Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak; yaşamınızda gerçekleşecek bir sevince delalettir. Ancak bazen keder olarak da yorumlandığı olur. Rüyada usul usul ağlamak; hem parasal açıdan hem de manevi açıdan rahatlama yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada pişmanlıktan dolayı ağlamak, yaşamınızda huzur dolu günlerin yanaşmakta olduğunun habercisidir. Rüyada bağırma veya hıçkırma ile ağlamak, gerçek yaşantıda karşılaşacağınız bir sorun nedeni ile aynı biçimde ağlamanız anlamına gelir. Bir dost, arkadaş ya da akraba gibi tanıdık kimselerin omzunda ağlamak, samimiyete, hayat konusunda tecrübeleri olan kişilerden tavsiye almaya ve destek görmeye, tanınmayan bir kimsenin omzunda ağlamak, hırsızın, uğursuzun, arsızın ve utanmazın şerrinden ve iftirasından korunmaya delalettir. Hüngür hüngür ağlamak, acıların dinmesi, hastalıkların iyileşmesi, kişiye güzelliklerin ve iyiliklerin nasip olması demektir. Ağıt yakarak ağlamak, hakkında yapılacak dedikoduya ve bundan duyulacak kızgınlığa ve içine düşülecek kötü ruh haline işarettir. Gülerken ağlamak, hafif atlatılacak bir sıkıntı ya da kazadır. Gizli gizli ağlamak, sır tutmaya, ketum olmaya, çevreye karşı sessiz ve mesafeli durmaya alamettir. Hiç durmadan ağlamak, sonuçları mutluluk getirecek işlere atılmaya yorulur.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Birine sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlamak, onunla koyu muhabbette olmak, sıkı sık görüşüp dertleşmek demektir. Birine sarılıp salya sümük ağlamak, büyük sevinçtir ve haz duymaya, coşku içinde olmaya ve çılgınlıklar yaparak çok eğlenmeye yorulur.

Rüyada Ağlamaktan Gözleri Kızarmak

Fayda getirecek, yol yordam öğretecek, kişiye tecrübe edindirecek ve ona güç verecek hadiselerin gerçekleşmesine, bu sayede yarınlara karşı daha özgüven sahibi olmasına alamettir.

Rüyada Ağlamaktan Sesi Kısılmak

Çok şey görmeye, bilmeye ve öğrenmeye fakat hiç birini dillendirmemeye ve hep içine atmaya yorulur. Kişinin sahip olduğu ar ve edep sayesinde erdemli davranması ve kimsenin hatasını yüzüne vurmaması demektir.

Rüyada Ağlamaktan Konuşamamak

Kişideki mahcubiyet duygusuna işarettir. Gerekmediği sürece ve fazladan laf etmeme ahlakına sahip olması, kimsenin hayatına karışmaması ve kimse hakkında hüküm vermemesi demektir. Bu sayede çok sevilmesine ve takdir görmesine alamettir.

Rüyada Karşılıklı Ağlamak

Rahatlamaya, iyileşmeye ve psikolojik olarak güçlenmeye alamettir. Sevilen kişilerle bir araya gelmeye, kederden, gamdan ve gözyaşından kurtulmaya, keyifli zamanlar geçirmeye ve kendini iyi hissedecek ortamlara girmeye yorulur. Eşle karşılıklı ağlamak, onunla iyi anlaşmaya, birbirini anlamaya, kardeşle karşılıklı ağlamak, bir konuda ondan sırt almaya ve bu sayede alınacak karar konusunda kendine daha fazla özgüven duymaya işarettir.

Rüyada Camide Ağlamak

Çok hayırlıdır. Vicdan rahatlığına, imanlı olmaya, sevaba yönelmeye ve Allah-u Tala’nın rızasını alacak işler yapmaya delalettir. Camide cemaatle birlikte ağlamak, kişiye hayır ve uğur getirecek kalabalık bir mekânda bulunmasına, camide yalnız başına bir köşede ağlamak da çok okumaya, dini konulara eğilmeye ve bilgi birikimi yapmaya yorulur.

Rüyada Uykuda Ağlamak

Aşkı ve sevgiyi bulmaya, aradığına kavuşmaya, hayatına yeni bir yön vermeye ve muradını gerçekleştirme olanağı yakalamaya işarettir. Kişinin ümit ettiklerinin ve hayattan yana beklentilerinin gerçekleşmesidir. Uykuda sayıklayarak ağlamak, tüm dileklerin gerçekleşmesi demektir. Kişinin yaşamında şikâyet ettiği sorunların çözülmesidir.

Rüyada Sessizce Ağlamak

Çok gülmek demektir. Kişinin yaptıkları, edindikleri, biriktirdikleri, sahip oldukları gibi konularda memnuniyetinin artmasına işarettir. Masrafların azalmasına, açıkların kapatılmasına, keyfin yerine gelmesine ve bu sayede maneviyatın da yükselmesine alamettir. Rüyada sessiz ve içten içe ağlamak çok daha iyidir. Tüm sıkıntıların geçmesi, dağılan hayatın düzene girmesi ve çözümsüzlüklerin giderilmesi demektir.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Görüşmelerin olumlu sonuçlanmasına, kazanımların artmasına ve kişiye heves ettiklerinin ya da özlemini çektiklerinin nasip olmasına yorulur. Aynı zamanda yeni iş ya da aşk teklifleri almaya, mutluluğun çoğalmasına ve gözyaşının nihayete ermesine alamettir. Sevinçten sarılıp ağlamak, başarının ilanına ya da mutluluğun başkalarıyla paylaşılmasına, sevinçten gülerek ağlamak, kutlama yapmaya, gergin günleri geride bırakmaya ve güzel günleri kucaklamaya işarettir.

Rüyada Sesli Ağlamak

Borç istemeye, akıl danışmaya, öncülük ya da öğretmenlik yapacak kimselerden tavsiye almaya delalettir. Kişinin dertleşme ve içini açma fırsatı elde etmesine bu sayede rahatlamasına, deşarj olmasına ve ruhen iyi olmasına yorulur. Muzdarip olunan konuların giderilmesine ve kafa karışıklığının netliğe kavuşturulmasına alamettir.

Rüyada Çok Ağlamak

Esenliktir, güç elde etmektir, metanetli olmaktır, sıkıntılar ve zorluklar karşısında sağlam durmaktır. Müjde almak ya da müjde vermek demektir. Üzüntülerden kurtulmaya, neşeden ve keyiften ellerini açıp oynamaya, hayırlı olaylar yaşamaya, eğlenmeye, gülmeye ve keyfetmeye delalettir. Çok ağlayan biriyle karşılaşmak, birine yardım eli uzatmaya ve ona iyilikte bulunmaya işarettir.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

Bir kimsenin gönlünü yapmaya, sıkıntısını almaya, ondan dua duymaya, toplumda tasvip edilen, beğenilen ve onaylanan hal ve hareketler içerisinde olmaya, bu sayede çevreden çok sevilmeye ve desteklenmeye alamettir. Mezar başında dua ederken ağlamak, yalnızlıktan kurtulmaya, tutkularına kavuşmaya ve mutluluğun sırrını çözmeye yorulur. Mezar başında pişmanlıktan ağlamak, tövbe etmeye, sözünde durmaya, güvenilir kimse olmaya ve herkes tarafından iyi anılmaya işarettir. Yol yordam öğrenmek ve yanlışlara tekrar tekrar düşmemek demektir.

Rüyada Gelinlikle Ağlamak

Mertebe edinmeye, işinde çok iyi yerlerde olmaya, yalancıdan, hilekârdan ve fesattan korunmaya, kendini anlayan, tamamlayan ve her konuda arkasında duran bir kimse ile el ele olmaya yorulur. Saf ve temiz bir hayat sürmeye, su gibi duru olmaya, mertliğe ve özü sözü bir kimse olmaya alamettir. Kişinin göğsünü kabartacak ve kendisini gururlandıracak kararlar alması ya da böyle işlerin içinde olmasına delalettir.

Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak

Kişideki yalnızlık duygusunun giderilmesine vesile olacak onun duygu ve düşüncelerini anlayacak, yapmak istedikleri konusunda onu destekleyecek, inandıklarına saygı duyacak bir eş, arkadaş ya da dost edinmesi demektir. Birine sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlamak, onunla koyu muhabbette olmak, sıkı sık görüşüp dertleşmek demektir. Birine sarılıp salya sümük ağlamak, büyük sevinçtir ve haz duymaya, coşku içinde olmaya ve çılgınlıklar yaparak çok eğlenmeye yorulur.

Rüyada Telefonda Konuşarak Ağlamak

Sorunların çözülmesine, küslüklerin bitmesine, anlaşmazlıkların son bulmasına, sıkıntının, gamın, kederin ve elemin kaybolmasına aracılık edecek iyi niyetli bir kimseye ya da tüm bu güzelliklere vesile olacak hayırlı bir gelişmeye işarettir. Telefonda biriyle kavga ederek ağlamak, tatlılık ve hoşluk yaşamaktır. Telefonda küfür ederek ve bağıra çağıra ağlamak, öfkeden, sinirden ve stresten arınmaya alamettir.

Rüyada Ağlamak ve Ağlayarak Uyanmak

Korku, kaygı ve endişe demektir. Kişinin kaybetmekten, başarısız ya da mutsuz olmaktan duyduğu tedirginliğe işarettir. Sorumlulukların verdiği sıkıntı, ağırlık ve gerginliktir. Diğer bir yandan da hayır olarak yorumlanır ve alınacak güzel bir haber karşısında duyulacak ferahlıktır.

Rüyada Kardeşine Sarılıp Ağlamak

Bir sorun karşısında ortak hareket edilecek bir kişiye ve onun yardımı sayesinde kuvvetin artmasına, inancın çoğalmasına ve başarının yükselmesine alamettir. Kardeşine sarılıp sevinçten ağlamak, hayattan duyulacak huzura, kardeşine sarılıp kederden ağlamak, ağız tadını, yaşama olan isteğini ve bağlılığını yitirmeye, dostsuz ve dayanaksız kalmaya delalettir.

Rüyada Kâbe’yi Görünce Ağlamak

Şifa bulmak demektir. Üzüntüye, hastalığa, zorluğa ve zahmete neden olanların aşılmasına, kötü günlerin bir daha yaşanmamasına, ihtiyaçların kalmayışına, duaların kabul olmasına, dileklerin de gerçekleşmesine alamettir. Tasarruf etmeye, şartların genişlemesine ve kişinin daha önce hiç elde edilmediği fırsatlarla karşılaşmasına işarettir. Hayır getirecek bir yola niyet etmeye ve o yolculuğu yapma şansını yakalamaya delalettir. Kâbe’yi görüp el açıp şükrederek ağlamak, kendisi için fayda sağlayacak kararlar almaya yorulur.

Rüyada Ölüye Sarılıp Ağlamak

İyi değildir. Kötü hallere düşmeye, varlığını yitirmeye, sağlıksız kararlar alıp onlardan zarar görmeye ve kendi menfaatine, kısmetine ve şansına engel olmaya delalettir. Yarar getirmeyecek işlerle meşgul olmak, başarı sağlamayacak adımlar atmak, kar getirmeyecek girişimlerde bulunmak demektir. Olumsuz yönde değişiklik yaşamaya işarettir. Memnuniyetin bitmesi demektir.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Bahtın açık olmasıdır. Kardeşin mutluluğuna tanıklık etmeye ve bundan mutluluk çıkarmaya yorulur. Kardeşle birlikte sağlıkla, huzurla ve hep bir arada yaşamaya yorulur. Kardeşle iyi anlaşmaya, güzel zamanlar paylaşmaya, kederi de bölüşmeye delalettir. Kardeşinin öldüğünü görüp ağıt yakarak ağlamak, ondan gelecek hayırlı, güzel ve olumlu haberlere işarettir.

Rüyada Secdeye Kapanıp Ağlamak

Sabrın genişlemesi için bol bol dua etmeye, nasip olunandan razı gelmeye, tamahkâr olmaya, sebat etmeye ve inancın kuvvetli oluşuna delalettir. İnatlaşmadan, hırsına yenilmeden, hak yolundan ayrılmadan yaşamaya ve ekmek parası kazanmaya işarettir. Secdeye kapanıp uzun uzun ağlamak ve gözyaşına boğulmak galibiyet demektir ve hevesin gerçekleşmesidir.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

Derdini içine atmaya, sırrını açık etmemeye, çaresizliğini kabullenmeye, üzülmeye ve kalbine doğru akan gözyaşlarına delalettir. Söylenmemiş ve bu nedenle kişiye yük olmuş sözlere işarettir. Kötü ve olumsuz olaylar karşısında eli, kolu bağlı olmaya ve sıkıntıyı dillendirememeye yorulur.

Rüyada Karanlık Odada Ağlamak

İçine kapanmaya, zorluktan, zahmetten, çekilen çileden dolayı ezilip büzülmeye, sıkıntıların ve sorunların ağırlığının altında kalmaya, tek başına düşünmeye fakat bir yol bulamamaya alamettir. Çözümsüzlüğe düşmeye, sağlığını, umudunu ve moralini kaybetmeye ve zor günlerle karşı karşıya kalmaya delalettir.

Rüyada Baba Diye Ağlamak

Kendini güçsüz hissederek yardım ihtiyacı duymaya alamettir. Kişinin tecrübesiz olduğu konularda kendisine ışık tutacak, bildiklerini aktaracak ve bu sayede ona ilaç olacak kimselere gereksinimi olduğuna yorulur.

Rüyada Ağlamak Beddua Etmek

Kişinin çok içerleyeceği, kederlenmesine ve sinirlenmesine neden olacak bir olayla karşılaşmasına ya da kötü bir durum içine düşmesine delalettir. İtilafa düşmeye, kin gütmeye ya da olanı hazmedememeye yorulur. Ağlamak ve dosta beddua etmek, onu anmaya ya da kulaklarını çınlatmaya, ağlamak ve düşmana beddua etmek, ona daha fazla düşman olmaya delalettir.

Rüyada Annenin Mezarında Ağlamak

Kişinin kendini savunmasız hissetmesi demektir. Psikolojik olarak kişiyi yıpratacak ve kendini küçük bir çocuk gibi zavallı, biçare ve muhtaç gibi hissetmesine neden olacak melanetli bir durum yaşamasına alamettir. Annenin mezarının başında dua ederek ağlamak onun rızasını ve duasını almaya, annenin mezarının başında onunla sohbet ederek ya da dertleşerek ağlamak ondan gelecek hayra yorulur.

Rüyada Ağlamak ve Korkmak

Bilakis ehemmiyet demektir. Yani güvende olmaya ve hayır duaları sayesinde korunmaya işarettir. Herşeye olumlu ve iyi tarafından bakmak sayesinde hep olumlu ve güzel şeylerle karşılaşmaya, evrenin mucizelerini ve lütuflarını yaşamaya delalettir. Tohum ekmeğe ve karşılığını almaya yorulur.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek ve Ağlamak

Bir vesile ile onunla ya karşılaşmak ya da bir araya gelmek demektir. Kısa süreli olarak bir araya gelmeye ya da birlikteliğe kaldığı yerden devam etme kararı almaya delalettir. Eski sevgiliden gelecek olumlu bir adıma ya da güzel bir jeste yorulur. Ona sarılmak da aradaki mesafenin ve soğukluğun giderilmesidir.

Rüyada İftiraya Uğrayıp Ağlamak

Kötü haberdir ve yüzün mutsuzluktan asılmasına, dileklerin boşa çıkmasına, beklenenin gelmemesine, istenilenin de nasip olmamasına yorulur. Uğursuzluktur ve bazı kimselerden gelecek nankörlük ve haksızlık nedeniyle onlarla yolları ayırmaya ve tüm ilişkileri bitirmeye işarettir.

Rüyada Ağlamanın Psikolojik Yorumu

Ağlamak duyguların dışa vurumudur ve insani bir duygudur. Bazen de mutsuz olmaktan korktuğunun bir göstergesidir. Bir diğer yandan ağlamak bir çok kişi için bir terapi yani rahatlayış biçimidir de. Çünkü duyguları bastırmak ve içine atmak kişiyi daha fazla mutsuz eder, aslında ağlamak insanı güzelleştiren ve iyileştiren bir eylemdir. Ruhsal olarak çöküntü içinde olan ya da depresif modda olan kişilerin rüyaları da pek mutluluk verici olmayacaktır. Çünkü bilinçaltı kendisini mutsuz eden duygu ve düşüncelerle doludur dolayısıyla da rüyalar bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.

Kişi özellikle uzun süre atlatamayacağı kadar büyük bir üzüntü yaşarsa bu onda psikolojik olarak güçlü bir travmaya yani sarsıntıya neden olur bu durumda uykularında da hep bu kötü duygu ve düşüncelerle başetmek zorunda kalır. Ve rüyalarında kederden, dertten, üzüntüden ağladığını görür. Rüyalarında sevinçten ve mutluluktan ağlayan kişilerse o sıralar hayatı yolunda giden ve meslek hayatında da, aşk hayatında da gerçekten mutlu olan kişilerdir. Gerçek hayatta herşeyin yolunda olması rüyalara da sevinçten ağladığını görecek kadar olumlu şekilde yansır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir