Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek, yaşamdaki sağlığa ve ümitlerinize işaret eder. Rüyada altın gören kişi, yakın zamanda yaşamdaki beklentilerini gerçekleştirecek, maddi açıdan sıkıntıları bitecek, yolu her konuda sonuna kadar açık anlamlarında yorumlanır. Rüyada altın görenin hasta olsa dahi sıhhatine kavuşması çok hızlı gerçekleşecek şeklinde yorum yapılır. Rüyada altın para görülmesi hayattaki asılsız söylentilere işaret eder. Ağır bir altın çuvalı ya da kesesi görmek, iyi yorumlanmaz. Daha ziyade kişinin üzerine çökecek yorgunluğa, tembelliğe, ağırlık hissine, isteksizliğe ve mutsuzluğa işarettir. Evde altın eşyalar örneğin, altın musluk, altın tabak, altın bardak gibi şeyler variyet demektir. Altınların etrafa saçıldığını görmek, malda ve parada meydana gelecek eksikliğe, kişinin savurganlığına, zaruret olmadığı halde keyfi için yapacağı harcamalara ve bu nedenle ekonomik olarak durumunun olumsuz yönde etkilenmesine alamettir. Altınları bir arada görmek, kestirme yoldan kazanç ve kolay ulaşılacak zenginliktir. Yastık altında altın görmek, yapılacak maddi birikimin çokluğuna ve kişiye ömür boyu yeteceğine yorulur.

Rüyada Altın Kolye Görmek

Kişinin alnının teri ile kazandıklarını göğsünü gere gere, büyük bir gururla harcaması ve ana sütü gibi helal olan mallarını sergilemesinden çekinmemesidir. Aynı zamanda kişiye değer katacak doğrular ve gerçeklerdir.

Rüyada Altın Çalmak

Yalan yanlış sözlerin hedefinde olmaya ve adının aslı olmayan dedikodulara karışmasına alamettir. Külçe altın çalmak, başedilmesi çok zor olacak bir iftiraya maruz kalmaktır. Küçük altın çalmak, küçük ama rahatsız edecek bir melanetin içinde kalmaktır.

Rüyada Altın Bulmak

Sevdiklerine kavuşmak, çok özel ve çok değerli dostlar edinmek ve şans elde etmektir. Hayallerin gerçekleşmesi, isteklerin yerine gelmesi, başarı, zenginlik ve mutluluk demektir.

Rüyada Çeyrek Altın Görmek

Öncelikli olarak kişinin alçakgönüllü oluşuna, büyük ve ulaşılmaz hayallerinin olmayışına bilakis kabul edilebilir ve küçük ama kendisine yetecek ve onu mutlu edecek istekleri ve hedefleri olduğuna delalettir. Gönül rahatlığıyla yenilecek kararında ve helalinden ekmeğe yorulur. Çeyrek altın bulmak, yakın zamanda karşılaşılacak sürpriz bir olay ve bu olay sayesinde yaşanacak olumlu değişikliklerdir. Çeyrek altın almak, esenlik ve ferahlık demektir.

Rüyada Altın Küpe Görmek

Yaşanacak güzelliklere işarettir. Yüzün gülmesi, neşenin, sağlığın ve rahatın yerine gelmesi, refah düzeyinin artması sayesinde yokluğun bitmesidir. Umutların ve dileklerin gerçekleşeceğine, kişinin afiyete kavuşacağına, güleceğine ve eğleneceğine alamettir. Altın küpe takmak, saygınlıktır, bolluktur, kurtuluştur. Altın küpe kaybetmek, rızka, ailedeki iyi geçime ve başarıya değecek gözdür. Altın küpe çalmak, uğrayacağı zarar nedeniyle mallarına ve parasına el konmasına yorulur.

Rüyada Toprakta Altın Bulmak

Nasip demektir. Kısmetin çoğalması sayesinde ulaşılacak ekonomik güce, borçların bitmesine ve sahip olunmak istenen dünya mallarına kavuşulmasına işarettir. Kişinin toprak ve gayrimenkul yatırımı yapmasına ve bu yatırımların kendisine hayır, bereket, şans ve uğur getirmesine alamettir. Topraktan çıkan altının büyük olması şartların en üst noktaya çıkmasına küçük olması ise gelişimin daha yavaş ve aşamalı gerçekleşmesine yorulur. Topraktan çıkan altın sahteyse kişinin aldanıp atacağı yanlış adımlar nedeniyle yaşayacağı üzüntü ve düş kırıklığı demektir.

Rüyada Altın Künye Takmak

Bazılarının kıskanarak bazılarının da imrenerek bakacağı yani herkesin bir şekilde dikkatini çekecek kadar makam ve servet sahibi olmaktır. Zahmetsiz şekilde oturulacak taht, yenecek rahat lokma ve yaşanacak lüks bir hayattır. Altın künye kaybetmek, zor durumda kalmaya, darlık çekmeye, elindekini avucundakini yitirmeye ve rekabet gücünü kaybetmeye işarettir. Altın künye bulmak, karnı tok, sırtı pek yaşama imkânı elde etmeye, geçim kaynaklarının artmasına ve çalışmalarının başarılı olmasına işarettir.

Rüyada Altın Yüzük Görmek

Özel hayatta yaşanacak sürpriz gelişmeler demektir. Aşk hayatının iyi yönde ilerlemesine ve gönül işlerinden yana kişinin yüzünün gülmesine delalettir. Altın yüzüğün kırılması, birlikteliğin son bulmasına, altın yüzüğün suya düşmesi terkedilmeye, yalnızlığa ve hüzne yorulur.

Rüyada Altın Yüzük Takmak

Kişinin sabrının sonunda selamete ermesi, muradını alması, mutluluktan yana istediği gibi nasiplenmesi demektir. Birisi tarafından parmağına altın yüzük takılması bir kimseden gelecek hayra, yardıma ya da desteğe işarettir. Altın yüzüğü parmağından çıkarmak, alınan bir karardan pişman olmaya ya da dönmeye alamettir.

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Yaşamın dönüm noktası sayılacak ve herşeyi pozitif yönde kökten değiştirecek gelişmelere alamettir. Evli bir bayanın altın bilezik görmesi, eşiyle arasındaki sevginin ve bağın çok daha kuvvetleneceğine, bekâr bir bayanın altın bilezik görmesi, alacağı evlilik tekliflerine alamettir. Bir erkek altın bilezik görürse bu iyi değildir. O kişinin rahatsızlıklar yaşamasına, şahsına yönelik kötü sözler duymasına, öfkelenmesine, mutsuz olmasına ve yüzünün solmasına işarettir.

Rüyada Altın Bilezik Takmak

Kişinin azmi ve sorumluluk duygusuyla hareket etmesi sayesinde her zaman ekmeğini kazanacak bir yol bulmasına, geçerli bir meslek edinmesine ve hiç kesilmeyecek gelire sahip olmasına yorulur. Mesleki kimliğin güçlenmesine, maddi güç gerektiren eksiklerin kapanmasına ve bu sayede hoşluk ve esenlik içinde olmaya delalettir. Birine altın bilezik hediye aldığını görmek, insanlarla olan iletişimin gelişmesine, birinden hediye olarak altın bilezik almak bir kimsenin dostluğuna nail olmaya işarettir.

Rüyada Kırık Altın Görmek

Beklentilerin karşılanmamasına, hayal edilenin kendisine nasip olmamasına, suratın asılmasına neden olacak tatsız konuların başgöstermesine ve kişinin hem psikolojik hem de manevi olarak düşüşe geçmesine delalettir. Kırık altın takmak, gülüşmelere ve dedikodulara neden olacak posizyonlara düşmeye ve kötü hal içinde kalmaya yorulur. Kırık altın almak, kendini sorumlu tutmaya ve sürekli vicdanını sorgulamaya neden olacak davranışlarda bulunmaya alamettir.

Rüyada Altın Almak

Helal olanla rızıklanmaya, memnuniyet içinde olmaya, yeni iş teklifleri almaya ya da yeni işlere girmeye, izzet sahibi olmaya, mücevher edinmeye, mirasa konmaya ve servete kavuşmaya yorulur. Külçe altın almak, iş ve özel hayatta sarsıntı yaşamak demektir ve iyi şekilde yorumlanmaz.

Rüyada Altın Madalya Görmek

Kişisel ilgi alanları üzerinde gösterilecek başarı sayesinde önemli dereceler edinmeye, birinciliğe layık görülmeye, herkes tarafından olumlu yorumlar alacak ve övgü dolu sözler alacak girişimlerde bulunmaya işarettir. Altın madalya almak, liderlik koltuğuna çıkmaya, saygı görmeye, yükselmeye işarettir. Altın madalya takmak, kişinin hem ailesi hem de çevresi için hayır ve mutluluk getirecek işler yapmasına delalettir.

Rüyada Altın Kemer Takmak

Hayal kırıklıklarından kurtulmaya, moral bulmaya, psikolojik olarak toparlanmaya, isteklerine kavuşmaya ve hedeflerini gerçekleştirme fırsatı elde etmeye işarettir. Sıkıcı, zor ve kederli günlerin bitmesine, beklentilerin gerçekleşmesine, sorunların çözülmesine yorulur. Altın kemer takıp sonra çıkarmak, hayırlı bir haber duymaya, bir işten yana olumlu gelişmelerle karşılaşmaya ya da kalkınmak için gerekli olan noksanlığı kapatma imkânı yakalamaya delalettir. Altın kemerin çalınması ya da kaybolması zahmete, sıkıntıya ve zorluğa düşmek demektir.

Rüyada Altın Dolu Küp Görmek

Stresin kaybolmasına, işlerin yoluna hayatın da düzene girmesine vesile olacak gelişmelerin yaşanmasıdır. Aile içinde dirlik sağlanmasına, dağılan işlerin toparlanmasına, bozulan ilişkilerin düzelmesine işarettir. Altın dolu küp bulmak, kişiye zevk veren, onu eğlendiren, rahatlatan ve mutlu eden aktivitelere katılmasını sağlayacak oranda maddi güce kavuşmasına, yaşamının gönlünce olmasına, düşmanlarına karşı itibar kazanmasına işarettir. Yaşamın olumlu şekilde ilerleyecek bir yörüngeye oturacağına delalettir.

Rüyada Yerden Altın Toplamak

Rahatlık bulmaktır. Kişinin dilediği şekilde alışveriş yapmasına, alım zorluğundan kurtulmasına, yoklukla geçen günleri geride bırakmasına ve içinde bulunduğu yaşam koşullarının iyileşmesine alamettir. Yerden küçük altın toplamak, küçük paketler demektir yani hediye almaktır. Yerden büyük altın toplamak, kısmetin çoğalmasıdır.

Rüyada Çil Çil Altın Görmek

Yenecek lokmanın artması demektir. Tatile çıkmaya, yeni eşyalar almaya, sahip olunanların daha iyisine ulaşmaya alamettir. Afiyette olmaya, kuruntulardan, kafa kurcalayan ve kişiyi mutsuz eden problemlerden kurtulmaya yorulur. Kişinin içinde olduğu gelecek kaygısından kurtulmasına ve hayatının bayrama dönmesine işarettir.

Rüyada Düğünde Altın Takıldığını Görmek

Kötü gün dostlarının varlığına delalettir. Yardımlaşmaya ve birlik içinde olmaya, doğru kişilerle bir arada bulunmaya, onlarla el ele olmaya yorulur. Kişinin çevresinin geniş olmasına, toplumda sağlam ve saygın bir yer edinmesine, bu sayede hiçbir zaman çaresiz, aciz ve yalnız kalmayışına işarettir. Düğünde birine altın takmak, özü sözü bir kimse olmaya, böylece verilen sözü tutmaya ve insanlara karşı iyi niyetlerini hiç kaybetmemeye delalettir.

Rüyada Altın Set Takımı Görmek

Gönül zenginliğine, el açıklığına, elemin ve kederin son bulmasına, ailevi, mesleki ve parasal sorunların bitmesine işarettir. Altın set takımı almak, şifa bulmaya, çözümler üretmeye, altın seti takımı bulmak, şansın ve kaderin gülmesine yorulur. Afiyette yaşamak demektir.

Rüyada Altın Tozu Bulmak

Gül gibi geçinip gitmeye, eşini bulmaya, evliliğe, hayırlı tekliflere, sevincin çoğalmasına, kötü halden iyi hale geçilmesine, emeklerin karşılığını görmeye, sıhhat bulmaya, cesaret edinmeye, aşka, huzura ve saadete alamettir. Altın tozu toplamak, aranılanı bulmaya, arsa, arazi sahibi olmaya, birikimin artmasına ve derdinin dermanına kavuşmaya yorulur.

Rüyada Altın Yemek

Öfkeyle kalkıp zararla oturmaya, daha önce tecrübe edilmeyen işlere atılmaya, elindekini avucundakini kaybetmeye neden olacak riskli ve zorlu girişimlerde bulunmaya işarettir. Kazancı yanlış yerlerde ve uygun olmayan alanlarda aramak demektir. Başarısızlık ve maddi kayıp olarak yorumlanır.

Rüyada Altın Vermek

Tazelik, hafiflik, yenilik ve değişim demektir. Zorlukları atlatmaya, başarılı olmaya, kazanca, bolluğa, berekete, hayır duası almaya ve bu sayede ihya olmaya yorulur. Kişinin güvende ve emniyette olmasına, kolaylığa kavuşmasına işarettir. Tanıdık birine altın vermek onunla bir fikir birlikteliği yapmaya, anlaşma sağlamaya ve el sıkışmaya, tanımadık birine altın vermek, yeni bir ticari münasebete işarettir. Aileden birine altın vermek, hane içindeki beraberliğin sağlamlaşması demektir.

Rüyada Ölüden Altın Almak

Zahmete neden olan sorunların ortadan kalkmasına, olmaz denilenin olmasına, gelmez denilenin gelmesine, iyileşmez denilenin de iyi olmasına delalettir. Umudun canlanmasına, duaların ve isteklerin gerçekleşmesine, tutulan dileklerin nasip olmasına işarettir. Kişideki vasıfların çoğalması sayesinde yaşamdaki şansının da çoğalması demektir.

Rüyada Altın Zincir Koptuğunu Görmek

Engellerle ve aksiliklerle karşılaşılmasına bu nedenle konsantrasyonun azalmasına, başarının düşmesine, mutlu günlerin yerine mutsuz günlerin gelmesine delalettir. İtilaflara düşmeye, huzurunu kaybetmeye, geçim sıkıntısı yaşamaya, işlerden yana kısmetsiz kalmaya işarettir. Kötü haber almaya, tatsızlık yaşamaya, üzülmeye, kırılmaya, küslüğe yorulur.

Rüyada Altın Yüzük Kararması

Umulanın değil bilakis umulmayanın gerçekleşmesine, hesap edilmeyenin başa gelmesine, haksızlığa uğramaya, incinmeye, ağız tadını yitirmeye, eğlencesinden, neşesinden olmaya yorulur ve umutların sönmesine neden olacak bir olay yaşamaya delalettir.

Rüyada Altın Görmenin Psikolojik Yorumu

Altın, zengin olma arzusunu ifade eder. Daha rahat şartlarda yaşamak isteyen ve sürekli bunun hayalini kuran kişiler rüyalarında maddi değeri oldukça yüksek objeleri görür ve bu durum kendilerindeki psikolojik etkileşimin bir karşılığı olarak görülür. Zoru başarmayı seven, gözünü zafere dikmiş ve kazanmayı her daim hedef olarak bilmiş kişiler sürekli olarak yeni işlere girmenin yollarını ararlar ve kazancının nasıl çoğaltacağını düşünürler. Böyle, amaç sahibi kişiler işyerinde, evde, yolda sürekli olarak daha fazla büyümenin, ilerlemenin, gelişmenin ve kazanmanın hesabını yaparlar ve bunun üzerine kafa yorarlar. Dolayısıyla kişinin günlük hayatında kafasını meşgul eden şeylerin rüyalarına girmesi kaçınılmazdır.

Altın, paranın simgesidir. Çocuklarını daha iyi şartlarda yaşatabilmek, borçtan ve geçim derdinden kurtulmak ve daha fazla gelir sahibi olmak isteyenler için rüyada altın görmek bir fırsat elde etmek olarak yorumlanır. Fakat toplumun belli bir kısmında da rüyada altın, para ya da maddi değeri olan şeyler ağırlık olarak da yorumlanabilmektedir. Psikolojide parasal olarak değer biçilen şeyler her daim kişideki idealist olma duygusuna ve onun çalışkanlığına, hırsına işarettir. Bu rüyaları gören kişiler, gelecekten yana umutları olan, yaşama bağlı, hayatın her anının kıymetini bilen ve hep bir gün çok daha iyisine sahip olacağına, çok daha iyi noktalara geleceğine inanan kimselerdir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir