibi olmaya işarettir. Balık kesmek ve pişirmek yaratıcılığı ön plana çıkaracak işler yapmaya ve beğeni toplamaya yorulur.

Rüyada Balık Kafası Görmek

Liderlik, öncülük ya da yöneticilik makamına çıkmaya, insanlara direktif vermeye ve meslek hayatında önde ve yukarıda olmaya delalettir. Kişinin bayrağı en yukarılara taşıma isteğine ve düşüncesine alamettir. Hedefleri gerçekleştirmenin yollarını aramak ve bunları fikretmek demektir. Balık kafası koparmak, beddua almaya, günaha girmeye, ayıplanmaya ve kötülüğe karışmaya yorulur. Balık kafası yemek, sağlığa önem vermeye, dengeli beslenmeye, düzenli bir yaşam sürmeye alamettir.

Rüyada Balık Isırması Görmek

Kazançta zarar etmek, emekleri feda etmek ve kişinin bilmediği işlere girmesi nedeniyle maddi zorluğa girmesi demektir. Güvenin boşa çıkması, kıymetin bilinmemesidir. İnsanlardan görülecek haksızlığa, nankörlüğe ve aradaki hukukun hiçe sayılarak hatırın hiç edilmesi demektir. Balığın ısırması ve ısırdığı yerden kan gelmesi, yapılanların tüm iyi niyetlere ve fedakârlığa rağmen makbul sayılmaması ve değer görmemesi demektir.

Rüyada Bulanık Suda Büyük Balık Görmek

Maşallah dedirtecek kadar önemli ve güzel işler yapmaya ve de işinde kalıcı makama kavuşmaya işarettir. Nazarlara gelmekten çekinecek ve kem gözlerden sakınmayı gerektirecek kadar başarı elde etmeye, saygınlık kazanmaya ve kartvizit edinmeye yorulur. Bulanık suda büyük balık yakalamak, yürekli davranmaya ve yiğitlik gerektirecek adımlar atmaya alamettir. Bulanık suda büyük balık görmek fakat yakalayamamak, başarıyı başkalarına kaptırmak demektir.

Rüyada Balık Ölüsü Görmek

Kişiyi psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyecek ve uzun zaman unutamayacağı bazı olaylar yaşaması ya da böyle olaylara tanıklık etmesidir. Kötü, tatsız, ani haber olarak da değerlendirilir. Hayır değildir, zor zamanlara, melanetli, belalı ve acı verecek durumlarla karşılaşmaya alamettir. Balık ölüsüne dokunmak şok edecek gelişmeler demektir.

Rüyada Balık Tezgâhı Görmek

Kazandığı her kurusun hakkını vermeye, hile ve haram karıştırılmamış nimete, çok çalışmaya, yapılan işte elde edilen gelirde tatmine ve memnuniyete, sonuçları hayır olacak ticari girişimlere alamettir. Balık tezgâhında balık sattığını görmek, hitabet gücüne, ikna kabiliyetinin güçlü oluşuna ve insanlarla kolay iletişim kurmaya yorulur. Balık tezgâhı önünde balık beklemek sebat etmeye ve beklentilerine nail olmaya işarettir.

Rüyada Balık Pulu Görmek

Zarif ve güzel kimseye, hoş endama, estetikte güce alamettir. Aynı zamanda altın edinmeye, mücevher ya da değerli takıya da yorulur.  Balık pulu temizlemek, işin ve kısmetin önündeki engeli kendi çabasıyla ve gücüyle kaldırmaya alamettir. Balık pulu yutmak ya da yediğini görmek rahatın bozulmasına neden olacak bir olay yaşamaya delalettir. Talihsizlik demektir.

Rüyada Balık Pişirdiğini Görmek

Kişinin güzel geçim halinde olmasına, zorlanmadan ve yokluğa düşmeden yaşamasına, sahip olduklarıyla yetinmeyi bilerek onların kıymetini bilmesine ve tadına vararak hayatını sürdürmesine yorulur. Balık pişirdiğini ve misafirlerine ikram ettiğini görmek, güzel, temiz ve hayırlı bir kalabalığa girmek ve orada gönül hoşluğu içinde olmak demektir. Balık pişirirken balığı yaktığını görmek, fırsat kaçırmak ya da bir yanlış nedeniyle kısmetine mani olmaktır.

Rüyada Balık Ekmek Görmek

Geçim kaygısından kurtulmaya ve işlerdeki maddi kayıp riskini ve basiretsizliği yenmeye, kolayca ve bolca harcamaya, balık ekmek yemek, hane içindeki bolluğu sürdürmek için elinden geleni yapmaya, balık ekmek satmak daha büyük kazanç kaynakları bulmaya ve bu şansı en iyi şekilde değerlendirmeye ve kalkınmaya yorulur.

Rüyada Balık Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin mesleğinde ve toplum içindeki kimliğinde gelişme ve ilerleme kaydetme isteğini yansıtır. Daha iyi bir konum edinmek ve içinde bulunduğu şartları iyileştirmek için aranan yeni yollar ve çarelerdir. Balık rüyada daha ziyade şans ve kısmet olarak kabul edilir ve toplumdaki bireyler arasında bu bilgi yaygın olarak bilinir. Dolayısıyla en çok kazançta şansını ve kısmetini arttırmanın yollarını arayan kişiler böyle rüyalar görebilir ve bunu da hep kazanç olarak yorumlarlar.

Hatta bazı kişiler tarafından kendilerine şans oyunu oynamaları bu rüyanın bol para getireceği bile telkin edilebilir. Yaşamda maneviyatın güçlü olması için öncelikle maddiyatın güçlü olmasını savunan kişiler hep mesleklerinde idealist davranırlar ve ticarete çok yatkındırlar. Balık, şansını ticaretten yana kullanan ve bu konuda cesaret gösteren kimselerin rüyalarındandır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir