Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada görülen ayakkabının güzel – rahat olması ile çirkin,  eski ve sıkı olması durumu için birbirinin tersi yorumlar yapılmaktadır. Güzel ve rahat bir ayakkabı iyiye yorulur ve kazancın artacağını, çeşitli menfaatler elde edileceğini gösterir. Aynı zamanda bereketin habercisi olup, ferah bir yaşamın gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Tersi durumda ise kazançta sıkıntılar yaşanacağı, kıtlıklar çekileceği, zorluklar ile karşılaşılacağı anlamında yorumlanmaktadır.

Ayakkabı görmek, yapılacak olan çalışmalar ve gösterilecek olan performanslar sayesinde kıdemli biri olmaya, hayatı daha iyi bir noktaya taşıyacak yeni bir oluşumun içine girmeye, verilen kararlar sayesinde hiç olmadığı kadar büyük bir maddi güce sahip olmaya ve başarıdan başarıya koşmaya işarettir. Beyaz ayakkabı görmek, yakın zaman içinde büyük bir aşkla bağlılık duyulan kişi ile dünyaevine girileceğine, siyah ayakkabı görmek, yaşanan tatsız olayların kısa bir süre içinde sona ereceğine, kırmızı ayakkabı görmek, ferah bir hayatın kapılarının açılıp mutluluk yolunda ilerleneceğine ve kahverengi ayakkabı görmek, çevredeki kişiler tarafından çok sevilen, saygı duyulan ve bir dediği iki edilmeyen bir kişi olunarak bazı yönetim organlarında çeşitli görevlerde bulunulacağına yorulur.  Spor ayakkabı görmek, yeni çalışmalara girmektir.

Rüyada Ayakkabı Çaldırmak

Düzgün bir şekilde ilerleyen çalışmaların ve rayında ilerleyen işlerin yakın zaman içinde hiç beklenmedik bir şekilde bozulacağına, akıl karışıklığı oluşacağına, rahatsızlık verici ve huzur kaçırıcı olaylarla karşı karşıya kalınacağına, sağlıkla ilgili bir sorunun büyük bir endişeye sebep olacağına ve bir tartışmanın içine düşüleceğine işarettir.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Aydınlık günlerin ardından zamansız bir şekilde kötü olayların yaşanacağına, sevinçli bir şekilde başlayan şeylerin zarar verecek bir hal alacağına, çok sevilen ve değer verilen bir eşyanın kaybolacağına, bu yüzden uzun süre boyunca sıkıntı çekileceğine, kalk kırıklığı ve hayal kırıklığı yaşanacağına, yapılan işlerin neredeyse hepsinde büyük sorunlarla karşılaşılacağına ve maddi ve manevi açıdan epey yıpranılacağına yorulur.

Rüyada Ayakkabı Almak

Eğitim hayatı ya da sosyal hayatla ilgili olarak hatalı ve büyük sorunlara neden olacak bazı kararlar verileceğine, elde avuçta bulunan parasal kaynakların har vurup harman savrulacağına, neşeli günlerin kötü kişilerin neden olacağı sevimsiz sebeplerden ötürü sona ereceğine ve hiç beklenmeyen bir anda meydana gelecek büyük bir krizden ötürü epey zarar görmeye işarettir. Beyaz ayakkabı almak, sorunlu bir ilişki yaşanacağına, akrabalar ya da arkadaşlar ile sorunlu zamanlar geçirileceğine, kahverengi ayakkabı almak, daha önce büyük başarı getiren fırsatlarla tekrar karşılaşılacağına ama bu karşılaşmalarda çok zor durumlara düşülüp bazı konularda yetersiz kalınacağına yorulur. Topuklu ayakkabı almak, sorunların ardı arkası kesilmeyecek ve yaşanan sıkıntılar daha da büyüyecek demektir.

Rüyada Ayakkabı Yırtılması

Hayırlı bir şekilde başlayan bir işin çok sorun yaratan bir kişi tarafından baltalanacağına, zamansız bir şekilde kötü olaylarla karşılaşılacağına, uzun zamandan beri hayali kurulan bir işin iyi bir şekilde başlayacağına, ancak daha sonra geri dönüşü olmayan, sosyal çevre içinde gözden düşmeye neden olacak ve neredeyse büyük bir krize neden yol açacağına yorulur. Beyaz ayakkabı yırtılması görmek, candan sevilen ve uzun bir süreden beri birlikte olunan birinden ihanet görmektir. Lacivert ayakkabı yırtılması, kısa süre içinde maddi açıdan çok zararlı bir durumla karşılaşmaktır. Kırmızı ayakkabı yırtılması, sürekli sorun yarattığı halde çeşitli sebeplerden ötürü önlem alınmayan bir durumun zor günler getireceğine işarettir.

Rüyada Ayakkabı Çalmak

Her günü neredeyse aynı şekilde devam eden hayat içinde bazı farklılıklar yapılacağına, çeşitli değişikliklerle yaşamın renklendirileceğine, sıkıntıların kısa zamanda ortadan kaldırılacağına, zahmet veren ve sorun çıkartan bazı kişilerle irtibatın koparılacağına, iş hayatında ya da arkadaş çevresinde kurulan ilişkilerde daha dikkatli davranılacağına ve daha yararlı çalışmalar yapılacağına yorulur. Siyah ayakkabı çalmak, iş konusunda bazı sorunlarla karşılaşmaktır. Yeşil ayakkabı çalmak, verilecek olan bazı kararların hiç olmadığı kadar kötü sonuçlar doğuracaktır. Spor ayakkabı çalmak, yeni bir yaşam kurma konusunda başarısız olmaktır. İş konusunda yenilik yapan kişilerin az olduğun çıkar.

Rüyada Ayakkabı Çalınması

Zor zamanların geride kalacağına, hayırsız kişilerin vermek istedikleri zararların boşa çıkacağına, iş konusunda yeni yollar açılacağına, sorunlarla geçen uzun bir dönemin sona ereceğine, kazancın hayırlı bir şekilde artacağına ve sevilen kişilerle yaşanan ya da yaşanacak tatsız olayların tatlıya bağlanacağına işarettir. Yırtık ayakkabı çalınması, maddi olarak sorun yaratan bir dönemin atılacak adımlar ve yapılacak çalışmalar sayesinde biteceğine yorulur. Yeni ayakkabı çalınması, kazanılan para günden güne artacak demektir. Camide ayakkabı çalınması, edilen duaların ve verilen emeğin karşılığının kısa sürede alınacağına yorulur.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Hayata yeni bir pencereden bakılacağına, yeni bir düşünce tarzı edinileceğine, sorunların bir bir çözüleceğine, rahatsızlık veren şeylerden uzak durulacağına, sağlık konusunda daha dikkatli olunacağına ve mutlu ve huzurlu bir döneme girileceğine işarettir. Bot şeklinde ayakkabı giymek, zorlukları kısa zamanda ve yardım almadan aşmaktır. Kundura ayakkabı giymek, resmi bir kuruma yapılacak olan iş başvurusunun kabul edilmesi ile birlikte iş konusunda uzun zamandan beri devam eden problemlerin çözüme kavuşacağına ve hane içinde yaşanan tartışmaların son bulacağına ve bir hayli rahat edileceğine yorulur. Spor ayakkabı görmek, eğitim hayatında ferahlığa çıkılacak demektir.

Rüyada Ayakkabı Dükkânı Görmek

Aile hayatı üzerinde dönen kara bulutların aile büyüklerinin de araya girmesi sayesinde dağılacağına, yaşanan kırgınlıkların son bulacağına, fedakârlık yapılacağına, uzunca bir süre boyunca beklenen bir haberin olumlu ve mutluluk verici olarak alınacağına ve mal mülke kavuşulacağına işarettir.

Rüyada Ayakkabı Atmak

Hem aile hayatında hem iş hayatında sorun olarak görülen ve büyük zarar verdiği düşünülen bazı unsurların düzene sokulacağına, yeni bir eve taşınılacağına, maddi ve manevi olarak hiç olmadığı kadar ferahlığa çıkılacağına, hayali kurulan şeylere çok az bir emek verilerek sahip olunacağına ve her geçen gün daha başarılı adımlar atılacağına yorulur.  Spor ayakkabı atmak, hiç istenmeyen bir olay gerçekleşecek ama beklendiği kadar zararlı bir olmayacak demektir.

Rüyada Ayakkabı Diktirmek

Uzun süreden beri sorun yaratan bir iş için eş, dost ya da akrabalardan yardım ve destek alınacağına, bu sayede büyük bir ilerleme kaydedileceğine, maddi açıdan çok daha iyi bir duruma gelineceğine, yeni kazanç kapılarının deneneceğine, etraftaki kişilere destek olunacağına ve kısa zamanda ev sahibi olunacağına işarettir. Yırtık ayakkabı diktirmek, sıkıntılar geride kalacak ve kafa yorulan bazı konulara çok önemli çözümler bulunacak demektir. Kırmızı ayakkabı diktirmek, büyük bir emek verilerek girilecek bir işte yeni adımlar atılacağına, her yeni adımda daha büyük kazançlara ulaşılacağına yorulur.

Rüyada Ayakkabı Yemek

Zor bir dönemden geçileceğine ancak bu dönemin sadece bir geçiş evresi olduğuna ve ardından güzel şeylerin geleceğine, işlerin yavaş yavaş yoluna gireceğine, yeni bir arkadaş çevresine girileceğine, alınacak önlemler sayesinde kriz dönemlerinden herhangi bir hasar görmeden çıkılacağına, aile hayatının günden güne çok daha huzurlu olacağına, ferahlığa çıkılacağına ve sağlığa daha da dikkat edileceğine işarettir.

Rüyada Ayakkabı İstemek

Hayali kurulan şeylere ulaşmak için daha çok çaba sarfedileceğine, yeni bir rota çizileceğine, zor dönemlerde dirençli davranıp problemleri kazasız belasız bir şekilde çözeceğine, kötü kişilerden gelen zararların hızlı bir şekilde telafi edileceğine, yaşanan bir tatsızlıktan ötürü üzülen bir dostun kalbinin alınacağına ve sosyal sorumluluk konusunda insanlara önayak olunacağına yorulur. Yeni ayakkabı istemek, sorumsuz bir kişinin yapacağı hatalar yüzünden bazı sorunlarla karşılaşmaya, elde avuçta varolan parayı boşa harcamaya ancak karşılaşılan bazı olaylardan ibret alınması sonucu daha dikkatli ve tutumlu birisi olunacağına ve zenginliğe kavuşulacağına işarettir.

Rüyada Ayakkabı Aramak

Yaşam içerisinde sorun yaratan durumlardan kurtulmak için çok büyük bir destek gerektiğine, bu desteğin kısa süre içinde aile bireylerinden geleceğine, alınacak bazı kararlar doğrultusunda uzun süreden beri birlikte olunan bir kişi ile dünyaevine girileceğine ve mutluluk yolunda çok büyük bir ilerleme kaydedileceğine yorulur. Spor ayakkabı boyamak, aksilikler bir türlü bitmeyecek, işler ters gidecek, daha uzun bir süre çalışmalar sürecek ve sonunda krizlere girilecek demektir.

Rüyada Ayakkabı Boyamak

Henüz başında olunan bir işin zaman içerisinde çok büyük kazançlar getireceğine, ferahlık veren bir döneme girileceğine, verilen sözlerin kısa zamanda yerine getirileceğine, en sıkıntıda olunan anda bile birden sorunun çözüleceğine, hayırlı bir döneme girileceğine, endişe edilen bir durumun kısa sürede olumlu bir hale getirileceğine ve sağlık bir hayat sürüleceğine işarettir.

Rüyada Ayakkabı Yırtılması

Üzerinde uzun süre çalışılan bir projenin yaşanacak bir talihsizlik yüzünden zarar getireceğine, etrafta iş konusunda kazanılan başarıları çekemeyen kişiler bulunmasından ötürü çok daha büyük sıkıntılara düşüleceğine, onur kırıcı sözler ve hakaretlerle karşılaşılacağına, kötü şansın sürekli peşinde olacağına beklenmedik bir anda zarar verici bir durumla karşılaşılacağına ve hayat içinde çok büyük bir yıpranma yaşanacağına yorulur.

Rüyada  Ayakkabı Tamircisi Görmek

Deneyimsizlik ya da yeterli donanıma sahip olunmadığından ötürü yapılan işlerde zarara uğramaya, bu zararları düzelmek isterken çok daha kötü durumlara düşüleceğine, istenmeyen olaylar yaşanacağına, tüm bunlar olurken iş konusunda görmüş geçirmiş bir kişinin işe el atacağına, bu kişi sayesinde işlerin ağır ağır da olsa yoluna gireceğine ve kısa sürede belli bir düzenin oturtulacağına işarettir.

Rüyada Ayakkabı Kesmek

Yapılan bazı hatalardan ötürü birçok kişiyi ilgilendiren bir konuda hatalı tespitlerde bulunulacağına, işlerin yanlış bir yöne gireceğine, amaçlanan hedeflerin epey bir süre boyunca uğraşılmasına rağmen tutturulamayacağına, zarar verici bazı olayların yaşanacağına ve bu olaylar sonucunda istifa edileceğine yorulur.

Rüyada Ayakkabı Parçalanması

Projeler için atılan imzalar sayesinde iş il ilgili olarak hem deneyim kazanılacağına hem de büyük girişimlerde bulunulacağına, işin parasal boyutu sayesinde istenen herşeyin alınabileceğine, yapılan iş kone usunda çok üst mevkilere gelineceğine, rahat bir döneme girileceğine ve böylece işlerin daha da iyiye gideceğine işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Görmenin Psikolojik Yorumu

Ayakkabı, görevi itibari ile hareket anlamı içerir. Yani kişinin durumu ne olursa olsun ayakkabı giymek zorundadır ve bu ayakkabı giyme durumu kişiye ister istemez bir hareket katar. Çünkü ayakkabıyı giyen kişi bir şekilde yürüyecektir. Bu hareketlilik ister iş hayatı olsun ister sosyal hayat olsun, büyük bir başarının habercisidir. İnsanlar büyük bir gelişme, ilerleme ve para kazanma yolunda çok daha aktif ve daha girişken bir şekilde ilerler.

Aynı zamanda, gerçek hayatta yaşanan sorunlara uygun çözümler bulmak için çabalayan kişinin zihninin gerçek hayatın olumsuz taraflarına rağmen çeşitli senaryolar oluşturarak iş ve aile hayatı ile ilgili olaylarda karar verme konusunda destek olduğu ve yol gösterdiği bilinir. Bu durumların hepsinin bilinçaltımızda yarattığı dalgalanmaların sonucudur. Böyle rüyalar kişileri motive eder: adım atması için destek verir ve yeni bir çalışma konusunda çok daha iyi fikirler ortaya koymak için ilham almasını sağlar.

Kısacası, uykularımıza giren ayakkabı, insanoğlunun açgözlülüğünden kurtulması, daha iyi çalışmalar yaratabilmesi ve uzun bir süre boyunca yaşanan bazı sıkıntılı ve sorunlu olayların tekrar yaşanmaması için verdiği çabalarının bir sonucudur ve bu konuda yapılan araştırmaların kişilerin psikolojisi hakkında bu tarz bilgilere ulaşılmasına vesile olmuştur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir