Rüyada Ayetel Kürsi Görmek

Rüyada ayet el kürsi görmek; en hayırlı rüyalar arasında kabul edilir. Kişi bütün sıkıntılarından, dertlerinden etrafından gelen kötülük ve musibetlerden kurtulacak, huzura ve esenliğe çıkacaktır. Kötü huylarından, bağımlılıklarından kurtulacak, doğru yolu bulup yüzünü Allah’a dönecektir. Böylece içi de huzur ve mutlulukla aydınlanacaktır. Kişi rüyasında ayet el kürsü okuduğunu görürse, Allah tarafından kendisine büyük bir mutluluğa ve sevince neden olacak inayet nasip olacaktır. Kur’an okumayan namaz kılmayan bir kimsenin rüyasında Ayetel Kürsi görmesi onun dinine bağlanıp dinin gereklerini yerine getireceği şeklinde yorumlanır. Namazında, niyazında olan bir kimse bu rüyayı görürse o da dini bağlılığını daha da kuvvetlendirecektir diye yorumlanır.

Rüyada Ayetel Kürsiyi Okuduğunu Görmek

Borçlu bir kişi rüyasında Ayetel Kürsi okuduğunu görüyorsa bu kişi borcundan kurtulur. Hasta bir kimse rüyasında Ayetel Kürsi okuyorsa o hastalık ondan gider. Bir şey murad edip o şeye muvaffak olamayan bir kisi rüyasında Ayetel Kürsi’yi okuduğunu görüyorsa bu kişi muradına eder. Yani bir derdi, bir sıkıntısı olan rüyasında bu ayeti kerimeleri okuduğunu görüyorsa bu derdi sıkıntısı gider, herhangi bir şeyden ötürü korkuları olan bir adam bu ayeti kerimeleri rüyasında okuduğunu görüyorsa bu korkularından kurtulur. Ayrıca Ayetel Kürsi uzun ömrün habercisidir. Alimlerden bir kısmı kendisine; rüyasında Ayetel Kürsiyi okuduğunu görüp de gelen kimseye, bu rüyanın onun ömrünün uzadığına işaret olduğu şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Ayetel Kürsiyi Okuyamamak

Rüyanızda Ayetel Kürsiyi okumak isteyip de okuyamıyorsanız bu sizin bir şeylerden ötürü aşırı derecede korku yaşamanızdan kaynaklanmaktadır. Korkularınızın üstüne gidip, kurtulmak için çaba göstermelisiniz. Eğer çaba gösterirseniz korkularınızdan kurtulur işinizde muvaffak olursunuz, lakin korkularınızın üzerine gitmez aynı şekilde sinerek yaşamaya devam ederseniz, kendinizi yıpratır acı çekersiniz.

Rüyada Ayetel Kürsi Ezberlemek

Bir kimse rüyasında Ayetel Kürsiyi ezberlediğini gördüyse bu kişi hem akıllı hem zeki hem de sağlıklıdır. Çünkü alimler bu rüyayı bu şekilde yorumlamıştır. Rüyasında Ayetel Kürsi’yi ezberlediğini gören kişi eğer bir yerde ilim talep ediyorsa bu o ilimde ilerleyecek başarısıyla kendisinden söz ettirecektir. Hafızlık yapan bir kişi bu rüyayı gördü ise bu kimse hafızlığını başarıyla tamamlayacak, bu yolda muvaffak olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.