Rüyada Yandığını Görmek

Rüyada yandığını görmek, hayra yorulmayan rüyalar arasındadır. İslami açıdan rüya sahibinin günahkarlık konusunda geri adım atmadığını ve aynı zamanda çevresindeki kişilere de kötülük yaptığı, haksızlıklar yaşattığı için hem dünya hayatının, hem de ahiret hayatının birbirinden kötü ve acı içinde geçecek olduğuna işarettir. Rüyasında yandığını gören kimse bu rüyayı uyarı olarak kabul edip, yaşam şekline ve davranışlarına dikkat etmeli, günahtan uzak, helal rızık kazanarak ve tövbe ederek düzgün bir yaşam sürdürmelidir. Rüyada yandığını gören kimse her türlü iftiraya uğrar, başından uğursuzluklar ve belalar eksik olmaz. Genel olarak acı verici olaylara ve üzüntüye işaret olan rüya, kişinin devletle ilgili büyük bir sorun yaşayacağına ve mahkemelik olacağına da yorumlanır.

Rüyada Yangın Görmek

Rüya sahibi kendi evinin yandığını görürse, ailesinin de etkileneceği büyük bir sıkıntı yaşar. Küçük bir yangın geçici bir sıkıntı anlamına gelirken, tüm evin yanıp kül olduğunu görmek ise büyük kayıpların yaşanacağı ve kişinin tüm yaşamının baştan aşağı değişeceği anlamına gelir. Rüyada yangın görmek kötüye yorulsa da, bazen kişi için hayırlı olacak durumlara ve başlangıçlara da yorumlanır. Görülen yangın bol alevli ise, maddi açıdan zenginliğin alameti sayılır. Alevli yangın görmek genellikle maddi anlamda büyük bir rahatlama olacağına tabir edilir.

Rüyada Yangında Yandığını Görmek

Mevcut maddi durumun kötüleşeceğine haber veren rüya, beklenmedik sıkıntılar nedeni ile kişinin mal kaybına uğrayacağı, evini veya arsalarını satmak zorunda kalacağı, işlerinin bozulması nedeni ile büyük sıkıntı içine düşeceği anlamlarına gelir.

Rüyada Yandığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada yandığını gören kimseler dini anlamda maneviyatı güçlü ve inançlı kimselerdir. Günah işlediklerini düşünen ve bu yüzden ahirette yanmaktan korkan kişileri de temsil eder. Dini sembol olarak karşımıza çıkan rüya, aynı zamanda kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı duruma kendisini neden olduğunu düşündüğü ve suçluluk duygusu içinde yaşadığı şeklinde de yorumlanabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.